Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni je obavezan smer isto što i jednosmerno..a kad kažeš da si ga video na početku ulice, zar to nije raskrsnica/ukrštanje?A s druge strane, ti beše imaš RU table?

Link to comment

ja sam danas prvi put video volvo presretaca na putu, dva auta me jurcajuci pretekla, on za njima, posle nekog vremena samo ih obisao, upalio sva svetla kao cash taxi i namak'o ih na livadu sa strane... uskoro ce i nase policijske emisije imati one scene sa kamerama iz kola :D

Link to comment
Ušao sam u tu uličicu da vidim da li je neko od parking mesta slobodno. Pošto su sva bila zauzeta, okrenuo sam auto i vratio se u glavnu ulicu gde je iza prvog žbuna iskočio drumski razbojnik sa žutim markerom, zaustavio me i krenuo da mi objašnjava da sam izašao iz ulice u nedozvoljenom smeru.
Uh, ovo me podseti.Identicna situacija, juli pre 10 godina, jedini put da sam podmitio policiju da me pusti. Platio celih $18 USD, sto je za dva policajca u Mozambiku tada bilo dosta para....
Link to comment
Priznajem da sam zbunjen pa moram da pitam:Da li se jednosmerna ulica može označiti znakom za obavezan smer (pravo) na početku ulice, a bez bilo kakvog znaka za jednosmernu ulicu u samoj ulici?Pitam jer su mi dežurni fundraiseri napisali kaznu za kretanje u nedozvoljenom smeru u ulici u kojoj nigde ne postoji saobraćajni znak koji označava jednosmernu ulicu.Znači, ulica je sporedna, povezuje dve paralelne veće ulice. U njoj su dve stambene zgrade i nekoliko parking mesta. Na početku ulice je znak za obavezan smer pravo, stotinak metara dalje na kraju ulice je znak za obavezno skretanje desno. Ušao sam u tu uličicu da vidim da li je neko od parking mesta slobodno. Pošto su sva bila zauzeta, okrenuo sam auto i vratio se u glavnu ulicu gde je iza prvog žbuna iskočio drumski razbojnik sa žutim markerom, zaustavio me i krenuo da mi objašnjava da sam izašao iz ulice u nedozvoljenom smeru. Da li zaista taj znak za obavezno pravo vredi kao i znak za jednosmernu ulicu? Priznajem da ne mogu da se setim baš svih PSP detalja, pa da znam za ubuduće. Mislim da nikada nisam video da saobraćajni znak za obavezan smer kretanja stoji na početku neke ulice. Mislio sam da se takvi znakovi postavljaju samo na raskrsnicama i ukrštanjima :unsure:
Ako je znak bio kockast, sa uspravnom belom strelicom na plavoj podlozi, onda taj znak ne znači obavezan smer, nego obeležava ulicu jedng smera koji se postavlja vertikalno u odnosu na ulicu, za razliku od onog duguljastog sa strelicom koji se postavlja paralelno. Znak za obavezan smer je okrugao plave podloge sa belom strelicom.
Link to comment

okrugli znak za obavezan smer uopste nema veze sa tim da li je ulica jednosmerna ili nije... on se koristi najcesce kada je na raskrsnicama zabranjeno skretanje ako se sa dozvoljene strane ulazi u jednosmernu ulicu mora da stoji jedan od ova dva znakaput_sa_jednosmernim_saobracajem.jpga7.jpg

Link to comment
Meni je obavezan smer isto što i jednosmerno..a kad kažeš da si ga video na početku ulice, zar to nije raskrsnica/ukrštanje?
Izgleda otprilike ovako (znak se nalazi na mestu x): ! ! ! ! ! !_________ ! _________ >> ! !X ! ! ! !
A s druge strane, ti beše imaš RU table?
Table su BG a vozačka dozvola nije kupljena u Pančevu/Rumi već je pošteno stečena na regularnom ispitu održanom u Beogradu pre 10 godina u prisustvu svih mogućih i nemogućih službenih lica. Ne kažem da sam u pravu po ovom pitanju, zbog toga i pitam druge forumaše. Jednostavno sam navikao da na početku jednosmerne ulice vidim onaj duguljasti plavi znak za jednosmernu ulicu i stvarno ne mogu da se setim da sam ikada prošao negde gde je umesto tog znaka stajao kockasti plavi znak. Možda sam zbog toga zaboravio da postoji i ta mogućnost. Edited by beowl
Link to comment
Da, taj drugi. S tim da nisam očekivao treći jer sam inicijalno skrenuo u dozvoljen smer a zatim sam se vratio nedozvoljenim. Fora je u tome što nisam uopšte video znak jer mi je bio sa desne strane pri skretanju (navikao sam da znak za jedan smer stoji sa leve strane na početku ulice, gde se mnogo bolje vidi kada se skreće udesno), stvarno je postavljen na čudnom mestu. Video sam ga tek kada sam se peške vratio u ulicu pokušavajući da skapiram gde je označen taj jedan smer. Da sam ga odmah uočio isto bih se zbunio ali sigurno ne bih okrenuo auto i vratio se u suprotnom smeru.
Link to comment

Sad sam cuo da se uvodi "novo pravilo" ... da se MORA imati sve 4 zimske gume i lanci u gepeku tokom zime (od oktobra do aprila)Jel moze da se to potvrdi?

Link to comment

Hm, kontam.Moraš se informisati kod nekog ko se bolje razume u problematiku. Mislim da sudija vidi u katastru znakova da li i šta tu ima ali ne zna stanje na terenu, ako se ne vidi od krošnji ili je nečim zaklonjen verujem da možeš da se izboriš. Mislim. Ali ako se vidi dobro samo se tebi čini da je na pogrešnom mestu - jebiga. :)BTW, polažem u Pančevu, iako mislim da grad nema budućnost, da je zagađen, i da su ga izmuzli ovi moji iz DS ipak morama malko lokalpatriotski - većina ljudi je sasvim regularno polagala i položila ovde, evo, dva puta su me već oborili, prvi puta baš taj pandur što je uhapšen. Nemojte molim vas sa tim (a i ne prodaju se dozvole samo u PA i RU, samo se ovi osilili pa ih nahvatali da ih naplaše, svi oni osim pandura su pušteni i rade još uvek), to je kao kada bih ja pričao kako su svi vozači iz BG osione i bahate budale koje misle da uvek i svuda imaju prvenstvo prolaza i ne daju pokazivače principijelno te ne staju na pešačkim prelazima i uleću u makazice, a nije baš tako - zar ne?

Link to comment
Sad sam cuo da se uvodi "novo pravilo" ... da se MORA imati sve 4 zimske gume i lanci u gepeku tokom zime (od oktobra do aprila)Jel moze da se to potvrdi?
nazalost da, pisalo u sat magazinu. tj. obavezne su sve 4 zimske, ne pominju se lanci, u periodu od, valjda, 1. novembra do 1. aprila.kriminal, ne znam sta drugo da kazem. mislim, ja imam sve 4 zimske, ali prisiljavati ljude u ovoj siromasnoj zemlji da moraju da imaju sve 4 zimske, i to fiksirati period, bez obzira na vremenske uslove u datom trenutku je krajnje bezobrazno.
Link to comment
Sad sam cuo da se uvodi "novo pravilo" ... da se MORA imati sve 4 zimske gume i lanci u gepeku tokom zime (od oktobra do aprila)Jel moze da se to potvrdi?
Od 15 novembra do 15 marta. I ne i jedno i drugo, nego ili zimske gume (oznaka M+S), ili lanci.
Link to comment
Od 15 novembra do 15 marta. I ne i jedno i drugo, nego ili zimske gume (oznaka M+S), ili lanci.
sad sam proverio, to je bilo po starom pravilniku. po predlogu novog, ako ga usvoje, od 1. nomvebra do 1. aprila bice obavezne sve cetiri zimske gume i lanci u prtljazniku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...