Jump to content

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Efekti novog zakona su evidentni.Manje nesreća (bar će biti neko vreme), jer je, objektivno, zbog straha od kazni, manje vozača na ulicama; Uprkos tome, veće su gužve (Beograd) i duže prosečno vreme stizanja na odredište; Veći prihodi od prodaje obaveznih džidžabidža, prsluka, blutooth slušalica,... Makar će budžet biti puniji.Kad li će životinje da budu kažnjavane za ovakve stvari?10647964174a55dabe84d51492305908.jpgUGAO KNEZA MILOŠA I SRPSKIH VLADARA, 09. 07. 2009.Policajac dozvoljava skretanje gde nije dozvoljeno. Svakodnevna pojava u gradu koja dovodi do nepotrebne gužve(Sad će verovatno Tresko opet da pita kakve to veze ima sa novim Zakonom. :D )

Link to comment

Ali uopste mi nije jasna drama oko Novog Zakona koji je, kako mi se cini i po onom sto sam videla, vrlo slican, skoro identican sa zakonima koji vladaju po celoj Evropi i koji ljudi postuju i placaju kazne ako prekrse pravila.Kocenje na zuto nije nesto sto se ne resava zakonom nego obrazovanjem u autoskolama koje su u Srbiji bile jako lose pre 15 godina (sada ne znam).Edukacija je ono o sto je neophodno i ako vec autoskole to ne znaju da proslede kaubojima za volanom, onda ce morati policija.Nije to, opet, nevidjeno ni ovde. Holandski vozci ti se nece skloniti na autoputu dobrovoljno i sa osmehom na licu ako si brzi.U Belgiji odnedavno je to ipak slucaj. U Luxembourgu je to pravilo.Kamera po naseljenim mestima nema ali ima semafora koji te podsete na trenutnu brzinu a vec sam znas da ce bar jednom mesecno biti radar. Koriscenje 4 zmigavca je zabranjeno i kaznjivo ako nije u slucaju sudar, pokvareno vozilo ili zastoj na autoputu. O odgovornosti policije i putara bih volela da znam malo vise. Sta to toliko smeta ili nije moguce po Novom Zakonu?

Link to comment

Drama je u tome sto neki vise ne mogu da se izivljavaju po ulicama i to je cela prica. Da ponovim, vecina vozaca koje znam samo su slegli ramenima na ovaj zakon. ne dotice ih uopste.

Edited by vasudeva418
Link to comment
drama je u tome sto neki vise ne mogu da se izivljavaju po ulicama i to je cela prica.
ovo ti je argumentacija poput one uroseve o zakonu i medijima. imas drzavu u kojoj cveta korupcija, a vlast donosi zakon koji drzavnim organima koji su vec milion puta pokazali svoju korumpiranost daje ovlascenja koja su veca nego sto su juce bila. paralelno sa time se ne radi na borbi protiv korupcije.jel vi stvarno nemate problem sa onom pricom "eto, uvescemo video linkove i tonsko snimanje u nasa patrolna kola"? Mislim, stvarno verujete da ce do toga doci do 2016?
Link to comment
Drama je u tome sto neki vise ne mogu da se izivljavaju po ulicama i to je cela prica. Da ponovim, vecina vozaca koje znam samo su slegli ramenima na ovaj zakon. ne dotice ih uopste.
ti nisi vozac, zar ne?
Link to comment

ne, ja sam pesak. ljudi oko mene su kombo pesaka/vozaca. pesaci, kao i ja, podrzavaju zakon, a vozaci ga ignorisu (zato sto ih ne dotice) ili podrzavaju. ne poznajem licno nikoga ko se buni protiv zakona.a argumenti o korupciji su mi, realno, dosadni. i dalje ne vidim kakve to veze ima sa vozacima koji ne prave prekrsaje. igranka izmedju bahatih vozaca i korumpiranih policajaca nije nesto sto me dotice ni za jotu.

Edited by vasudeva418
Link to comment
nisam ni ja, pa to ne menja stvari. svi smo mi ucesnici u saobracaju.
Potpuno tacno. Kod nas je uvrezeno misljenje da se o saobracaju pitaju samo vozaci. Eno Gazza se gore bunio zasto se forsira zuta traka. Meni i jos stotinama hiljada ljudi koji koriste javni prevoz ta zuta traka nije nekakav hir, vec lifeline.
Link to comment
ovo ti je argumentacija poput one uroseve o zakonu i medijima. imas drzavu u kojoj cveta korupcija, a vlast donosi zakon koji drzavnim organima koji su vec milion puta pokazali svoju korumpiranost daje ovlascenja koja su veca nego sto su juce bila. paralelno sa time se ne radi na borbi protiv korupcije.jel vi stvarno nemate problem sa onom pricom "eto, uvescemo video linkove i tonsko snimanje u nasa patrolna kola"? Mislim, stvarno verujete da ce do toga doci do 2016?
stani bre pacey - ti hoces prvo da resis korupciju pa onda da gledas da resis saobracaj? to je idelana situacija koje nece biti da li mozes da zamislis da ce biti i onih (a koliko vidim po izvestajima sa ulice ima takvih) koji ce se ipak poplasiti, koji mozda nece imati para cak ni da podmite policajca pa ce im se vise isplatiti da voze 50 kroz selo?
Link to comment

Mozda se nadje i poneki koji ne zeli da podmicuje policajca? Mene najvise nerviraju vozaci koji petinu plate daju na mito zato sto ne mogu da kontrolisu svoje primarne vozacke porive, a onda se zale na korupciju. Za tango je potrebno dvoje.

Link to comment
stani bre pacey - ti hoces prvo da resis korupciju pa onda da gledas da resis saobracaj? to je idelana situacija koje nece biti da li mozes da zamislis da ce biti i onih (a koliko vidim po izvestajima sa ulice ima takvih) koji ce se ipak poplasiti, koji mozda nece imati para cak ni da podmite policajca pa ce im se vise isplatiti da voze 50 kroz selo?
Mozda se nadje i poneki koji ne zeli da podmicuje policajca? Mene najvise nerviraju vozaci koji petinu plate daju na mito zato sto ne mogu da kontrolisu svoje primarne vozacke porive, a onda se zale na korupciju. Za tango je potrebno dvoje.
molim za odgovor na pitanje koje sam postavio:
jel vi stvarno nemate problem sa onom pricom "eto, uvescemo video linkove i tonsko snimanje u nasa patrolna kola"? Mislim, stvarno verujete da ce do toga doci do 2016?
Link to comment
Kocenje na zuto nije nesto sto se ne resava zakonom nego obrazovanjem u autoskolama koje su u Srbiji bile jako lose pre 15 godina (sada ne znam).Edukacija je ono o sto je neophodno i ako vec autoskole to ne znaju da proslede kaubojima za volanom, onda ce morati policija.O odgovornosti policije i putara bih volela da znam malo vise. Sta to toliko smeta ili nije moguce po Novom Zakonu?
otprilike tako. Obrazovanje treba da bude u fokusu novog zakona, samo za to ce biti potrebno prilicno vremena i truda, a do tada ce morati policija da se zabavlja sa bezbjednoscu. Bice zanimljivo vidjeti statisticke podatke sledece godine...i po broju nezgoda i po broju poginulih ali ii ovo sa kaznenim poenima.Krajnji efekat ovog zakona i treba da bude manji broj poginulih, ali manji u konstantom padu iz godine u godinu.Sto se tice zadnjeg bolda, odgovornost putara tj upravljaca puta je definisana, sta i kako treba da se radi...sto se tice policije nema bas mnogo. Iz nekih razgovora sa osobama iz Hr, a iz iskustva po Bih, otprilike obrazac ponasanja u vecini slucajeva je- ako ti je kazna za 6 poena, pisu se dva uz 50 evra, maraka itd...npr u BiH su zakon pisali isti ovi ljudi koji su pisali ekspertsku verziju u Srbiji, date su im odrijesene ruke da urade kako misle da treba i to su obavili, naravno u tom lancu bezbjednosti kiksnula je policija..
Link to comment
molim za odgovor na pitanje koje sam postavio:
koliko vidim tu su dva pitanja:da li imam problem? nemam.ako se drugacije ne mogu poplasiti POLICAJCI da ne primaju mito onda i bi i za njih trebalo potaviti "radare" koji hvataju prekoracenje nadleznostine verujem ljudima, prljavi smo, gadni, zli i volimo pare. srbi narocito (Miki Manjlovic u"filmu "Irina Palm" - we hate being poor) zato ne vidim problem.da li ce se to instalirati do 2016? ne znam, verujem da je tehnicki vise nego moguce. da li ima para da se to uradi - ne znamvise verujem da ce ljudi imati manje para da NUDE mito pa ce shodno tome paziti kako voze sto je dobro, zar ne?kad bih verovala u ljude onda bi moj odgovor bio verovatno - mislim da do 2016 vise nece ni biti potrebe za kamerama :wub: iskreno pravi smajli bio bi posle ovoga ovaj : :puke:Jednim Zakonom o SAOBRACAJU!!!!! ne mozes resiti i problem korupcije i lepoponasanje i glad u svetu i rat u Iraku - ali mozes da smanjis broj poginulih. a to bi trebalo da bude cilj jednog zakona o saobracaju. Edited by msmodesty
Link to comment
molim za odgovor na pitanje koje sam postavio:
evo odgovora: bilo bi dobro da to urade, ali ne znam da li je to realno ili ne.S druge strane, nisu policajci odgovorni za pocinjene prekrsaje, vec vozaci, a ovaj zakon, sam po sebi, ponajmanje je problem. Kultura korupcije je izvor nevolja i to treba resiti drakonskim merama i protiv onih koji traze mito, i protiv onih koji podmicuju.
Link to comment
koliko vidim tu su dva pitanja:da li imam problem? nemam.ako se drugacije ne mogu poplasiti POLICAJCI da ne primaju mito onda i bi i za njih trebalo potaviti "radare" koji hvataju prekoracenje nadleznostine verujem ljudima, prljavi smo, gadni, zli i volimo pare. srbi narocito (Miki Manjlovic u"filmu "Irina Palm" - we hate being poor) zato ne vidim problem.da li ce se to instalirati do 2016? ne znam, verujem da je tehnicki vise nego moguce. da li ima para da se to uradi - ne znamvise verujem da ce ljudi imati manje para da NUDE mito pa ce shodno tome paziti kako voze sto je dobro, zar ne?kad bih verovala u ljude onda bi moj odgovor bio verovatno - mislim da do 2016 vise nece ni biti potrebe za kamerama :wub: iskreno pravi smajli bio bi posle ovoga ovaj : :puke:Jednim Zakonom o SAOBRACAJU!!!!! ne mozes resiti i problem korupcije i lepoponasanje i glad u svetu i rat u Iraku - ali mozes da smanjis broj poginulih. a to bi trebalo da bude cilj jednog zakona o saobracaju.
prosto ne znam odakle da počnem. Godina koju sam naveo nije propisana zakonom. Šta više, u zakonu ne stoji odredba koja nalaže obavezu policiji da uvodi tu opremu, i da taj posao okonča do određenog datuma. Ono što piše je da će procenat od svake kazne izrečene po novom zakonu ići u fond za nabavku i stavljanje u upotrebu te opreme. Zanimljivo mi je tvoje razmišljanje - ne veruješ u ljude citiram, "prljavi smo, gadni, zli i volimo pare. srbi narocito", ali nekako ti ne smeta što ljudi kojima je podarena ogromna moć nisu u primeni te moći ograničeni. Vrlo zanimlijvo. Ispada da policajci ne spadaju u "prljavi smo, gadni, zli i volimo pare. srbi narocito". Vrlo zanimljivo.Ne očekujem da zakonom o saobraćaju iskorenimo glad u iraku i korupciju. samo očekujem da, obzirom da korupcija postoji i da je sveprisutna, ne ignorišemo tu činjenicu i dokazano korumpiranim ljudima dajemo veća ovlašćenja. Da li je to toliko nejasno?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...