Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sinoc mi je drugarica pricala da se prvog dana primene novog zakona bila u automobilu sa vozacem koji je u centru grada napravio neko sranje tipa isekao je nekoga i moglo je da bude svasta. policajac ih je zaustavio i rekao im sta su uradili i kolika je kazna, ali je predlozio da im pise neku manju kaznu. ovi mu rekli da imaju ukupno 400 dinara, pandur se neckao, ali je uzeo jebenih 400 dinara.toliko o novom zakonu.
nije to nevidjeno ni u EUeto na primer moj slucaj - policajac mi je cak i napisao da sam vozila 159 ali da je on "korigovao" na 149km/h te je shodno tome kazna znatno niza (a ni nece mi uzeti dozvolu)drugi put za voznju i telefoniranje sam platila kaznu koliko sleduje po zakonu ali mi na primer nisu skinuli poene, onako, bili su dobre volje.sto bi rekao *najveci Sin nasih naroda i narodnosti* - "ne mozemo se drzati zakona kao pijan plota" tako i ovde. edukacija trazi vremenije sve tako uzasno u Srbiji niti ovde sve cveta od tolerancije, ljubavi i sl...
Link to comment

sinoc je pandur na rtsu pricao da je policija dobila nalog da malo progleda kroz prste vozacima dok se ne upoznaju sa novim pravilima.

Link to comment
nije to nevidjeno ni u EUeto na primer moj slucaj - policajac mi je cak i napisao da sam vozila 159 ali da je on "korigovao" na 149km/h te je shodno tome kazna znatno niza (a ni nece mi uzeti dozvolu)drugi put za voznju i telefoniranje sam platila kaznu koliko sleduje po zakonu ali mi na primer nisu skinuli poene, onako, bili su dobre volje.sto bi rekao *najveci Sin nasih naroda i narodnosti* - "ne mozemo se drzati zakona kao pijan plota" tako i ovde. edukacija trazi vremenije sve tako uzasno u Srbiji niti ovde sve cveta od tolerancije, ljubavi i sl...
uzeo ti je novac da ti ne napise kaznu? Edited by pacey defender
Link to comment
sinoc mi je drugarica pricala da se prvog dana primene novog zakona bila u automobilu sa vozacem koji je u centru grada napravio neko sranje tipa isekao je nekoga i moglo je da bude svasta. policajac ih je zaustavio i rekao im sta su uradili i kolika je kazna, ali je predlozio da im pise neku manju kaznu. ovi mu rekli da imaju ukupno 400 dinara, pandur se neckao, ali je uzeo jebenih 400 dinara.toliko o novom zakonu.
Ovo nema veze s novim zakonom.Ne postoji mogućnost da za prekršaj koji nije dokumentovan sprečiš mogućnost "dogovaranja o ceni", bilo da završi u džepu policajca ili kao manja kazna.Ali koliko sam danas čuo, rigorozne kontrole policije su već počele, a planira se uvođenje i opreme za snimanje u policijskim vozilima.
Link to comment
to ne. ali sam u oba slucaja (u dve zemlje) platila manje nego sto mi je po zakonu sledovalo
pa o tome se radi. nemam toliki problem sa time da policajac deluje vaspitno(mada generalno mrzim arbitrarnost i samovolju drzavnih organa), koliko mi je odvratno i mucno to da policajac uzima smesnih 400din, i da se onda pretvaramo da smo, eto, doneli novi zakon i da ce od sada sve da lepo funkcionise.
Ovo nema veze s novim zakonom.Ne postoji mogućnost da za prekršaj koji nije dokumentovan sprečiš mogućnost "dogovaranja o ceni", bilo da završi u džepu policajca ili kao manja kazna.Ali koliko sam danas čuo, rigorozne kontrole policije su već počele, a planira se uvođenje i opreme za snimanje u policijskim vozilima.
upravo sam naveo jednu rigoroznu kontrolu. u centru grada (ugao makedonske i mose pijade). Edited by pacey defender
Link to comment
upravo sam naveo jednu rigoroznu kontrolu. u centru grada (ugao makedonske i mose pijade).
Što opet ništa ne govori o zakonu tj da li je dobar ili loš.Mislim da ćemo ipak morati dati malo vremena da vidimo prave rezultate i da čujemo statisitku, jedan izveštaj sa ugla makednoske nije baš merodavan.Eto moje iskustvo, zadnji put (pre novog zakona) učinio sam prekršaj za koji je kazna bila 3000 din, platio sam 1000, a pokušaj da "častim" policajca je bio poprilično kontraproduktivan...
Link to comment
Kamere po raskrsnicama-da li mogu da kažnjavaju samo za očigledne stvari tipa prolaz kroz crveno ili tako može da te uhvati i za prekoračenje brzine?
Takve kamere će se tek stavljati: crveno, brzina, vožnja "žutom trakom", opet kako pričaju dosta brzo.Fotka i uplatnica dolaze na kućnu adresu vlasnika vozila.Nadam se samo da će raditi kao u Italiji pa se na fotkama neće videti ko je vozio a ko sedeo pored, čisto zbog mira i sreće u bračnim zajednicama. :lol:
Link to comment

evidentno se vozi za nijansu normalnije uz par kontraefekata. prolaska na zuto vise skoro i da nema - ljudi se ukopavaju ko ludi, pa sam se vec nagledao situacija panicnog kocenja onih iza njih. meni ovo licno smeta i sve dok ne budem video kamere da su zaista postavljene - a nisu - na ovo se ne obazirem posto verujem je takvo kocenje opasnije od prolaska. drugo, zuta traka prazna a haos u ove druge dve preko brankovog mosta. pandur iz zbuna hvata ove sto ce kao satro da skrenu desno na staro sajmiste a produze pravo. ne vidim osnov za forsiranje javnog prevoza na ustrb onih kojima treba povecavati propulzivnost, a ne smanjivati. anyway, licno sam se najvise radovao ovom zakonu da bi se rascistio haos u komsiluku na uglu molerove i krunske ispred ona dva kupleraja - "mode" i "privea", sto su uspeli da urade samo tokom obdanice. kad padne mrak, nastavlja se ludilo, parkirani M5, X6 i Q7 svuda gde moze - na pesacke prelaze, u zardinjere i na trotoare. realno mi se cini da ce dok ne prorade kamere i krene zasipanje gradjanstva snimcima prekrsaja i uplatnicama na astronomske kazne biti vrlo brzo sve po starom. prosto, nema dovoljno pandura da se promeni nesto ozbiljnije sem ovih ociglednih stvari tipa zute trake. pomenuti cosak molerove i krunske, isto kao i strahinjica bana leti, ne moze da se resi bez fizickog prisustva armije pandura posto ove boli q da reaguju na kazne.

Link to comment
zuta traka prazna a haos u ove druge dve preko brankovog mosta. pandur iz zbuna hvata ove sto ce kao satro da skrenu desno na staro sajmiste a produze pravo. ne vidim osnov za forsiranje javnog prevoza na ustrb onih kojima treba povecavati propulzivnost, a ne smanjivati.
to je tako europejski i tako chic postalo svuda <_< postavljaju zute trake i kroz sela i nabijaju zglobne autobuse koji zvrje poluprazni kopenhagen i ekologija.... Edited by msmodesty
Link to comment
onaj koji uzima nije nista veci krivac od onog koji nudi i daje.
jeste veci krivac, zato sto je uzimalac odgovorno/sluzbeno lice kome je drzava ( u krajnjem, gradjani) ukazala poverenje i dala ovlascenja da sprovodi zakon. davalac mita se nikom nije obavezao i nije placen da sprovodi zakon, tako je njegova odgovornost daleko manja.
Link to comment
jeste veci krivac, zato sto je uzimalac odgovorno/sluzbeno lice kome je drzava ( u krajnjem, gradjani) ukazala poverenje i dala ovlascenja da sprovodi zakon. davalac mita se nikom nije obavezao i nije placen da sprovodi zakon, tako je njegova odgovornost daleko manja.
Nije. Oboje su krivi, podjednako. Čak su i iste kazne predvidjene za davaoca, kao i za primaoca mita.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...