Jump to content

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Više sam za varijantu da je ostalo 60 km/h
ima nesto i u zaustavnom putu u tih 10 km/h razlike.
Ovaj zakon ce se menjati u roku od godinu ili dve maksimalnio
I logicno je da se mijenja svakih malo, saobracaj je ''ziva'' i dinamicna oblast.Da bi zakom zazivjeo u punom kapacitetu ( u smislu da i preventivni dio pocne da daje razultate kao i represivni) trebace u najboljem slucaju par godina.Prvo dok se donesu pravilnici vezani za rad skola, organizacija, registracije, opreme, tpregleda. Onda ce se ostaviti godina do dvije da svi ispune uslove iz tih pravilnika (licenciranja strucnih lica, tehnicka opremljenost, informacioni sistemi itd.) da bi mogli da nastave rad. Pa kad uzmes u obzir sve interesne grupe kao sto su osiguranja, zajednica auto skola i sl. koje ce kociti gdje god budu mogli..
Link to comment
Meni je ubedljivo najveći problem speed limit 50 km/h u naseljenim mestima, ako ne pazim eto me za čas na 65-70...
Ovde je 30m/h, a na autoputu je 70 m/h.Sto se tice prekoracenja brzine, poeni idu proporcionalno do 100 m/h kada se oduzima dozvola.
Link to comment
Ovaj zakon ce se menjati u roku od godinu ili dve maksimalnio. Dok provale koje kazne su se bolje pokazale, koje manje dobro. Dok postave signalizaciju, kamere, odgovarajuce propise i slicno ima tu da bude duzeg uhodavanja. A za godinu dana ce verovatno menjati neke clanove zakona. Mozda bas za PP aparat, zimske gume ili neke kazne. Ovo je potpuno nov zakon za nase uslove, jer ocigledno da su panduri spremi rigorozno da ga primenjuju, pa ce i praksa pokazati koliko je efikasan zakon. Kako budemo blizi EU, tako ce se i ovaj zakon, a i mnogi drugi, menjati da bi bio po standardima EU.
Ovaj zakon i jeste po standardima koji važe u EU.
Link to comment
Ovde je 30m/h, a na autoputu je 70 m/h.Sto se tice prekoracenja brzine, poeni idu proporcionalno do 100 m/h kada se oduzima dozvola.
Ako je tamo toliko onda je sasvim OK i da bude ovde, imajući u vidu stanje puteva, vozila, vožača i pešaka...
Link to comment
Slučajnost ili ne:B92: Efekti novog zakona već uočljivi?P.S.Jako, ali jako mi se sviđa Član 31 novog zakona.
Strah od novog zakona ili bolji propisi, tek posle jednog dana primene, broj saobraćajnih nezgoda je upola manji. Osim saobraćajne policije, učesnike u saobraćaju kontrolisaće i kamere, koje će do kraja godine biti postavljene na petnaestak mesta u Beogradu, ali i u Novom Sadu i Nišu. I meni se svidjaju efekti... stvarno je pun grad automobila sa upaljenim svetlima... a garantovano bar 50% nema komplet opremu...
Link to comment

da li je obavezna voda u saksiji kao u onom crtacu?sad dva ozbiljna pitanja, da li su lanci bas obavezni ili su dovoljne zimske gume i sta se desava ako auto nema pojaseve na zadnjim sedistima niti su fabricki predvidjeni?

Link to comment

samo da saopstim PPP vozacima da je baja na rtsu rekao da mora da se kupi prva pomoc "po novim standardima". dakle to sto ste kupili verovatno ne vazi. ovo "po novim standardima" u prevodu znaci da morate da kupite onu koju proizvide ili uvoze njihovi ortaci.@jimiako pojas na zadnjem sedistu nije fabricki ugradjen onda nisi u obavezi da ga ugradjujes.

Edited by kojot
Link to comment
samo da saopstim PPP vozacima da je baja na rtsu rekao da mora da se kupi prva pomoc "po novim standardima". dakle to sto ste kupili verovatno ne vazi. ovo "po novim standardima" u prevodu znaci da morate da kupite onu koju proizvide ili uvoze njihovi ortaci.
S tim da još nije propisana niti se tačno zna šta će sve morati da sadrži, količina i sl.Tako da to što imamo važi do donošenja i objavljivanja propisa, za jedno 5-6 meseci otprilike.
Link to comment

sinoc mi je drugarica pricala da se prvog dana primene novog zakona bila u automobilu sa vozacem koji je u centru grada napravio neko sranje tipa isekao je nekoga i moglo je da bude svasta. policajac ih je zaustavio i rekao im sta su uradili i kolika je kazna, ali je predlozio da im pise neku manju kaznu. ovi mu rekli da imaju ukupno 400 dinara, pandur se neckao, ali je uzeo jebenih 400 dinara.toliko o novom zakonu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...