Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E a ovo kažnjavanje za prelazak preko pešačkog, sa slušalicama u ušima. Da li to znači da je gluvim osobama zabranjeno da prelaze ulicu? Mislim svodi se na isto, da li imaš slušalice ili si gluv..

Link to comment
E a ovo kažnjavanje za prelazak preko pešačkog, sa slušalicama u ušima. Da li to znači da je gluvim osobama zabranjeno da prelaze ulicu? Mislim svodi se na isto, da li imaš slušalice ili si gluv..
a pa to se ne vidi. ---meni zanimljivo ono da ako padnes sa bajsa moras placas kaznu...
Link to comment

danas sam bas raspravljao sa drugarima... da li policija ima opremu da detektuje ako si uzimao marihuanu. i ako ucestvujes u sudaru recimo, da li bi morao da ides na vadjenje krvi i kako preocedura ide u tom slucaju?

Edited by Hustler
Link to comment

koliko pamtim, pandurci su letos na izlasku iz Novog Sada, za vreme Exita, imali neke fensi duvaljke™ koje su mogle da detektuju i travu i alkohol i bilo šta što se oralno konzumira..tada su ih valjda i testirali, pošto je SVAKO ko je izlazio na autoput bio dužan da duva... e sada, kako su se pokazale, ne znam...

Link to comment

pa cuo sam da su te stvarcice testirali na ogranicenom podrucju i da su dobili neke nenormalne rezultate posto su svi padali, tako da su navodno digli ruke od toga

Link to comment

svi padali posle Exita? ma daj...kada sam se ja vraćao, SVI vozači koji prolaze su bili testirani i na moje oči je prošlo nekoliko automobila koji su bili ispred, uključujući i mene (nisam ništa pio), dok se jedan nešto duže zadržao..

Link to comment

A meni druga stvar nije jasna...pise tamo negde da policija moze i pesaka da podvrgne alko testu i ako se utvrdi da je pijan pisace mu kaznu...sta sad to znaci? Da kad se napijem u kafani tamo moram i da prenocim jer ce da mi napisu kaznu ako me uhvate na putu do kuce? Razumem da pijani ljudi mogu da ometaju saobracaj narocito ako sednu za volan...ali pesaci...po meni klasicna budalastina...

Link to comment

Za zimske gume navodno nije nikakvo jos pravilo da moraju da se imaju, tek ce biti pravilnik donet, nego na delu puta gde je obavezna zimska oprema valjda moraju zimske obavezno ali ne znam i za lance...nesto sam na b92 procitao cini mi se.

A meni druga stvar nije jasna...pise tamo negde da policija moze i pesaka da podvrgne alko testu i ako se utvrdi da je pijan pisace mu kaznu...sta sad to znaci? Da kad se napijem u kafani tamo moram i da prenocim jer ce da mi napisu kaznu ako me uhvate na putu do kuce? Razumem da pijani ljudi mogu da ometaju saobracaj narocito ako sednu za volan...ali pesaci...po meni klasicna budalastina...
Pa vecina zakona je jedna velika budalastina, prepisali su najrepresivnije delove iz zakona okolnih zemalja i sad se kurce sa ovim polumoronskim zakonom. OK ima dobrih stvari, ali da su preterali - definitivno! Edited by ducca
Link to comment
Za zimske gume navodno nije nikakvo jos pravilo da moraju da se imaju, tek ce biti pravilnik donet, nego na delu puta gde je obavezna zimska oprema valjda moraju zimske obavezno ali ne znam i za lance...nesto sam na b92 procitao cini mi se.Pa vecina zakona je jedna velika budalastina, prepisali su najrepresivnije delove iz zakona okolnih zemalja i sad se kurce sa ovim polumoronskim zakonom. OK ima dobrih stvari, ali da su preterali - definitivno!
Što se tiče guma, stupilo je već na snagu pravilo da od 15. novembra do 15 marta na autu moraš da imaš gume sa oznakom M+S, ili ako ih nemaš, moraš da imaš u autu lance. Takvo pravilo važi recimo i u Sloveniji.
Link to comment
zasto je alkohol podeljen u nekoliko stepena pijanstva, a sve droge strpane u jednu formulaciju "psihoaktivne supstance" ?
A kako bi ti podelio droge po stepenima? Lako drogiran, drogiran, teško drogiran, apsolutno razvaljen?Inače, policija se opremila i mobilnim laboratorijama, koje će biti prisutne, naročito noću, i opremljene su testovima na drogu. Ko odbija da duva, biće mu vadjena krv, a ko i to odbije, smatraće se kao pružanje otpora službenom licu, i biće odveden na "hladjenje" u pritvorsku ćeliju u policiju.
Link to comment
Što se tiče guma, stupilo je već na snagu pravilo da od 15. novembra do 15 marta na autu moraš da imaš gume sa oznakom M+S, ili ako ih nemaš, moraš da imaš u autu lance. Takvo pravilo važi recimo i u Sloveniji.
Koliko ja znam, period tzv. "zimskih uslova" još uvek nije određen, i tek treba da bude definisan posebnom uredbom.Inače, ne moraš imati sve četiri zimske gume, već samo na pogonskim točkovima (što u 95 % slučajeva znači dve zimske gume), ili letnje gume sa šarom od minimum 5 milimetara i lance u kolima.
Link to comment
Koliko ja znam, period tzv. "zimskih uslova" još uvek nije određen, i tek treba da bude definisan posebnom uredbom.
Tako reče onaj tip iz MUPa juče na 92ci. To treba da bude uređeno pravilnikom koji je još u pripremi. Za sada samo na delu puta gde postoji znak "obavezna zimska oprema", kao i do sada, lanci ili zimske gume.
Link to comment
A meni druga stvar nije jasna...pise tamo negde da policija moze i pesaka da podvrgne alko testu i ako se utvrdi da je pijan pisace mu kaznu...sta sad to znaci? Da kad se napijem u kafani tamo moram i da prenocim jer ce da mi napisu kaznu ako me uhvate na putu do kuce? Razumem da pijani ljudi mogu da ometaju saobracaj narocito ako sednu za volan...ali pesaci...po meni klasicna budalastina...
u sloveniji ista stvar. ako vozis bajs pijan - 400e. za pesaka je nesto manje, a resenje je taxi. u sustini niko ne proverava, ali ako se desi neko sranje da se zna ko je kriva strana i da je to takodje regulisano zakonom... ako sam dobro shvatio
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...