Jump to content
IGNORED

Pottopik, podtopić


reg

Recommended Posts

Što se tiče pod+foruma, ta reč se ne uklapa u ove izuzetke pa nema razloga zašto ne bismo pisali potforum. I još nešto. Ne znam u kom je to izdanju Klajnovog rečnika vinska videla subkulturu (možda u nekom prvoaprilskom), ali po Pravopisu je supkultura. Proverite u svakom slučaju. :)

Edited by Bolek
sad sam i ja kao redbus :P
Link to comment
(inače bi [dz] i [ɣ] mogli smrtno da se uvrede
Dzindzovi nijedni. ...About this /v/ business, video sam negde da je srpsko /v/ klasifikovano kao aproksimant, ali sam se užasnuo, jer kod mene ono ima mnogo više frikcije nego što bi imao pravi aproksimant. I zubi mi sasvim jasno dodirnu donju usnu, mada ne garantujem šta se dešava u brzom govoru; ne znam. ...Za potforum, ne ostaje ništa nego da širimo dalje the Good Word. Dok FSI ne počnu tako da pišu.
Link to comment
  • 1 month later...
Ja bi iztisnula ono T iz reci pottopik (potopik) - gubljenje suglasnika, sta ocete. :wink::lol:
Оћем да кажем да би баш ту требало да се учини изузетак, да не би одвлачило пажњу у правцу глагола потопити <_< .У ствари, зашто ми то уопште зовемо топиком, леба нам (паз' и мени усхвалило х), кад се то увек звало темом?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...