Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Koliko vec traju te emisije? Ako za sve to vreme ni jedan Mile nije progledao a fakat je da nije - onda i nije neka steta da se obrisu. Pogubno je bilo brisanje Olje Beckovic, jer je imala uticaj na Mileta sa Logom4, ali to je znao i Vucic, pa je izbrisao...
Mile (i ne mogu da verujem da opet pisem o jebenom Miletu) i ne treba da progleda..onaj ko je nabio 30+ godina i ne razmislja svojom glavom tada..nece nikada ni da razmislja. Njemu je super ovako.

Oni mladji ce odrastati bez ikakve drustvene kritike..zamisljajuci da je sve bas kako treba, sanjajuci da jednom udju u partiju i tako rese svoju egzistenciju.

Nesto kao Samsung u Koreji..ali obrnuto.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovaj rezon nikako ne razumem, a vidim da ljudi ponavljaju stalno. Ispada da su Njuz, Kesic, Ivanovic i od skoro Pljiz nekakva prepreka da ljudi izadju na ulicu i bore se protiv vlasti. I pritom se jos kaze kako nemaju nikakav uticaj. A i generalno kako to javno izrecena kritika na racun vlasti, bilo u formi neke satiricne emisije, karikature ili cega vec, otupljuje ostricu? Sve one Baldwinove imitacije Trumpa pomazu Donaldu i sprecavaju da masa Amerikanaca izadje na ulice? Po toj logici onda je i Koraks u sluzbi vlasti vec tri decenije najmanje..

+1

Koliko god kesić nemešan i banalan bio, više se deset puta kurebeca negoli sva opozicija zajedno. Najbolje da im je on prepreka da rade svoj posao.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Da li je u istoriji PPP-a ikada postignut konsenzus da neko valja, dobro radi svoj posao i ako nije voljen (ne dao Bog), bar je postovan ?

 

Nisu ova dvojica bogovi humora ali si kod njih mogao da cujes sprdnju na konto svega osljarskog i lopovskog sto se ovde radi..i to jedino kod njih a da to moze da vidi i Mile koji i dalje fura Loga4 antenu na krovu.

Od sutra ili sledece nedelje..ni toga biti nece. Ima da jebemo keve na svim frontovima i samo ce pobednicke trube da sibaju ceo dan.

I ko ce da kaze da otvorena fabrika ne radi..ili da otvoreni auto put uopste nije spreman za saobracaj ili sve one gluposti kojima nas obasipaju stalno. Nema gospodo, ulazimo u pobednicku eru i zlatno doba.

Ocekivao sam da se bar ovde skapira koliki je hvat svega ovoga sa kupovinom ove dve Tv stanice, mnogo iznad Ivanovica i Kesica i njihovih emisija cak mnogo iznad svih nas..ali kanda sam ocekivao previse.

 

Unuci ce nam gledati Vucica na vlasti.

 

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

 

 

 

 

Baš tako.

 

Jedan od glavnih razloga zašto Vučić još dugo može da vlada je taj što su oni koji nisu za njega previše izbirljivi.

 

Svako ima po nekog u opoziciji za koga će reći da je veće zlo od ovih navlasti, i baš zbog njega neće glasati za bilo kakvu širu koaliciju. A pritom je svima jasno da pojedinačne opozicione stranke ne mogu uraditi ništa više osim eventualnog prelaska cenzusa. Čak i na ovom forumu sam pročitao stavove da bi bilo dobro da SNS ostane na vlasti bar dok ne zabrani neke stranke (mislim da su u pitanju bile Dveri i DSS). Posle bi na red vjerovatno došla na red i DS, onda i Đilas, Janković, Jeremić..., a ovdašnji čistunci bi smatrali da to i nije neka šteta, jer im i oni idu na živce. Slično pročitah i za CG - prvo treba  oslabiti i uništiti DF, pa tek onda slabiti DPS i MIla. I biće sve baš kao u onom citatu sa Jevrejima.

 

Naročito su ovde izbirljivi kad je humor, a posebno satira u pitanju. Ovde je svaki pokušaj takve emisije naišao na pretežno pljuvačke komentare.

Ivanović često prelazi granice dobrog ukusa i po mojim kriterijumima (a mislim da tu imam dosta jak želudac), ali često ima hrabrosti da saspe u lice neke stvari koje drugi izbjegavaju da kaže, i u velikoj većini slučajeva zauzme pravu stranu (opet pričam o ličnim kriterijumima). Toga je bilo još više u emisiji 4 i po muškarca, pa su je vjerovatno zato i skinuli sa programa.

S druge strane, Kesića ovde često i pohvale, ali česti su i komentari da nema neke razlike između Kesića i Pajkića (ili kursadžija), da je sve to manje-više isti nivo humora.

I kad se pojavio PLJIŽ komentari su bili uglavnom negativni, a sada se to rijetko komentariše.

Jedini izuzetak je bio Državni posao, koji je ovde imao pretežno pozitivne komentare, često i hvalospjeve (rekao bih zaslužene), ali su i za njih prvi komentari bili uglavnom negativni, pa su vremenom počeli dominirati pozitivni (slično je bilo i sa dramskom serijom Senke nad Balkanom). Sada se i Državni posao sve manje komentariše, ali i oni već duže vrijeme izbjegavaju političke teme (nakon preuzimanja RTV-a), što je bio i jedan od glavnih razloga najavljenog prestanka snimanja serije.

 

PS

 

Nedavno sam (prvi put) pročitao Orvelovu 1984.

I sve više detalja iz naše realnosti mi liči na detalje iz te knjige.

Link to comment

Nisam bio "ljubitelj" Ivanovića pogotovo ,a ne baš i Kesića...

Prvu i O2 bukvalno nisam pogledao ljudski zadnjih godina...

Ali ovde je "mehanizam" bitan oko cele "akvizicije".

Dakle AV razmišlja:

-Ajde smislite kako da ćapim i to preostalo , a da pred novinarima mogu da se kezim i kažem: To vam je tržište kakve ja veze imam sa tim! I da im se smejem u lice svima!

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

 

 

1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

 

Ок. Ко је утицајнији од њих а да макар млако и тупо контрира Вучићу?

 

Kao što rekoh, to je samo privid nekog kontriranja jer to ionako gledaju samo oni koji su protiv Vučića. Da mu stvarno i opasno kontriraju, bili bi ukinuti.

 

1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovaj rezon nikako ne razumem, a vidim da ljudi ponavljaju stalno. Ispada da su Njuz, Kesic, Ivanovic i od skoro Pljiz nekakva prepreka da ljudi izadju na ulicu i bore se protiv vlasti. I pritom se jos kaze kako nemaju nikakav uticaj. A i generalno kako to javno izrecena kritika na racun vlasti, bilo u formi neke satiricne emisije, karikature ili cega vec, otupljuje ostricu? Sve one Baldwinove imitacije Trumpa pomazu Donaldu i sprecavaju da masa Amerikanaca izadje na ulice? Po toj logici onda je i Koraks u sluzbi vlasti vec tri decenije najmanje..

 

Nije baš za poređenje situacija u Americi i kod nas. U Americi imaš jasno podeljeno društvo, skoro 50-50 i to Boldvin i ostali ionako rade za svoju publiku. Plus što smo videli dokle ih je dovelo ismevanje jedne strane, jedni ismevaju, a drugi jebu.

 

1 hour ago, Friend said:

Nije bitno da li su Kesic i Ivanovic dovoljno kvalitetni ili ne, ali su vazni u smislu da su primer da moze da postoji kriticko misljenje i da to beslovesna masa oseti.

 

Takodje i sve javne licnosti koje mogu da uloze bilo kakav autoritet i minuli rad su vazni.

 

Kao što rekoh, daju samo privid toga o čemu to pričaš. I ponovo, videli smo koliko pomažu javne ličnosti u slučaju Saše Jankovića, može sve da ih okači mačku o rep.

 

1 minute ago, zakintos said:

Mislim da za mlade taj format nije odgovarajuca kritika drustva - naprotiv, jos vise otupljuje ostricu...

 

 

Upravo, isprazne se gledajući ove i to je to. Haha baš mu je rekao, haha.

Link to comment

I da me ne razumete pogrešno, nemam ja ništa specijalno protiv njih, u stvari Ivanović je govno ali nema veze, već samo ne mislim da tim emisijama treba da se pridaje značaj koji one realno nemaju.

 

Njihov uticaj van tog zatvorenog kruga onih koji su protiv Vučića je dva promila.

 

Link to comment

A Kesić im je toliko nebitan da su napravili svoju verziju na Pinku, sa onim malim retardom. Ja bih se kladio da vodja odgleda svaku epizodu, i da ga baš žulja, bez obzira na rejting i share.

Teorija da ga drže zbog privida demokratije ne pije vodu, njima smeta i privid.

Link to comment
24 minutes ago, SNARC said:

Mile (i ne mogu da verujem da opet pisem o jebenom Miletu) i ne treba da progleda..onaj ko je nabio 30+ godina i ne razmislja svojom glavom tada..nece nikada ni da razmislja. Njemu je super ovako.
 

taj sto je nabio 30+ u gizicu razmislja svojom glavom i jebe mu se da dize bune i menja sistem. on je odrastao u doba ratova, sankcija, bombardovanja, lumper-privatizacije a sad zivi s vucicem. i sta je iz toga naucio? naucio je da demostracije i borba za bolju buducnost mogu da ne daju zeljene rezultate a zivot ide - jedan, jedini. u toj klimi, ako zeli da se da se skuci, osnuje porodicu i zivi bar na ivici normale ima dve opcije - partijsku knjizicu ili pasos. razni uzeli pasose i skucili se drugde a razni se uclanili u partiju, uterali u kredite, ugradili u sistem i guraju kako moraju. nije da im se svidja ali jebiga, sta bi da su rodjeni u avganistanu... kesic, njuz, internet aktivizam su im neki izduvni ventil i to je to. kad ukinu kesica, naci ce se neki drugi kesic na nekom drugom mediju i teraj dalje. 

 

to je masa koja (uz vucica i kamarilu) odrzava sistem. bez vece frke (a to nazalost nije ni blizu posto nasa opoziciona boranija kurcu ne valja) se tu nista nece promeniti jos neko vreme.  ovi blavani na vlasti imaju vece sanse da se samoubiju nego da ih iko sa strane srusi. bar zasad. 

 

izuzetaka ima ali su retki. moracemo cekati da se levica vrati na globalnu scenu i debelo razmase da bi se nesto od toga i kod nas opet zapatilo i razvilo do nivoa da se nesto moze promeniti na bolje. 

Link to comment

Niko nije ukinuo Kesica i Ivanovica..jos uvek. Ne znam sto se na njih fokusiramo toliko..oni hvataju tri sata programa nedeljno. Kad ih otpuste, sto izvesno hoce, Ivanovic ce verovatno lako naci posao na nekom RTL-u ili Novoj Tv (u Srbiji ga niko zaposliti nece)..Kesic vec ne znam sta ce.

Ali..

Dve stanice sa nacionalnom pokrivenoscu ce se po svemu sudeci pretvoriti u pink..sa svim onim otrovom koji pink izlucuje diljem dana..svakodnevno.

Ja tu vidim problem.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Apsolutno je nebitno kakve su i jedna i druga emisija ili kakvi su njihovi voditelji, tvorci. To nikako nije poenta, niti sme da bude. Vec stvaranje jednoumlja, posto ovog gore ne da zulja, nego ce da crkne sto ga svi ne vole. Najbolji primer je njegovo neprekidno obracanje tviterasima kada ga zbog necega isprozivaju.

 

 

Link to comment

Nece on obrisati te emisije - dovoljno je sto ce da im sedi za vratom a ovamo ce na sva usta klepetati: "al vidite da ih niko nije ugasio".

Mrkli mrak je odavno, samo to nikako da shvati opozicija - ako jos uvek postoji...

 

 

Link to comment

Nadam se da će autori u tom slučaju imati dovoljno obraza da sami daju ostavku.

Nebitne su sad pojedine emisije, ali Prva je kakva god bila, najpristojnija TV sa nacionalnom frekvencijom u Srbiji danas, i to će se verovatno vrlo brzo promeniti. A ceo ovaj transfer je takva svinjarija da je prosto neverovatno da se uopšte desio.

 

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Kesica ne podnosim, njegov humor je nesto bolji od kursadzija. Sa druge strane ivanoviceva emisija je dosta profesionalnija, a jedini deo koji gledam je kad gostuju stendap komicari Perisic, Dincic i sl. ostalo ne gledam niti me interesuje.

A ko je uticajniji? Pa verovatno Corax, ali i on ima "gledanost" na nivou reklama na Tv Kopernikus...

 

Kad je otisao Utisak, otisle su i medijske slobode...

Meni je Utisak bio jedna dosadna i nezanimljiva emisija, a Olja Bećković jedan od najprecenjenijih novinara u Srbiji ikada, kojoj je često nedostajalo i obrazovanja i klikera da vodi tu emisiju na odgovarajućem nivou. U svakom slučaju, ta emisija nije imala ni približan značaj onom koji joj se pripisuje. No, nije stvar u tome kakav je kvalitet onoga što se gasi, već u tome da sve ono što se gasi ima jednu zajedničku crtu, a to je da se u tim sadržajima mogu čuti i videti kritički i disonantni tonovi u raznim formama - od krajnje ozbiljnih do krajnje banalnih. Pominješ ovde Corax-a kao uticajnijeg od Kesića i Ivanovića (o čemu se može pričati), a valjda i sam znaš na kakvu marginu su oterani i on i Petričić i Somborac (za ovog poslednjeg sam tek skoro shvatio da ga više nema na Blicovom sajtu, jer ga pratim na TW gde objavljuje karikature, poslednji strip mu je objavljen u maju). Sada se to isto sprema Ivanoviću i Kesiću, a sutra će na dnevni red da dođu NIN, Vreme i Danas, možda i N1 (premda to može biti preveliki zalogaj za sektu).

 

Stoga, i Kesića i Ivanovića treba gajiti i negovati, ne zato što su oni mnogo kvalitetni, već zato što su među retkim preostalim alternativama jednoumlju najgorih i imaju hrabrosti da to budu u ovom vremenu, na kakav god to način radili, i imaju određeni domet. Kada i ako jednog dana bude kvalitetnijih kritičkih sadržaja koji dopiru do šire javnosti, onda ćemo imati luksuz da ih se gnušamo i da ih odbacujemo. Sada taj luksuz nemamo.

Link to comment
19 minutes ago, Ayatollah said:

Stoga, i Kesića i Ivanovića treba gajiti i negovati, ne zato što su oni mnogo kvalitetni, već zato što su među retkim preostalim alternativama jednoumlju najgorih i imaju hrabrosti da to budu u ovom vremenu, na kakav god to način radili, i imaju određeni domet. Kada i ako jednog dana bude kvalitetnijih kritičkih sadržaja koji dopiru do šire javnosti, onda ćemo imati luksuz da ih se gnušamo i da ih odbacujemo. Sada taj luksuz nemamo.

 

+1000

 

 

Quote

Kao što rekoh, to je samo privid nekog kontriranja jer to ionako gledaju samo oni koji su protiv Vučića. Da mu stvarno i opasno kontriraju, bili bi ukinuti.

@copkillah Извини, али то није одговор на моје питање.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...