Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

a jesu li samo hriscanske/indoarijske zemlje civilizovane, ili cak i negroidni i mongoloidni narodi mogu biti koliko-toliko civilizovani?laugh.gif

Link to comment

Blentava je ta upotreba termina civilizovan svet jer:a) To što se naziva civilizovanim svetom nije homogena civilizovana celina, već i unutar nje postoje tzv. necivilizovani činioci; b) Sugeriše da u tzv. necivilizovanim svetovima ne postoje, ili su na margini tzv. civilizovani elementi; c) Postoji jedan svet, u okviru kog postoje različite zajednice; d) Ništa manje važno, termin civilizacija je višeznačan pa bi ga trebalo izbegavati u izveštavanju.

Edited by pacey defender
Link to comment
Blentava je ta upotreba termina civilizovan svet jer:a) To što se naziva civilizovanim svetom nije homogena civilizovana celina, već i unutar nje postoje tzv. necivilizovani činioci; b) Sugeriše da u tzv. necivilizovanim svetovima ne postoje, ili su na margini tzv. civilizovani elementi; c) Postoji jedan svet, u okviru kog postoje različite zajednice; d) Ništa manje važno, termin civilizacija je višeznačan pa bi ga trebalo izbegavati u izveštavanju.
ma reci da neko "nije civilizovan" jednostavno nema znacenje izvan konteksta devetnaestovekovnog imperijalizma, s tim se ni polemisati ne moze, to je elementarna drustvena nepismenost.
Link to comment
ma reci da neko "nije civilizovan" jednostavno nema znacenje izvan konteksta devetnaestovekovnog imperijalizma, s tim se ni polemisati ne moze, to je elementarna drustvena nepismenost necivilizovanost.
Nikako da naucite da pricate civlizovanim jezikom.
Link to comment
ma reci da neko "nije civilizovan" jednostavno nema znacenje izvan konteksta devetnaestovekovnog imperijalizma, s tim se ni polemisati ne moze, to je elementarna drustvena nepismenost.
Stav da neko nije civilizovan je onako... kako se kaže... egocentričan, da ne upotrebim neku težu etiketu, jer se sugeriše da su moji standardi civilizovanog života napredniji u odnosu na tvoje.Bez namere da uletim u neku postmodernu te da sve životne stilove, društvena uređenja i odnose proglasim jednako legitimnim i ispravnim, ipak moram da dopunim da i mene nervira to "sa visine" etiketiranje o necivilizovanim državama, društvima i pojedincima.Negiranje holokausta nije anticivilizacijski ili necivilizovan stav, već antisemitizam odnosno (neo)nacizam. To sa civilizacijom nema veze.Mene u ovoj vesti žulja i taj termin "svet".
Link to comment

reci da je 1 Malezija necivilizovana zemlja (u odnosu na, valjda, Madjarsku, Bugarsku i Litvaniju, koje su dosledno na braniku antifasizma laugh.gif) zato sto je islamska je dvojako pogresno. - ako "civilizovano" znaci "drustveno progresivno" (a ne znaci, ali ajde da se sigramo), onda cemo reci da je Treci rajh, kao drzava u kojoj je naucno tumacenje razvoja ljudske zajednice dovedeno do paroksizma, bio najcivilizovanija drzava svih vremena. - "civilizacija" ne znaci "u skladu sa liciderskim fantazijama srednjoevropskih snobova" nego nesto sasvim drugo, ali nemam nameru to da objasnjavam. read a fucking book, sto kaze Buscemi u "Boardwalk Empire".

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jos ako bi mi objasnio cemu se radujes?Edit: Ups, sori, sad vidim da zazvucah malo neprijatno, nije mi namera. samo hocu da kazem da meni ovo

Nakon izvršene dokapitalizacije, sadašnja vlasnička struktura B92 je sledeća: Astonko d.o.o. poseduje 84,99 procenata akcija društva, B92 Trast 11,35 (dosadašnji akcionar kojim upravljaju osnivači i menadžeri B92) a mali akcionari ukupno imaju 3,66 procenata.
nije bas povoljna vest. Mada, sacekajmo gazzu. A i da vidimo da li ce se ovo
B92 Trast kao akcionar ostaće isključivo zadužen za vođenje uređivačke politike informativnog programa medijske kuće B92
zaista postovati. Ja sam nesto skeptican. Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...