Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Dina, definitivno, i skoro sve od Ursule LeGvin.

 

A medju filmovima.....ne znam, Bliski susreti treće vrste? takvo nešto? Ne se razumevam

 

Da, mada za Bliske susrete moze da se kaze i da su porodicna drama :D 

Link to comment

Za sve može da se nađe podžanr, i Star Trek su bile SF soap opera... samo kažem da nema potrebe da se išta od nabrojanog isključuje iz SF kategorije zbog toga što ima još neku odrednicu.

Link to comment

Za sve može da se nađe podžanr, i Star Trek su bile SF soap opera... samo kažem da nema potrebe da se išta od nabrojanog isključuje iz SF kategorije zbog toga što ima još neku odrednicu.

+1000000

Link to comment

A sta bi bio suvi SF? Ako uopste postoji. Odiseja? Rama? Zaduzbina? Dina?

 

Od filmova, Odiseja svakako, suvljeg SFa nema, takodje Solaris (16 hiljada puta je bolji sovjetski film od holivudskog s Klunijem da se razumemo, ali i ovaj drugi jeste suvi SF), od novijih npr. Europa Report (meni odlican film), Martian je takodje blizu ali se da diskutovati

Link to comment

Za sve može da se nađe podžanr, i Star Trek su bile SF soap opera... samo kažem da nema potrebe da se išta od nabrojanog isključuje iz SF kategorije zbog toga što ima još neku odrednicu.

 

Star Trek serije dobrim delom jesu SF soap opera, dok za filmove zavisi koji gledamo...najomiljeniji jeste nepriskosnoveno Star Trek II: The Wrath of Khan i to je SF triler...po meni je prvi film (Star Trek The Motion Picture) nesto najblize suvom SFu od ST filmova, usudio bih se da kazem da mozda i jeste suvi SF

Link to comment

Ne zezam se, stvarno ne znam. Mislim da mi ga je neko prepričavao a možda sam ga i gledao pa zaboravio. 

Je l' Interstelar? 

:unsure:

 

 

 

Dobro pitanje   :)

 

 

Jeste Interstelar

Link to comment

naravno da je scifi

to što je jedan od najboljih filmova svih vremena ne znači da ne može biti scifi

dole žanrovski snobizam! ua! petite bourgoisie!

Link to comment

Taj mi je film sve bolji svaki put kad ga gledam. Naravno, u kinima je prošao ko bos po trnju. Jebeni studiji, Marvel, DC Comics, jebo i Disney i sve ostale tvornice industrijski nasnimanih "odrađenih" našminkanih i namirisanih ????.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...