Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Problem sa Prometheusom je što je mnogo dosadan i glup film, sve ostalo je samo šlag na tortu.

 

 

 

 

Ali kao što sam već ranije rekao, svi možemo barem malo da "zahvalimo" Cameronu što je demistikovao mitologiju Aliena.

Link to comment

Ima.

 

 

 

 

Deacon_prometheusmovie_still.jpg

 

 

Jeeej. Pravda za orlušinu

 

A koji je onaj neki skoriji film kad, kao, putuju da nadju planetu pa se zaglave u crnoj rupi a glavni lik komunicira preko police sa knjigama, kroz vreme?  :s_w:

Link to comment

Jeeej. Pravda za orlušinu

 

A koji je onaj neki skoriji film kad, kao, putuju da nadju planetu pa se zaglave u crnoj rupi a glavni lik komunicira preko police sa knjigama, kroz vreme?  :s_w:

 

 

Nešto mi to poznato zvuči.  :fantom:

 

 

Da nije onaj film koji je dobar showcase zašto je Kubrick superioran na odnosu na izvikane režisere današnjice?

Link to comment

sva četiri aliena su u najmanju ruku odlični filmovi (posebno mi se sviđa ženeov deo), i sve su režirali odlični reditelji, prometheus po meni je vidno lošiji od ostalih ne toliko zbog promene pravca, drugačije radnje ili slično, već najviše zbog lošeg kastinga.

 

na stranu što velika većina tih filmova nema mnogo veze sa SF-om, ako izuzmemo milje.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Eh, pa ako izuzmemo milje jedno 80% SF filmova ne bi imalo veze sa SF-om. 

 

Treći Alien je ispao krš iz raznih produkcijskih razloga, ali je bio korak u pravom pravcu, od G. I. Joe akcije prethodnika ka hororu originala.

 

Četvrti Alien nema nijedan, ali nijedan redeeming feature. Užas od filma na svim nivoima i potpuno gubljenje vremena.

 

Prometheus je primer onog bolesnog ceđenja nostalgije o kom sam pisao. Nemamo priču, nemamo likove, ne znamo ni šta hoćemo ni gde smo krenuli, znamo samo da pravimo nastavak Alien franšize koji će sam sebe da izreklamira. Šta ti više treba, ništa, vozi.

Link to comment

Nešto mi to poznato zvuči.  :fantom:

 

 

Da nije onaj film koji je dobar showcase zašto je Kubrick superioran na odnosu na izvikane režisere današnjice?

Ne zezam se, stvarno ne znam. Mislim da mi ga je neko prepričavao a možda sam ga i gledao pa zaboravio. 

Je l' Interstelar? 

:unsure:

 

a šta bitnije određuje žanr, milje ili radnja?

 

 

Dobro pitanje  :)

Link to comment

Ako pod "milje" misliš na motive koji se u filmu javljaju - nove tehnologije, putovanje u svemir, veštačka ili strana inteligencija - a pod "radnja" misliš na konkretna dešavanja - akteri se natpričavaju, upucavaju, zavoljavaju - onda žanr svakako određuje ono prvo.

 

Ne treba biti previše strog sa žanrovskim odrednicama. Alien je SF horor, Blade Runner je SF triler, Star Wars je SF fantasy, Terminator je SF akcija...

Link to comment

 

Ne treba biti previše strog sa žanrovskim odrednicama. Alien je SF horor, Blade Runner je SF triler, Star Wars je SF fantasy, Terminator je SF akcija...

+1

 

Prilično tačno, ako insistiramo na definicijama.

 

A možemo ih i sve podvesti pod vrstu:filmovi, u smislu da se razlikuju od muzike ili romana.

 

Mada, to je lepo za nas hipike ali nije naročito informativno

Link to comment

A sta bi bio suvi SF? Ako uopste postoji. Odiseja? Rama? Zaduzbina? Dina?

 

 

Dina, definitivno, i skoro sve od Ursule LeGvin.

 

A medju filmovima.....ne znam, Bliski susreti treće vrste? takvo nešto? Ne se razumevam

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...