Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

pre oko godinu dana sam probao mondavijev zinfandel, 2004 čini mi se i screwcap gore. utisak sličan gazzinom za gallov zinfandel, a uvrteo sam sebi u glavu i da se oseća metal od screwcapa.

Link to comment

Moj utisak je da puno crvenih vina pod screw capom postaju druželjubivija poduže nakon otvaranja. Više sati/dana. Bitno je samo da se odšarafe jednom, a posle uglavnom idu uzlaznom linijom.Ovih dana se družim sa Eaglehawkom. Ima u verzijama Cab Sauv i Merlot (druge još nisam probao). Prvi je malo začinastiji, a drugi više smouki. Oba naravno voćasta, fino integrisani barik. Prvi mi je za uz neko mesište, a drugi za uz pastu. Wolf Blass je uvek imao value 4 money, ni sad nije izuzetak. Aktuelna berba je 2007, dobro mu dođe da "prodiše" posle otvaranja screw caps. Pri $10.95, pravo vino za svaki dan.

Link to comment

Ne znam kamo da okacim ovu svoju umjetninu, pa cenim da cu ovde bolje proci nego na ptf Umyetnost. ^_^ sgptkw.jpg(PS. Vino sa slike je 1 svilenkasta transparentna garnat-obojena tekucina, mirise na tresnje i vanilu, ukusa na slatko crveno voce uz notu zacinske gorcine i srednje duge zavrsnice, vrlo malo oporo - Yalumba Shiraz Viognier 2006, 1 severnoronsko vino iz Juzne Australije - pasuje uz 1 pikantni sushi sa pekinskom patkom: da, jos 1 australijska izmisljotina :D ...cijena uz koju 1 radni ljud & gradjan moze da zivi, $9.90).

Edited by Indy
Link to comment

Kad se skuplja tejsting skvod?Imam i ja cime da se ucipim:Finca Antigua Crianza 05, Finca Antigua Merlot 05, Legaris Crianza 04, ima i neki Amarone i jos nekih Italijana i Portugalaca pa birajte cime da se ucipim.

Link to comment

hej, ajd mi neko preporuci koje dobro sicilijansko vino. crveno, jakako. dovodim neke korleonove rodjake u novembru i hocu da mi ponesu 1 butelju. nemojte neka izivljavanja od 50+ jevra.

Link to comment

Sta je to, ekonomska stabilizacija i kod Don Korleona? C,c,c... Gde ovaj svet ide?Pravo sicilijansko, sorte Nero d'Avola, evo recimo od vinarije Ajello pod etiketom "Majus". Kosta desetak dolara/evra. Nekomplikovano, posteno vino.

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...