Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

koliko je meni poznato, to se zove deregulacija i to je desnicarski potez.
Slabo ti je poznato. Mortagage mess vuce korene jos iz Klintonovih godina, a Fani i Fredi su bili krave muzare za demokrate, Kris Dod (D, Conn) umesto da sedi u Senatu trebalo bi da sedi ako ne bas u Gitmu, a ono u Alkatrazu ili tako nekom egzoticnom ostrvu. MekKejn je pokusao da regulise ova dva giganta, cik pogodi ko mu nije dao? Dok je sve "funkcionisalo" na Wall streetu, dok su razna podmicivanja senatora od strana banka da se okrenu na drugi stranu funkcionisala, niko na desavanja na Wallu nije obracao paznju, niti hteo da regulise. Kad je pukla tikva, odjedared je Bus kriv za sve, a to sto su demokrate drzale oba doma Kongresa poslednje dve godine, znaci bas pred finasijski slom, nije vazno uopste. Sto ona babetina Pelozi i njeni potrcci za te dve godine ne podnese niti 1 jedini predlog zakona glede regulacije Wall strita? Da jesu, pa Bus stavio veto, bilo bi drugacije, onda bi mogli mirne duse da upru prstom u njega. Ali nisu. Uostalom, jedini ko ima gori rejting od samog Busa je upravo taj Pelozin Kongres. Ali, mantra blame Bush for everything ocigledno funkcionise, jos uvek. Nikome izgleda nije vazno kada u 1 novoj administraciji sedi 1 finansijski kriminalac, koji nije placao porez 4-5 godina, koji je 1 ministra finansija, a ne clan zebrastih. Da sam znao, pa da i ja "zaboravim" da platim porez, gde bi mi kraj bio... Kako mi se cini, ne u zatvoru, vec u Nobaminoj asministraciji. Way to go, Mr. President :puke: No, tek ce da bude veselo. Bas se Husein nameracio da podigne ekonomiju na noge tako sto ce da upumpava pare u budzete sela, varosi, gradova i drzava koji su u crvenom. Drugi deo para ce da ide za lokalne projekte, koja su burad bez dna. Primer? MTA. Ti nesposobnjakovici ne mogu da izmere lenjirom koliki gap izmedju perona i voza treba da bude (3 inca, a ne 4, kako su napravili), pa zbog te "greskice" otvaranje Souyh ferry stanice kasni vec 2 meseca a kasnice jos toliko, plus ce izvodjac radova biti nagradjen sa nekih par stotina iljada $ da popravi gresku u projektu. E tom i takvom MTA-u, Nobama ce da uruci 2-3 mlrd$, a oni ce 500 mil$ da sruce na Skadar na Bojani - Fulton Transit Center (pre nego sto me neko slucaajno optuzi za partizanstinu, treba da se zna da je ovaj megalomanski i ludacki projekat odobren od strane bivseg R guvernera Patakija i njegovog psica u MTA Kalikova). Elem, za ovaj Skadar, vec je utroseno oko 500 mil $, pride su svi mali - privatni biznisi izabceni iz erije, ceo kvart je srusen do temelja (bez pomoci terorista, pardon pravednih borca protivu amerikanskog imperijalizma), a spajanje pravog lavirinta prolaza (13 razlicitih trejnova staje na nekoliko razlicitih mesta na prostoru od par blokova) u par smislenih, sto i JESTE prava priroda ovog projekta, nije ni zapoceto. Fulton je bio procenjen na oko 800 mil$, pa na 1.2 mlrd, pa sada na 1.4 mlrd$ (prosle godine je obustavljena svaka gradnja dole), da bi tek sada, uz pomoc Nobame i mojih dolara od taksi, bilo upumpano jos pola mlrd $ u to bure bez dna, samo da bi nikla velelepna staklena gradjevina koja nikome ne treba. I ko mi garantuje da ce i ovih pola mlrd $ biti dovoljno da se ovaj Skadar zavrsi? MTA? Ma daj...
Da, mislim da je sasvim na mestu za Talibance, i jedina dobra stvar u vezi zatvaranja istog je što će prestati histerično vrištanje iz ugla srcokrvoliptećih žena u crnom.PS. Nemam ja samo Fox TV talking points, imam i odgovarajuce karikature.i3xxmt.jpg
Mislis da si jedini? ;) 11122008.jpg(Komentar NYP dan posle predsednickih izbora)
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danas je Obama pokazao da ipak nije imun na Clinton93kadrovitis.Geithner je provučen, ali su se danas zbog istih problema koje je imao timmy_rock_band.jpg veselo na mačeve bacili prvo Killeferka, a onda i Tom Daschle!Back to the drawing board!(usput je razljutio i New Hampshire demokrate, jer je za commerce sec-a uzeo GOP senatora Gregga, koji je preuzimanje položaja uvjetovao time da mu D guverner u D državi imenuje GOP zamjenu! Mašala!)

Link to comment

Daschle dobio kartu do pristinevozdra zdravstveno osiguranje za svejebes zemlju u kojoj svaki doktor vozi 3 bimmera, insurance agenat 2, a farmaceuta 1, dok neosigurani vozaju trotinete :D missim, koji je to biznis koncept cija se profitabilnost meri brojem onih koji ne dobijaju usluge?ovo je 1 tipicni cvetic u njegosevoj nekada kad sam bio mali i u njega zalazio. unutra 40, napolju 200

Link to comment

Ovo je zaista neshto novo.Makedonski je, ali verujem da cete uhvatiti poentu :).САД го оценија референдумот во Венецуела како демократскиНа прашањето дали тој резултат е добредојден за САД, портпаролот на Стејт департментот одговори дека тоа е внатрешно прашање на Венецуела.

Link to comment
Ovo je zaista neshto novo.Makedonski je, ali verujem da cete uhvatiti poentu :).САД го оценија референдумот во Венецуела како демократскиНа прашањето дали тој резултат е добредојден за САД, портпаролот на Стејт департментот одговори дека тоа е внатрешно прашање на Венецуела.
Novo? Heh... Carli je bas lepo rekapitulirao Jedno sasvim novo i drugačije Presidency u danasnjem Daily News-u:
Round 1 goes to the enemy: Obama's being tested around the globe, and he's failingFriday, February 20th 2009, 4:00 AM The Biden prophecy has come to pass. Our wacky veep, momentarily inspired, had predicted last October that "it will not be six months before the world tests Barack Obama." Biden probably had in mind an eve-of-the-apocalypse drama like the Cuban missile crisis. Instead, Obama's challenges have come in smaller bites. Some are deliberate threats to U.S. interests, others mere probes to ascertain whether the new President has any spine.Preliminary X-rays are not very encouraging.Consider the long list of brazen Russian provocations:(a) Pressuring Kyrgyzstan to shut down the U.S. air base in Manas, an absolutely crucial NATO conduit into Afghanistan.(b) Announcing the formation of a "rapid reaction force" with six former Soviet republics, a regional Russian-led strike force meant to reassert Russian hegemony in the Muslim belt north of Afghanistan.© Planning to establish a Black Sea naval base in Georgia's breakaway province of Abkhazia, conquered by Moscow last summer.(d) Declaring Russia's intention to deploy offensive Iskander missiles in Kaliningrad if Poland and the Czech Republic go ahead with plans to station an American (anti-Iranian) missile defense system.Former President George Bush's response to the Kaliningrad deployment - the threat was issued the day after Obama's election - was firm. He refused to back down because giving in to Russian threats would leave Poles and Czechs exposed and show the world that, contrary to post-Cold War assumptions, the U.S. could not be trusted to protect Eastern Europe from Russian bullying.The Obama response? "Biden Signals U.S. Is Open to Russia Missile Deal," as The New York Times headlined Biden's Feb. 7 Munich speech to a major international gathering. This followed strong messages from the Obama transition team even before the inauguration that Obama was not committed to the missile shield. And just to make sure everyone understood that the Bush policy no longer held, Biden in Munich said the U.S. wanted to "press the reset button" on NATO-Russian relations.Not surprisingly, the Obama wobble elicited a favorable reaction from Russia. (There are conflicting reports that Russia might suspend the Kaliningrad blackmail deployment.) The Kremlin must have been equally impressed that the other provocations - Abkhazia, Kyrgyzstan, the rapid reaction force - elicited barely a peep from Washington.Iran has been similarly charmed by Obama's overtures. A week after the new President went about sending sweet peace signals via al-Arabiya, Iran launched its first homemade Earth satellite. The message is clear. If you can put a satellite into orbit, you can hit any continent with a missile, North America included.And for emphasis, after the roundhouse hook, came the poke in the eye. A U.S. women's badminton team had been invited to Iran. Here was a chance for "ping-pong diplomacy" with the accommodating new President, a sporting venture meant to suggest the possibility of warmer relations.On Feb. 4, Tehran denied the team entry into Iran.Then, just in case Obama failed to get the message, Iran's parliament speaker rose in Munich to offer his response to Obama's olive branch. Executive summary: Thank you very much. After you acknowledge 60 years of crimes against us, change not just your tone but your policies and abandon the Zionist criminal entity, we might deign to talk to you.With a grinning Goliath staggering about sporting a "kick me" sign on his back, even reputed allies joined the fun. Pakistan freed from house arrest A.Q. Khan, the notorious proliferator who sold nuclear technology to North Korea, Libya and Iran. Ten days later, Islamabad capitulated to the Taliban, turning over to its tender mercies the Swat Valley, 100 miles from the capital. Not only will Sharia law now reign there, but the democratically elected secular party will be hunted down as the Pakistani Army stands down.These Pakistani capitulations may account for Obama's hastily announced 17,000 troop increase in Afghanistan even before his various heralded reviews of the mission have been completed. Hasty, unexplained, but at least something. Other than that, a month of pummeling has been met with utter passivity.I would like to think the supine posture is attributable to a rookie leader otherwise preoccupied (i.e. domestically), leading a foreign policy team as yet unorganized if not disoriented. But when the State Department says that Hugo Chavez's president-for-life referendum, which was preceded by a sham government-controlled campaign featuring the tear-gassing of the opposition, was "for the most part . . . a process that was fully consistent with democratic process," you have to wonder if Month One is not a harbinger of things to come.letters@charleskrauthammer.com
A pride nam i nasa Vucica Jeremic-Draskovic©® prosto izaziva novi rat na Korejskom poluotoku svojim izjavama. Cacka mecku bez preke potrebe... Predsednik nam spremio 275mrld$ da spasi kockare, lazove i vucibatine i njihove kuce (mojim parama) koje si ne mogu priustiti... Ma, milina 1.
Link to comment

Carli je inace poznat kao 1 od perjanica Neocon pokreta, tako da bi me stvarno zacudilo kad bi napisao clanak u kome se ne bi pokenjao na ledja Obaminoj administraciji i njegovoj spoljnoj politici. Jebi ga, neka pati sledecih 8 godina, da je narod hteo "more of the same" sada bi mu u Beloj Kuci sedeli McDeda i Tina.A homeowners bailout je 1 veliko sranje ako se ne ugradi stipulacija da svako kome drzava pomogne da sacuva kucu, jednom kad se real estate market sredi i kad proda kucu za profit, sav taj profit mora da vrati drzavi. ;)

Link to comment

Kakvo predivno smeće od članka. Jedna od najprepoznatljivijih odlika novogovora je nazivanje reakcije provokacijom. Apsolutno svi ruski potezi koji su navedeni u članku, su iznuđene reakcije na poslovne poteze koje su Halliburton & Co. prethodno povlačili. Da ne pominjem to što za najmanje polovinu od tih poteza Rusija uopšte nema para i oni će ostati mrtvo slovo na papiru, bez bilo kakve funkcionalnosti koja bi mogla da izazove bojazan u Jedinom Svetu Koji Treba Da Postoji.Jbt, pa stvarno treba biti ona totalna zatucana seljačina pa nazvati Kaljiningradsku reakciju na razmeštanje oružja Prvog udara na rusku granicu "provokacijom koja za cilj ima uspostavljanje hegemonije i maltretiranje istočnoevropskih zemalja". Klasična kuknjava 1 wannabe Miladina Kovačevića koji ne može da prežali što u njegovom kraju više ne ordiniraju momci koji svakog jutra opale svakom prolazniku šamar za dobar dan.

Link to comment

Barry juce/prekjuce? pelcov'o gopere protiv besnilauostalom, sta raditi sa malom juznjackom/konfederativnom/necistom partijicom? zar da sire bakterije po zdravim delovima US tela?nema druge do sanitizacije, deratizacije, elektrifikacije i ostalih analnih odnosa u kojima sever daje a jug primapijush/baba sera12 :D

Link to comment

A jel gledao neko govor Desi Jindala? Da li je on procitao ono sto su mu podmetnuli bar jednom pre nastupa? Cenim da nije, jer da jeste ne verujem da bi pristao da procita, jer je ono licilo na neki partijski manifesto koji je pisao neko koga su zadnjih 30 godina drzali zatocenog u atomskom sklonistu bez kontakta sa spoljnim svetom. Bar onaj propagandni deo anyway.Licni deo ("moj cale dosao siromah iz Indije, moj cale na rate otplacivao moje rodjenje, moj cale se posle obogatio, moj cale je Slumdog Millionaire") je bio za respek, ono i mi tamnoputog 2nd generation imigranta sa Ivy League diplomom za trku imamo, sve na opsti horror redneck-nativisticke bagre koju ce ovo, iskreno se nadam, da natera da napravi neku trecu partiju i oslobodi GOP svog prisustva, jer ovoj zemlji su ipak potrebne 2 jake politicke partije in the long run.

Link to comment
A jel gledao neko govor Desi Jindala? Da li je on procitao ono sto su mu podmetnuli bar jednom pre nastupa? Cenim da nije, jer da jeste ne verujem da bi pristao da procita, jer je ono licilo na neki partijski manifesto koji je pisao neko koga su zadnjih 30 godina drzali zatocenog u atomskom sklonistu bez kontakta sa spoljnim svetom. Bar onaj propagandni deo anyway.Licni deo ("moj cale dosao siromah iz Indije, moj cale na rate otplacivao moje rodjenje, moj cale se posle obogatio, moj cale je Slumdog Millionaire") je bio za respek, ono i mi tamnoputog 2nd generation imigranta sa Ivy League diplomom za trku imamo, sve na opsti horror redneck-nativisticke bagre koju ce ovo, iskreno se nadam, da natera da napravi neku trecu partiju i oslobodi GOP svog prisustva, jer ovoj zemlji su ipak potrebne 2 jake politicke partije in the long run.
Dzindalova replika moze da se prokomentarise u dve reci, koje je u toku Dzindalovog obracanja izgovorio TV komentator Kris Metjus, ne znajuci da mu je mikrofon ukljucen: "O, Boze."
Link to comment

Ja sam bas gledao MSNBC uzivo kad se Chris Matthews-u to "otelo" :lol: On je to ustvari izjavio jos na pocetku, pre nego sto je Jindal i izasao da odrzi govor, kao reakciju na dekor - antebellum style mansion, ko da ce duh Jefferson Davisa da izadje i da procita da se stvara neki novi CSA ili tako nesto.Posle govora Matthews je imao jos 1 Freudian slip (cudi me da ga niko nije uhvatio), kada je rekao nesto u stilu "GOP has outsourced its response speech to Jindal", sto je moglo da se interpretira - kao eto kad moze software development i customer service da se outsourc-uje Indijcima, zasto ne bi i drzanje govora :lol:

Link to comment

Kako je Dejli Njuz video Bobija :lol:gal_bramhall_02_26.jpgA sad malo ozbiljnije. Nas nam dragi Precednik oce da taksira samo bogate, samo ne objasnjava kako misli da popuni svoj rekordni budzet, a da ne razreze porez onima kojima je obecao da nece platiti ni dime vise nego sto vec placaju. Editorial WSJa je uzeo kalkulator u ruke i izracunao sledece:

The 2% Illusion Take everything they earn, and it still won't be enough.President Obama has laid out the most ambitious and expensive domestic agenda since LBJ, and now all he has to do is figure out how to pay for it. On Tuesday, he left the impression that we need merely end "tax breaks for the wealthiest 2% of Americans," and he promised that households earning less than $250,000 won't see their taxes increased by "one single dime."This is going to be some trick. Even the most basic inspection of the IRS income tax statistics shows that raising taxes on the salaries, dividends and capital gains of those making more than $250,000 can't possibly raise enough revenue to fund Mr. Obama's new spending ambitions.Consider the IRS data for 2006, the most recent year that such tax data are available and a good year for the economy and "the wealthiest 2%." Roughly 3.8 million filers had adjusted gross incomes above $200,000 in 2006. (That's about 7% of all returns; the data aren't broken down at the $250,000 point.) These people paid about $522 billion in income taxes, or roughly 62% of all federal individual income receipts. The richest 1% -- about 1.65 million filers making above $388,806 -- paid some $408 billion, or 39.9% of all income tax revenues, while earning about 22% of all reported U.S. income.Note that federal income taxes are already "progressive" with a 35% top marginal rate, and that Mr. Obama is (so far) proposing to raise it only to 39.6%, plus another two percentage points in hidden deduction phase-outs. He'd also raise capital gains and dividend rates, but those both yield far less revenue than the income tax. These combined increases won't come close to raising the hundreds of billions of dollars in revenue that Mr. Obama is going to need.But let's not stop at a 42% top rate; as a thought experiment, let's go all the way. A tax policy that confiscated 100% of the taxable income of everyone in America earning over $500,000 in 2006 would only have given Congress an extra $1.3 trillion in revenue. That's less than half the 2006 federal budget of $2.7 trillion and looks tiny compared to the more than $4 trillion Congress will spend in fiscal 2010. Even taking every taxable "dime" of everyone earning more than $75,000 in 2006 would have barely yielded enough to cover that $4 trillion.Fast forward to this year (and 2010) when the Wall Street meltdown and recession are going to mean far few taxpayers earning more than $500,000. Profits are plunging, businesses are cutting or eliminating dividends, hedge funds are rolling up, and, most of all, capital nationwide is on strike. Raising taxes now will thus yield far less revenue than it would have in 2006.Mr. Obama is of course counting on an economic recovery. And he's also assuming along with the new liberal economic consensus that taxes don't matter to growth or job creation. The truth, though, is that they do. Small- and medium-sized businesses are the nation's primary employers, and lower individual tax rates have induced thousands of them to shift from filing under the corporate tax system to the individual system, often as limited liability companies or Subchapter S corporations. The Tax Foundation calculates that merely restoring the higher, Clinton-era tax rates on the top two brackets would hit 45% to 55% of small-business income, depending on how inclusively "small business" is defined. These owners will find a way to declare less taxable income.The bottom line is that Mr. Obama is selling the country on a 2% illusion. Unwinding the U.S. commitment in Iraq and allowing the Bush tax cuts to expire can't possibly pay for his agenda. Taxes on the not-so-rich will need to rise as well.On that point, by the way, it's unclear why Mr. Obama thinks his climate-change scheme won't hit all Americans with higher taxes. Selling the right to emit greenhouse gases amounts to a steep new tax on most types of energy and, therefore, on all Americans who use energy. There's a reason that Charlie Rangel's Ways and Means panel, which writes tax law, is holding hearings this week on cap-and-trade regulation.Mr. Obama is very good at portraying his agenda as nothing more than center-left pragmatism. But pragmatists don't ignore the data. And the reality is that the only way to pay for Mr. Obama's ambitions is to reach ever deeper into the pockets of the American middle class.
I za kraj, Demokrate su na najboljem putu (posle vise od 30 godina borbe) da prekrse i pljunu na sopstveni Ustav, dajuci DCju moc 1 savezne drzave, iako to DC nije. DC je kako mu i ime kaze distrikt, a ne drzava. Ako non-voting member Kongresa iz DCja postane voting member, a sva je prilika da hoce (na putu mu stoje, ili bolje receno ne stoje jos samo Precednik (koji podrzava ovaj bill) i Vrhovni sud), onda ce se DC izjednaciti sa Oregonom na primer. S obzirom da je DC 95% demokratski nastrojen, i da ce na svakim izborima demokrate da dobijaju, ovo je cista uskostranacka partizanstina. Istina, i Juta i njeni republikanci su uvuceni u ovu suludu igru, jer bi se broj poslanika povecao sa 435 na 437 (1 za dc 1 za jutu), s tom razlikom da bi Juta mogla da racuna na to mesto u Kongresu samo do 2010, a kada se posle popisa stanovnistva budu odredjivale nove granice izbornih okruga Jutino mesto moze da pripadne republikancima, al' i ne mora. Jeftino su se prodali. A ako vec DC dobije punog poslanika u Kongresu, ne vidim zasto tako nesto ne bi mogli da traze Portoriko ili Guam... A posle se mogu traziti i senatori, sto da ne. Ta, nije Ustav valjda Sveto pismo... :yucky:
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...