Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

<br />Ti si jos i dobro prosao. Moj zubar za "krunu" trazi, cenjka se, mulja - 1200 dolara. I na kraju sam platio 700 dolara... Iz dosadasnjeg iskustva, finalna cena je na oko 60% od onoga sto zubar bezobrazno trazi.
Из нашег искуства, $3000 за три авионске карте, плус око 600€ за зубара и снимање, и још смо уштедели бар $2000.Немам осигурање, нити намеравам. Најскупље је било док сам га имао.
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ко је икада веровао да ће амерички председник икад било шта системски да промени, тај се увек зај*б*о. Па ви видите да ли тамо народ влада преко својих представника или је то једна највулгарнија тиранија финансијских манипулатора заодевена у лаж о слободи.

Link to comment
A pre odgovora na to pitanje, da ti dostavi uverljivi dokaz da je rodjen u Honolulu-u, a ne u Nairobiju, jel tako :lol:
?Umes ti to i bolje, je li tako? Nismo valjda svi Rase i Nensiji. A ako jesmo, ode onda ova zemlja u qrac.
Link to comment
?Umes ti to i bolje, je li tako? Nismo valjda svi Rase i Nensiji. A ako jesmo, ode onda ova zemlja u qrac.
Ma da, svi su oni isti... Problem je u tome sto je u GOP ekstremizam i govor mrznje (ili sto bi ti nazvao "show" i "entertainment") postao mainstream pa senatori, congressmeni, i onaj beskicmeni figurhead koga su postavili za predsednika partije da bi zamaskirali koliko su postali beli i WASP-ish pune gace pred Rasom™, Beckom, Hannitijem i ostalim "showmen" i "entertainers" i dobro paze sta ce da kazu da ih slucajno ne uvrede ili se ne pokazu kao slabici. Jeste, Demokrate mogu da useru motku koliko hoce, i to su vec poceli da rade IMHO, ali ni to ne garantuje da ce se nesto promeniti 2010. Nije to ona partija sa Gingrichem (onim iz '94) i sa programom i ciljevima kao sto su bili "Contract with America" i slicni. Ne, konstruktivna opozicija i plan i program su sada out a in su mahanje laznim kenijskim krstenicama, docrtavanje Hitlerovskih brkova na Obamine fotografije i sci-fi price o tome kako ce drzava da vrsi eutanaziju nad svima starijim od 65 godina. I tako oni misle da se vrate na vlast? Mozda nazalost i idemo u qratz :ph34r:
Link to comment
Evo klasicnog primera: moja supruga je otisla kod zubara i uradila krunice na 3 zuba. Zubar je cardzovao 3x825.00=2475.00$, osiguranje je platilo 3x250.00=1050.00$ Ja nisam morao nista da doplatim za razliku, koja je 1425.00$! Pitanje: ko ovde laze: zubar koji trazi x para a dobija y, ili osiguranje koje daje y para iako je trazeno x? Da li to osigranje gura zubara u propast ili zubar pokusava da lovi u mutnom? Koliko zapravo zaista kosta stavljanje krunice?Na to pitanje bih voleo da cujem odgovor od Obame...
Licno predsednik da ti odgovori? Njujo, dovoljno si dugo u Americi da bi trebao sam da znas odgovor na pitanje. X je onoliko koliko zubar naplacuje od tebe kada mu se pojavis na vratima bez osiguranja. Y je onoliko koliko se dogovorio da ce ga zdravstveno osiguaranje refundirati ako primi pacijente sa tim zdravstvenim osiguranjem. Zasto je X vece od Y? Zato sto je zubar, kada je potpisao ugovor sa tim zdravstvenim osiguranjem pristao da ima manji profit po pacijentu, a (implicitno) veci broj pacijenata. Samim tim mu je obim posla veci (a najverovatnije i neto prihod), nego da ceka da mu zamlate bez osiguranja pokucaju na vrata.I ovo nije samo specijalitet zdravstva. Bilo koje prodavanje usluga ima isti princip: ako ti prodam toliko i toliko usluga, dobices X posto popusta. Ako ti prodam dva puta vise usluga, dobices dva puta veci popust. Ako ti prodam malo, neces dobiti nikakav popust, to jest platices punu cenu. Edited by ObiW
Link to comment
Из нашег искуства, $3000 за три авионске карте, плус око 600€ за зубара и снимање, и још смо уштедели бар $2000.
Posto su me plasili americkim osiguranjem, odradio sam 4 plombe pre dolaska ovde. I to po preporuci, sjajan zubar, od pasenoga jetrva tamo stalno radi zube i tako to. Privatna praksa, znam da sam platio deset necega po plombi, tada su valjda bile marke. "Jeftino", kaze rodbina, "tamo bi te izaslo par stotina dolara po plombi". Ja klimam glavom i kezim se (sa sve taze plombama) sto sam zajebao Amerikance.Posle par godina vidim nesto mi zubi ne valjaju, imao sam osiguranje pa ajde da vidim sta je. Pokaze mi cika zuba Amerikanac rentgen, onaj veselnik sto me odradio po preporuci mi je radio plombe na zubima koji su jedan do drugog, pa je lepo pustio da materijal napravi mostic izmedju dva susedna zuba. I tako vise puta. Izgleda da mu je to bio stil. Kad hrana zadje ispod tog mostica nema gde da ode nego truli. Usput su i plombe pocele da ispadaju. Ma narodno veselje sta je sve bilo... sve 4 sam morao da menjam. Od tada sa osmehom citam ovakve kalkulacije sta ispadne jeftinije i ne pada mi na pamet da stedim na zubima. Jednom sam se zajebao i nikad vise.
Link to comment
Posto su me plasili americkim osiguranjem, odradio sam 4 plombe pre dolaska ovde. I to po preporuci, sjajan zubar, od pasenoga jetrva tamo stalno radi zube i tako to. Privatna praksa, znam da sam platio deset necega po plombi, tada su valjda bile marke. "Jeftino", kaze rodbina, "tamo bi te izaslo par stotina dolara po plombi". Ja klimam glavom i kezim se (sa sve taze plombama) sto sam zajebao Amerikance.Posle par godina vidim nesto mi zubi ne valjaju, imao sam osiguranje pa ajde da vidim sta je. Pokaze mi cika zuba Amerikanac rentgen, onaj veselnik sto me odradio po preporuci mi je radio plombe na zubima koji su jedan do drugog, pa je lepo pustio da materijal napravi mostic izmedju dva susedna zuba. I tako vise puta. Izgleda da mu je to bio stil. Kad hrana zadje ispod tog mostica nema gde da ode nego truli. Usput su i plombe pocele da ispadaju. Ma narodno veselje sta je sve bilo... sve 4 sam morao da menjam. Od tada sa osmehom citam ovakve kalkulacije sta ispadne jeftinije i ne pada mi na pamet da stedim na zubima. Jednom sam se zajebao i nikad vise.
Немачка медицина је најбоља на свету!2536189935_b19529a98a_o.jpg
Link to comment

WASHINGTON—After months of committee meetings and hundreds of hours of heated debate, the United States Congress remained deadlocked this week over the best possible way to deny Americans health care."Both parties understand that the current system is broken," House Speaker Nancy Pelosi told reporters Monday. "But what we can't seem to agree upon is how to best keep it broken, while still ensuring that no elected official takes any political risk whatsoever. It’s a very complicated issue."http://www.theonion.com/content/news/congr...ked_over_how_to

Link to comment
Zajebanciju na stranu, jel' to demokrate žele komunizam u zdravstvenom sistemu? :o
Kolko ja kapiram, ne zele demokrate nego Obama. Demokrate su se usrale.
Link to comment
Kolko ja kapiram, ne zele demokrate nego Obama. Demokrate su se usrale.
Tacno tako! Partija mekusaca, slabica, i sitnih profitera, cast izuzecima. Nesto slicno kao i njihova srpska braca po imenu. Da GOP od proslog Januara ima ovo sto oni imaju (filibuster-proof vecinu u HoR i Senatu, plus Belu Kucu) dosad bi vec Social Security bio privatizovan, bilo kakav consumer protection ukinut, vojska postavljena na granice, i veronauka uvedena kao obavezni predmet u drzavne skole. I sve to uz komentar: "We're only getting started here" :ph34r:
Link to comment
Ma narodno veselje sta je sve bilo... sve 4 sam morao da menjam. Od tada sa osmehom citam ovakve kalkulacije sta ispadne jeftinije i ne pada mi na pamet da stedim na zubima. Jednom sam se zajebao i nikad vise.
А у Америци гарант нема курајбера? :). Налетео си, шта да ти кажем, као што си могао да налетиш и овде - могао би и Амер да ти уради нешто подједнако глупаво, само скупље.Нисмо ни том приликом отишли код најјефтинијег. Ваљда што смо били у мањој вароши, па тих двадесетак зубара што има не може да се провуче а да не зна цео град. У већим варошима увек може да се провуче са увек новим муштеријама јер се старе не враћају, само ако има добру локацију - рекламу - посредника/подводача итд итд.Елем, ризик је исти, за мање паре, а још смо и обишли стари крај :).
Link to comment
А у Америци гарант нема курајбера? :). Налетео си, шта да ти кажем, као што си могао да налетиш и овде - могао би и Амер да ти уради нешто подједнако глупаво, само скупље.
Ma znam ja da u teoriji ovde moze da mi se dogodi sve sto mi se dogadjalo u Srbiji. Medjutim, uvek nekako ispadne da teorija u Americi ostane teorija, a u Srbiji bude praksa.
Елем, ризик је исти, за мање паре...
Ma ne kazem, i ja bih isto preporucio nekome da svoje zube opravi u Srbiji jer je jeftinije, a rizik je, u teoriji, isti. Samo, ja to necu da radim. Malerozan sam, a i zubi su moji.
Link to comment
×
×
  • Create New...