Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo Obamino uskracivanje podrške puču u Hondurasu je njegov prvi faul.
Trebalo je da podrzi napore napacenog naroda u Hondurasu da zbaci jaram tiranije, i da posalje jedno 200 savetnika tamo da pomognu mladoj demokratiji.Nego reci nam, ako nije problem, na koji nacin bi Obama elaborirao svoju podrsku pucistima? Ako uspes da napises nesto od cega se braca forumasi nece rasplakati od smeha, ja saljem tvoj CV GOP-u, inako im trebaju kadrovi. Edited by vasudeva418
Link to comment

Opste je poznato da narod Hondurasa nije dovoljno sazreo da sam bira ko ce mu biti na vlasti, i povrh toga neko ko nece ici pod nogu multinacionalnim kompanijama koje vole da eksploatisu placajuci mizerno i ispod stola za resurse koji vrede po desetine puta vise nego sto ih dobijaju. Mlada demokratija Hondurasa moze da sazre tek pod cizmom njene vojske, koja je tu da se brine o finans ljuCkim pravima (pojedinaca) i sprovodjenju volje olig naroda. Usput, sta ce im izbori kada se zna ko je po ukusu Free (Trade - ali samo kada njima to odgovara) World-u, a i njihovo sprovodjenje kosta.

Link to comment
Opste je poznato da narod Hondurasa nije dovoljno sazreo da sam bira ko ce mu biti na vlasti, i povrh toga neko ko nece ici pod nogu multinacionalnim kompanijama koje vole da eksploatisu placajuci mizerno i ispod stola za resurse koji vrede po desetine puta vise nego sto ih dobijaju. Mlada demokratija Hondurasa moze da sazre tek pod cizmom njene vojske, koja je tu da se brine o finans ljuCkim pravima (pojedinaca) i sprovodjenju volje olig naroda. Usput, sta ce im izbori kada se zna ko je po ukusu Free (Trade - ali samo kada njima to odgovara) World-u, a i njihovo sprovodjenje kosta.
Ostavimo ideologiju po strani. Ovaj lik je, izgleda, neki iz plejade latino-populista. Pobedio kao desni centar, a onda se presaltovao, verovatno posvadjao sa dobro usancenom elitom gradeci pozicije za svoju ekipu uz pomoc Huga i to je to. Fascinantno je kako Eraser podrzava vojni puc protiv predsednika kome jos nije istekao mandat. Taj referendum jeste nezakonit ali to nikako ne moze biti osnova za puc.Ovo je dobra procena Obame, mada svakako Tadicevska - BBC pise da je javno mnogo glasniji u osudi nego u delima. Ambasador nije povucen, niti je americka pomoc (ne pomoc Svetske banke) suspendovana.
Link to comment
Opste je poznato da narod Hondurasa nije dovoljno sazreo da sam bira ko ce mu biti na vlasti, i povrh toga neko ko nece ici pod nogu multinacionalnim kompanijama koje vole da eksploatisu placajuci mizerno i ispod stola za resurse koji vrede po desetine puta vise nego sto ih dobijaju. Mlada demokratija Hondurasa moze da sazre tek pod cizmom njene vojske, koja je tu da se brine o finans ljuCkim pravima (pojedinaca) i sprovodjenju volje olig naroda. Usput, sta ce im izbori kada se zna ko je po ukusu Free (Trade - ali samo kada njima to odgovara) World-u, a i njihovo sprovodjenje kosta.
opet si citao confessions of an economic hit man :D :Hail:
Link to comment

Ma vidis i da "CIjA, snajka, CIjA" trazi da unajmi sve one otpustene finansijske analiste, brokere i bankare kako bi im pomogli u narodnoj borbi.

Link to comment
....Ambasador nije povucen, niti je americka pomoc (ne pomoc Svetske banke) suspendovana.
Pa nema nikakvog smisla da prave takve dramaticne gestove koji vise stete nego sto koriste i SAD i Hondurasu.
Link to comment
Trebalo je da podrzi napore napacenog naroda u Hondurasu da zbaci jaram tiranije, i da posalje jedno 200 savetnika tamo da pomognu mladoj demokratiji.Nego reci nam, ako nije problem, na koji nacin bi Obama elaborirao svoju podrsku pucistima? Ako uspes da napises nesto od cega se braca forumasi nece rasplakati od smeha, ja saljem tvoj CV GOP-u, inako im trebaju kadrovi.
Monroe doktrina i nikad zaboravljeni duh Iran-Contra afere. Sta ces vise...i da neprezaljeni Warren Zevon objasnjava spoljnu politiku SAD u tom delu sveta ;)http://www.youtube.com/watch?v=S5puAN1PGQw
Link to comment
Pa nema nikakvog smisla da prave takve dramaticne gestove koji vise stete nego sto koriste i SAD i Hondurasu.
Ta "steta" bi bila vse simbolicka - ambasador uvek moze da se vrati, a pomoc bi bila zamrznuta ne ukinuta.Ti gestovi bi bili jos jaci pritisak na puciste.No, zaista za sada nema prevelikog razloga kritikovati administraciju. Ja sam prijatno iznenadjen reakcijom SAD i njihovim neminiranjem akcije Organizacije americkih drzava.Da skrenem sa teme: Verujem da su svi ti cetvoro(peto)godisnji madnati bez mogucnosti reizbora inicijalno ugradjeni u Ustav kao brana protiv puzajuce diktature. No, mogu se tumaciti i kao pokusaj elite da se ikada sprece bilo kakve promene, buduci da su sve zemlje pod predsednickim sistemom slicnim SAD. Taman dok se ovaj snadje, mandat istekao a sprega vojska-tajkuni-birokratija netaknuta, i 'ajd Jovo nanovo.Tako je, recimo, "reformisticki" predsednik Meksika Foks imao slab ucinak ne uspevsi da se izbori protiv usanenih razlicitih lobija i elita.Denvnopoliticki, bice zanimljivo pratiti dogadjaje u Kolumbiji gde uribe pokusava da do promeni ustav kako bi se treci put kandidovao za predsednika. On je, nesumnjivo, najbolji promoter americke olitike u regionu - doneo je relativnu stabilnost, smanjio kriminal, sredio FARK, a pri tome ima snazan demokratski legitimitet. Steta bi bilo za SAD da se taj kapital izgubi muljanjem oko Ustava.
Link to comment
Trebalo je da podrzi napore napacenog naroda u Hondurasu da zbaci jaram tiranije, i da posalje jedno 200 savetnika tamo da pomognu mladoj demokratiji.Nego reci nam, ako nije problem, na koji nacin bi Obama elaborirao svoju podrsku pucistima? Ako uspes da napises nesto od cega se braca forumasi nece rasplakati od smeha, ja saljem tvoj CV GOP-u, inako im trebaju kadrovi.
Vojska u Hondurasu je zbacila predsednika koji je kršio ustav na taj način da je kršeći ustav pokušavao sebi da obezbedi još jedan mandat. Ja razumem da Obama želi da napravi otklon od Busha ali ova poruka je mogla biti i drugačije formulisana i to kao zastupanje postovanja ustavnog poretka kao najvišeg demokratskog principa.
Link to comment
Vojska u Hondurasu je zbacila predsednika koji je kršio ustav na taj način da je kršeći ustav pokušavao sebi da obezbedi još jedan mandat. Ja razumem da Obama želi da napravi otklon od Busha ali ova poruka je mogla biti i drugačije formulisana i to kao zastupanje postovanja ustavnog poretka kao najvišeg demokratskog principa.
Formalna procedura impicmenta/opoziva nije sprovedena.Poenta: u pitanju je klasican puc.
Link to comment

Zbacivanje legitimnog incumbent predsednika, bez pokusaja da se njegova inicijativa za treci mandat obori na nacin propisan zakonom, je "zastupanje postovanja ustavnog poretka"? Ovo je novina.

Link to comment
×
×
  • Create New...