Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

The Young Turks drze posmrtno opelo reformi zdravstva i izrazava saucesce svima onima koji su na trenutak pomislili da ce sa Obaminim izborom doci do bilo kakve promene. Stvarno ne prilici jednom mediokritetskom, ususkanom, sistemskom srafu poput Cenka [pa makar bio i liberal] da koristi ovakav language [propast,revolucija,etc], sto verovatno samo govori o stepenu autenticne izneverenosti i ozlojadjenosti ovim sto se trenutno suska u kuloarima moci:

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295"> Edited by DarkAttraktor
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

E, zbilja, šta je s tom zdravstvenom reformom? Hoće da podržave zdravstvo ili ne? Čujem da republikanci/zdravstvene kompanije prave organizovane kontra-mitinge po javnim raspravama, sa sve autobusima iz unutrašnjosti i lanč-paketima.

Link to comment
E, zbilja, šta je s tom zdravstvenom reformom? Hoće da podržave zdravstvo ili ne? Čujem da republikanci/zdravstvene kompanije prave organizovane kontra-mitinge po javnim raspravama, sa sve autobusima iz unutrašnjosti i lanč-paketima.
Bas tako, ko Srbija 90ih, mitingaski autobuski konvoji, lunch paketi, "spontane" demonstracije, dogadjanje naroda, the whole 9 yards. Mase se laznim krstenicama, Obama da dokaze da je Amerikanac, "vratite nam ono sto smo na fer i posten nacin oteli od NFL tima iz Washingtona, Amerika se saginjati nece" angry.gif:lol: A Obama danas u Beogradu http://www.kpax.com/Global/story.asp?S=10931789
Link to comment

E, neka je došo. Mogo bi mesec dana po Beogradima da ide, koliko ih tamo ima..Nego, a šta on oće sa tim zdravstvom da počini, stvarno pitam?

Edited by Buck Naked
Link to comment

Nece nista. Nameracio se na jaceg od sebe, odgrizao vise nego sto moze da sazvace, uhvatio tigra za rep... isuvise mnogo para je u pitanju, farmaceutska a pogotovo industrija zdravstvenog osiguranja su mnogo zajebani igraci. Jedini jak™ lobby koji moze da nesto uradi je AARP a oni su vec obezbedjeni, tako da nemaju interesa u ovoj prici. Uostalom, njihovi (AARP) clanovi cine udarnu pesnicu branioca Amerike od 1 socijalizma, ne shvatajuci da je njihovo osiguranje bas taj socijalisticki single payer system protiv kojega size i pizde po townhall mitinzima.

Link to comment

Zapravo, ACORN je taj koji dovlaci autobusima svoje fanatike po skupovima...Demonkrate su potpuno zatecene celom ovom gungulom, i u nedostatku argumenata ljude koji ih propitivaju za junacko zdravlje nazivaju nacistima, antiamerikancima, belim rasistima i inim pridevima. Potpuno su izgubili glavu, cak i precjednik laze da ima aarp za sebe za svoj plan komunizacije zdravstva, ljevcarski mediji polako posustaju u odbrani neodbranjivog (danasnji NY Daily News, koji za sebe ponosno tvrdi da su narodne novine, polako staje iza naroda i pusta Obamu niz kanalizaciju...), ukratko: obama i ostali komunci su naleteli na neocekivan otpor u narodu, i nalaze se u nebranom grozdju. Mogu da a) silom i po svaku cenu proguraju zakon u septembru jer drze apsolutnu vlast na kaptolu i onda se suoce sa gnevom naroda na izborima (lakmus ce da bude nju dzerzi i valjda virdzinija ovog novembra) ili b) da podvuku rep i odustanu od promene zakona ko klinton svojevremeno, sto ako se desi ce zaista da bude obamin vaterlu...Ceka nas vruc avgust i jos vruciji septembar. Ne bih da sam u Ridovoj i Pelozinoj kozi, no sami su krivi. Kreteni nesposoobni...

Link to comment
Zapravo, ACORN je taj koji dovlaci autobusima svoje fanatike po skupovima...Demonkrate su potpuno zatecene celom ovom gungulom, i u nedostatku argumenata ljude koji ih propitivaju za junacko zdravlje nazivaju nacistima, antiamerikancima, belim rasistima i inim pridevima. Potpuno su izgubili glavu, cak i precjednik laze da ima aarp za sebe za svoj plan komunizacije zdravstva, ljevcarski mediji polako posustaju u odbrani neodbranjivog (danasnji NY Daily News, koji za sebe ponosno tvrdi da su narodne novine, polako staje iza naroda i pusta Obamu niz kanalizaciju...), ukratko: obama i ostali komunci su naleteli na neocekivan otpor u narodu, i nalaze se u nebranom grozdju. Mogu da a) silom i po svaku cenu proguraju zakon u septembru jer drze apsolutnu vlast na kaptolu i onda se suoce sa gnevom naroda na izborima (lakmus ce da bude nju dzerzi i valjda virdzinija ovog novembra) ili b) da podvuku rep i odustanu od promene zakona ko klinton svojevremeno, sto ako se desi ce zaista da bude obamin vaterlu...Ceka nas vruc avgust i jos vruciji septembar. Ne bih da sam u Ridovoj i Pelozinoj kozi, no sami su krivi. Kreteni nesposoobni...
kad kazes narod, mislis na one retarde koji se plase da ce im predsednik poubijati dede i babe?! sto se nacista tice, jel mislis na becka koji obamu naziva rasistom (:lol:), pokazuje plakate iz nacistickog perioda, obaminu administraciju uporedjuje sa nacistima...?! celu ovu frku oko zdravstvenog sistema pokrecu farmacetske kompanije, a najglasniji deo naroda je rasisticko smece. uzasno im je tesko da podnesu da im je crnac predsednik, ali pokusavaju to da sakriju.
Link to comment
kad kazes narod, mislis na one retarde koji se plase da ce im predsednik poubijati dede i babe?! sto se nacista tice, jel mislis na becka koji obamu naziva rasistom (:lol:), pokazuje plakate iz nacistickog perioda, obaminu administraciju uporedjuje sa nacistima...?! celu ovu frku oko zdravstvenog sistema pokrecu farmacetske kompanije, a najglasniji deo naroda je rasisticko smece. uzasno im je tesko da podnesu da im je crnac predsednik, ali pokusavaju to da sakriju.
Ne znam sta ima smesno u cinjenici da politicari koji su birani od naroda a saterani u cosak i bez argumenata taj isti narod naziva nacistima, ali ajde, ako tebe to veseli... Rec je o trecem coveku Amerike, takoreci zeni (mada je zapravo rec o 1 neopisivom Govnu) - Nensi Pelozi, koja je narod koji je pita za junacko zdravlje nazvala "likovima koje nose kukaste krstove po skupovima". Zanimljivo: babe i dede koji su vec jednom nogom u grobu, a koje Obama i njegov mu plan hoce da poguraju i tu drugu malko brze su odjednom arijevci i hitlerovi idolopoklonici. To samo govori koliko su politicari potpuno odvojeni od naroda i koliko uopste nemaju dodirnih tacaka sa bazom. Zive u nekom svom Obamaworldu, a ne u realnosti, pa su zato u veeeeeeelikim probelmima. Hari Rid, verovatno drugi covek Demokrata ima job approval negde oko 30% i ogromne brige kako da bude reelektovan (sto je koliko do juce bilo nezamislivo za ovu 1 perjanicu amerikanskoga progresivizma). Kris Dod, druga perjanica, je u govnima do guse, i ako ne dodje do smaka sveta, nece biti reizabran dogodine. On ce ili zavrsiti u zatvoru (svaki drugi dan se otkrivaju pay2play aferice u koje je ovaj skot upleten), ili u Adu (navukao je rakica), ili sto je najverovatnije (jer ni Bog nece bilmeze, a Pravda je slepa) ce biti pokopan na izborima. Tacno, izbori su tek za 15 meseci, ali i njegov job approval je tu negde oko 0, a verovatno i nizi, tako da... Dzon Korzajn, demokratski guverner ultrademokratskog Nju Dzerzija dzaba izlazi republikancu na crtu, ukoliko ne dodje do smaka sveta, a valjda nece, 1 republikanac ce biti na celu ove seljoberske drzave posle koliko vremena? Dvadeset? Trideset? Vise godina? Ne znam, ali nije ni vazno. Ukoliko se i Djulijani na kraju odluci da trci za guvernera moje drzave, ovaj nesrecni Paterson moze samo da pokupi prnje i povuce se u svoj Harlem. Tacno, postoji sansa da se pre opstih izbora Paterson skenta jos na prajmarijima, pa namesto guvernera Djulijaniju na crtu izadje Kuomo Jr, ali to je za sada sf...Da skratim, demokratske perjanice sirom amerike su u govnima do guse, i umesto da stave prst na celo i da se priupitaju sta to rade i za koga to rade, i kakve ce to imati posledice po njih na narednim izborima, oni, osioni i bahati kakvi jesu, dolivaju ulje na vatru, nazivajuci taj isti narod poprilicno grdnim imenima. Valjda racunaju da je narod kokos i da pamti ne duze od tri dana. Imam neki dojam da su se zahebali u proracunu. Uostalom, idu izbori za koji mesec, pa ce da vidimo prolazno vreme.A samo cinjenica da se polovina naroda koja se usudila da drugacije misli od Obame (iju uzasa!) diskredituje na na najprimitivniji nacin, cinjenica da precjednik nema izgleda preca posla nego da ide u krizarski pohod protivu 1 tv stanice koja (iju uzasa!) se usudila da mu ne ljubi usranu guzicu vec da ga i kritikuje (sram da bude tu lisicu!), govori o tome kako liberali vide demokratiju. Ili si nas ili ti sledi sudbina Studija B...I ostavite se Glena Beka jedared. Covek je pravi suomen. Ako se i ne slazete 100% sa njegovim stavovima, bar je zabavan. Sigurno zabavniji i interesantniji od onog zvalavog Metjusa. Uostalom, rejtinzi valjda govore dosta toga... Ah, da, zaboravih, svi smo mi pomalo nacisti. Jel tako braco forumasi? Jel tako sestro Pelozi?:-)))) A i grozdje je kiselo:p
Link to comment

kazes da su politicari odvojeni od naroda. hm, pa ko im je onda dao apsolutnu vlast na izborima koji su bili skoro? jel obama u kampanji obecavao ovakav health care program? jeste! pa sta je onda problem? sta tek reci za ovu tvoju pricu da ce ova reforma zdravstva pogurati i drugu nogu babama i dedama ka grobu? jel ti stvarno verujes u tu jeftinu propagandu?sto se glen beka tice, covek je kreten na nivou onog bradatog sa palme. poceo sam mnogo vise da cenim nase medije od kada sam poceo da pratim americke. sada ni 1 kurir ne deluje tako strasno.

Edited by kojot
Link to comment

Problem je u tome sto da su postavili bukvu kontra republikanca, bukva bi pobedila. Kakvi crni health care i sl. Vol Strit se raspadao, mnogo vazna stavka u SAD zbog medija, a ekonomija je izgledala da ide u kanalizaciju bez sahta sada ide sa sahtom.

Link to comment
kazes da su politicari odvojeni od naroda. hm, pa ko im je onda dao apsolutnu vlast na izborima koji su bili skoro? jel obama u kampanji obecavao ovakav health care program? jeste! pa sta je onda problem? sta tek reci za ovu tvoju pricu da ce ova reforma zdravstva pogurati i drugu nogu babama i dedama ka grobu? jel ti stvarno verujes u tu jeftinu propagandu?sto se glen beka tice, covek je kreten na nivou onog bradatog sa palme. poceo sam mnogo vise da cenim nase medije od kada sam poceo da pratim americke. sada ni 1 kurir ne deluje tako strasno.
Lepo ti No7 odgovori.Americki problem je to sto imamo dvopartijski sistem, pa smo u nemilosti demokrata i republikanaca. Kada jedna stranka zabrazdi, kao sto su to republikanci pod Busom uradili, alternativa su samo oni drugi i vice versa. Republikanci su lani bili kaznjeni zbog svoje osionosti (bili su na vlasti u Kongresu od 1994-2006, i u WH 2000-08), i narod je iz protesta (a ne zbog ideologije) glasao za demokrate. Iz istog razloga 1994 su demokrate izgubile apsolutnu vlast koju su drzale cele 2 godine jer su krenuli sa svojom ultraliberalnom agendom. Klinton je popusio sa svojom reformom, izgubio je Kongres i ostao upamcen kao valjan predsednik. Naravno, kad je potpisivao zakone koje je donosio republikanski kongres, a ne njegov komunacki. Obama je na dobrom putu da ponovi Klintonov "uspeh" i da sjebe apsolutnu vlast posle cele 2 godine. Istorija se ponavlja... Sto naravno ne znaci da je to dobro, jer ce koliko sutra republikanci mozda zameniti demokrate na vlasti, pa opet jovo nanovo. Ove dve stranke drze narod i drzavu u pat poziciji, i to je ono sto ne valja sa americkim izbornim sistemom. Izbor izmedju loseg i goreg i nije bas neki izbor.Obama jedno prica a drugo radi. Narod je frustriran jer ne zna sta da ocekuje od politicara za koje je glasao. Koliko god tvoji liberalni mediji spinovali situaciju i pokusavali da blejmuju Busa i republikance, stvari na terenu stoje prilicno lose:Obama je obecao da nece biti porkova vise, samo da bi glasao za omnibus porkObama je obecao da nece biti taksovanja midlklase, samo da bi raspalio po cigaretama, koje gle cuda, upravo midl i loverklas puse ko turci Obama je obecao da ako prodje stimulus plan da ce da krene ekonomija, a da ako ne prodje nezaposlenost ima da dosegne celih 8%. Stimulus je prosao, poslova nije otvoreno ni za lek (jesu sacuvali poslove u administraciji parama iz budzeta, i dok privatni sektor gubi radnu snagu svaki dan, na drzavnim jaslama niko posao nije izgubio! alal vera!), nezaposlenost je 9.6% a u nekim drzavama je i dvocifrena, a tek nam sledi vruca jesen...Obama je doneo buzdet kojim je UCETVEROSTRUCIO deficit, budzet od 4 TRILIONA $, uz budzetsku rupu od 1.8T$ (>45%), uz sasvim mogucu situaciju da do kraja budzetske godine, sama rupa se prosiri na cela 2T$ iliti simpa 50%!!! Alo, inflacija kucka na vrata, vidi li ko to??????To Obama nije obecavao tokom kampanje. Ako se secate, ja se secam, u Micigenu je prvo Mekejn kazao da se poslovi koji su preseljeni nikada vise nece vratiti i da ne treba gledati u proslost, vec kako da se otvaraju neke nove fabrike, neka nova radna mesta. Hrabro i istinito, ali politicki samoubistveno. I Obama i Romni su tada populisticki obecavali da ce vratiti poslove, i da je Mekejn jedan nesposobnjakovic koji ne moze da obezbedi posao za raju. Romni ga je popusio, ali ne i Obama. Gle cuda, sada predsednik Obama pre neku nedelju u Micigenu veli da se poslovi koji su otisli odtale pre 30 i kusur godina nece vratiti. Kao kandidat je jedno pricao, a kao izabrani precjednik nesto sasvim drugo. Da je govorio zaista sta misli, nikad ne bi dobio izbore. Neko je bio dovoljno glup da poveruje da je Obama drugaciji od ostalih politicara, neko je bio dovoljno besan i izneveren pa je iz protesta glasao za obamu i demokrate i tu smo gde smo. Srecom, izbori su svake godine, pa sto se grbo rodi, vreme moze da ispravi...;-) Bar do sledeceg zabrazdjivanja...Edit: zaboravih da se osvrnem na heltker. Dakle, nema potrebe da meni ko sta prica i da ja u sta verujem, imam sasvim dovoljno mozga da sam izgradim svoj stav a ne da slisam sta mi FOX ili NBC ili Obama kazu... Ja sam protivan podrzavljenju zdravstva, jer to ne vodi nicemu drugom osim bankrotu drzave i urusavanju sistema usluga. Da treba nesto da se menja treba, ali to je pre svega stajanje na put mafiji koja pod maskom sindikalne borbe pljacka dzepove gradjana (u drzavi njujork bolnicama se dodeljuju sredstva prema broju prijavljenih lekara, pa je javna tajna da bolnice lazu sa koliko lekara rade. To je toliko providno, da cak i demokrate, znaci oni koji su prirodni saveznici ovih mafioza su pokusali da zivrse reformu (minornu, ali hvale vrednu bar za pokusaj) zdravstva - prosle godien Spicer pre nego sto je prdnuo u cabar je izgubio medijsku bitku protivu sindikata te nije uspeo da skrese troskove ni za peni, a ove i Paterson sa jednakim uspehom) i da se osiguravajucim kompanijama takodje stane na put.Evo klasicnog primera: moja supruga je otisla kod zubara i uradila krunice na 3 zuba. Zubar je cardzovao 3x825.00=2475.00$, osiguranje je platilo 3x250.00=1050.00$ Ja nisam morao nista da doplatim za razliku, koja je 1425.00$! Pitanje: ko ovde laze: zubar koji trazi x para a dobija y, ili osiguranje koje daje y para iako je trazeno x? Da li to osigranje gura zubara u propast ili zubar pokusava da lovi u mutnom? Koliko zapravo zaista kosta stavljanje krunice?Na to pitanje bih voleo da cujem odgovor od Obame... Edited by Њујоркер
Link to comment
<br />E, zbilja, šta je s tom zdravstvenom reformom? Hoće da podržave zdravstvo ili ne? Čujem da republikanci/zdravstvene kompanije prave organizovane kontra-mitinge po javnim raspravama, sa sve autobusima iz unutrašnjosti i lanč-paketima.<br />
Организују некакве чајанке - и то онако из базе (травокоренски, како веле овде), виђам ручно рађене табле, заказују нешто у Дисију за, ваљда, 12. септембар, но не знам да ли то има везе с овим.Чуло се и да је било предвиђено да ко не буде пазарио осигурање има да плати казну или тако нешто. Колико год да је ЂЊБ частио фармацеуте, толико је ово требало да части осигураваче... мислим, не да правимо допунско државно осигурање, па коме се не свиђа код приватних сецикеса, ево може код државе, него ни мање ни више него обавезно, а ови колико одрежу, држава ће штогод да припомогне. Ајде.Једини поштен, бар засад тако изгледа, је Кучинић. Он је чак хтео да завири у папире савезних резерви, невероватно. Наравно, није стављено на дневни ред.
Link to comment
Evo klasicnog primera: moja supruga je otisla kod zubara i uradila krunice na 3 zuba. Zubar je cardzovao 3x825.00=2475.00$, osiguranje je platilo 3x250.00=1050.00$ Ja nisam morao nista da doplatim za razliku, koja je 1425.00$! Pitanje: ko ovde laze: zubar koji trazi x para a dobija y, ili osiguranje koje daje y para iako je trazeno x? Da li to osigranje gura zubara u propast ili zubar pokusava da lovi u mutnom? Koliko zapravo zaista kosta stavljanje krunice?
Ti si jos i dobro prosao. Moj zubar za "krunu" trazi, cenjka se, mulja - 1200 dolara. I na kraju sam platio 700 dolara... Iz dosadasnjeg iskustva, finalna cena je na oko 60% od onoga sto zubar bezobrazno trazi.
Link to comment
×
×
  • Create New...