Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

google trial:Finazzo Surname> Southern Italian: from a pet form of Fino> Italian: from a short form of any of various personal names with the ending -fino (for example, Adolfino, Rodolfino, Serafino)pa bi finazeta bio ženski oblik deminutiva nadimka
Srpska veryija bi onda bila čića, ako sam ja dobro shvatio :unsure:
Link to comment
podsetio me pace, dejan sunjka, tragovima panka (s kao sh)
Ako je to onaj isti s Novog Beograda onda da znas da je bio vrlo nervozan kad su ga k'o klinca zvali sunka, (s kao sh)... Opasno nervozan.Inace, moj favorit je Nepergaća. Video jednom na nekom ispitnom spisku.Osim toga - znao sam jednu koja se (mucenica) prezivala Droca pa je jedva docekala da se uda i promeni prezime. Posle se prezivala Medjed. Valjda joj tako bilo lakse. A onomad sam upoznao familiju - prezivaju se Sindza. Ja pomislio da se radi o nadimku a oni - jok - 'krshteno' prezime...
Link to comment
Ako je to onaj isti s Novog Beograda onda da znas da je bio vrlo nervozan kad su ga k'o klinca zvali sunka, (s kao sh)... Opasno nervozan.
Знао сам једног Шукића, који се уопште није једио... ал' то је већ лалински штос, да се не једиш. Јер, ако се једиш, ушао си у машину, а онда ти је једини спас да подмажеш да брже иде - брже ће и завршити.
Inace, moj favorit je Nepergaća. Video jednom na nekom ispitnom spisku.
Да, класика...Ево, нађох на диску једну табелу од куће, па онаго на прескок: Пасуљски, Кељачки, Гавранић, Свитлица, Берберски, Непергаћа (наравно да мора да буде у првих педесет :), Проле, Козаков, Будаков, Дивљаков, Бугарин, Келнер, Глумац, Коцкар, Пудерка, Здравац, Штетин, Дроњак, Ћургуз, Шуњка, Бројчин, Крспогачин, Кишпрдилов (а гле, нису сви променили презиме - има их још!), Бајкин, Тубић, Пернат, Голошин, Киселички, Клап, Кнајп, Поштин, Кесић (ака Штаницловић :rolleyes: ), Кисин, Козина, Пожар, Јоановић, Муњас, Мудринић, Пругинић, Шушњевић, Левак, Глуваков, Говедар, Говедарица, Субић, Субичин, Котур, Коврлија, Гвозденац, Грче, Паучки, Поучки, Шкрбић, Шебез, Куручев, Станивук, Немчев, Новосељачки, Вукоњански, Куглић, Огризовић, Олујић, Габоров, Куцара, Дармановић, Злокас, Вуковљак, Пусичењак, Броћета, Пандуров, Чабрило, Бајат, Суперов.
Osim toga - znao sam jednu koja se (mucenica) prezivala Droca pa je jedva docekala da se uda i promeni prezime. Posle se prezivala Medjed. Valjda joj tako bilo lakse.prezime...
Сличан случај... Мазалица, девојачко Поспишил.
Link to comment

Ти са префиксима су посебна прича. Знам породице Карамарковић и Црномарковић.А знао сам и човека који се зове Александар Попконстантиновић, који се спремао на хаџилук у Јерусалим. Нисам смео да га питам да ли после тога намерава нешто да ради са презименом...Него, лепа вест: знате ли зашто нам се LaRicca не оглашава ових дана? Постала мама! Девојчица, заборавих килажу и остале генералије, али нема везе, важно је да је дете, Богу хвала, здраво (и грлато).

Edited by Waldorf
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo iz Slobodne Dalmacije. Kakav bizar. Adam Ustaša u Tehničkoj školi Adam Ustaša Baraba, 15-godišnjak iz Paljuva pokraj Zadra, u rujnu će sjesti u klupe Tehničke škole u Zadru. Njegovo ime zabrinulo je i psihijatricu Vesnu šendulu-Jengić koja nam tvrdi da će dijete, zbog neodgovornosti roditelja, biti traumatizirano i označeno. Ona poziva Centar za socijalnu skrb da reagira u tom slučaju ?jer tu tešku stigmu nije lako nositi?. Ni pojedini profesori ne gledaju naklono na taj čin. - Zašto bi moje dijete bilo stigmatizirano? Tim psihijatrima je, ako tako misle, mjesto na Ugljanu.Ja sam mu ime Ustaša predložio, a država prihvatila. Ako se netko može prezivati Četnik, zašto moje dijete ne bi moglo imati ime Ustaša? - kaže nam Ante Baraba Miš, mladićev otac, dodajući da on potječe iz partizanske obitelji.

Link to comment
Ja sam mu ime Ustaša predložio, a država prihvatila. Ako se netko može prezivati Četnik, zašto moje dijete ne bi moglo imati ime Ustaša? - kaže nam Ante Baraba Miš, mladićev otac, dodajući da on potječe iz partizanske obitelji.
Све сам сигуран :rolleyes:
Link to comment
Dijamante je sasvim uobicajeno zensko ime kod Sefarda pa i kod nasih Sefarda. Jedna Dijamante je cak i autor jednog kuHara. :)
Вероватно отуд презиме Дијамант у БиХ (односно српском избеглиштву из исте)
Link to comment

moja rodjaka se udala za tipa koji se preziva suknjajic.upoznali su se tako sto je ona dosla u bgd na studije i nasla sobu kod zene ciji je muz par meseci pre toga zbrisao sa komsinicom sa sprata. posle nekog vremena se vratio. al' na kratko.prezivao se suknjajic.nomen est omen.poz

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...