Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Po onome sto sam video do poraza je doslo pre svega zbog manjka koncetracije i delom agresivnosti u odbrani.

Primili smo 3 ili 4 komada nakon sto smo vremenski odbranili igraca vise a nama ulazio igrac iz kazne.  Po pravilu bi njihov igrac ostajo sam na 5 m po sredini. To je presudilo utakmicu.

Drugi razlog je Mitrovic koji danas nije dobro branio i mozda ga je Savic trebao menjati na poluvremenu.

U svakom slucaju ovo je nova geenracija i vidi se da nam na sidru nedostaju stariji legendrani igraci. U svakom slucaju tesko bi uzeli zlato i da smo pobedili. ovo je stvaranje tima za OI 2024 koji bi mogoa da se bori za medalju.

Link to comment

Španija deklasirala Hrvatsku u polufinalu, 10-5.

Italijani dobili Grke, što objektivno nisam očekivao.

Mislim da su Španci u finalu jasni favoriti, ako opet ne blokiraju mentalno.

Krajnje vrijeme je da uzmu zlato.

Link to comment

Ocekivao sam Grke. Imaju ozbiljne rezultate u mladjim kateogrijama vec godinama plus jake klubove.

Sto se tice Spanaca to je ocekivano, nisu hrvati nista posebno, mi smo kriminalno odiglai u odbrani, kao sto sam pisao.

 

Najvece razocarenje su domaci Madjari.

Link to comment

Lepo sto su se momci potrudili da pobede CG i danas SAD i pored poraza u cetvtfinalu koji je sada dosta cudan posto su hrvati dosta losi. Danas su ih Grci rutinirali, Spanija ih odvalila.

Link to comment

pa bilo bi sranje da su ispustili onakvu prednost, a i ne mogu ovog selektora italijanskog Vesića da smislim više

Link to comment

Italijani prijatno iznenađenje, dobri su im ovi mlađi igrači.

Španija očekivano, s tim da mislim da će ih ovo zlato podići psihološki. Previše bitnih mečeva su izgubili u poslednje vrijeme. I u ovoj utakmici su uplašili pobjede.

 

Grci još jedna medalja, očekivao sam ih u finalu, ali i ovo je dobar rezultat.

 

Polako prolaze vremena kad smo mi, Hrvati, pa i Crnogorci bili favoriti za osvajanje medalja.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Pred EP u Splitu povrijedili su se Jakšić, Mandic i Lazić. Neizvjesno je da li ce se neko od pomenutog tria oporaviti do šampionata.

 

Bez ovih igrača bićemo u najboljem slučaju sedmi.

Link to comment

Sad jedno nepopularno mišljenje;

Dejan Savić je obavio sjajan posao i svaki selektor na njegovom mjestu vjerovatno bi radio isto.

On je gurao zlatnu generaciju do maksimuma, propustajuci da postepeno uvodi neke mlađe igrace u nacionalni tim.

Umjesto npr.Stefana Mitrovica mogao je polako uvoditi S.Rasovica, umjesto Gocica, V.Rasovica, umjesto Nikica, Ubovica ili Vica...

 

Siguran sam da se ne bi značajno odrazilo na rezultate, a izvršili bismo manje-vise neprimjetnu smjenu generacija.

Ovako smo u poziciji da su nam braca Rasovic sa svojih tridesetak godina prakticno debitanti a reprezentacija sa prosjekom godina 27-28 se u javnosti potpuno neosnovano naziva mladim timom.

 

 

Edited by BWA
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...