Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Gaza je nadležnost Šabaka. I tu će da lete glave. Drugi problem je vojska, čitava ta granica se nadzire kamerama, satelitima, raznim senzorima tako da je i najmanjim grupicama bilo nemoguće da se neopaženo uvuku u Izrael, a nije da nisu pokušavali. Čitav se taj sistem raspao i očigledno nije bio adekvatan.

 

Poginulo im je 350+ ljudi, to sigurno nije namerna igra da bi se skrenula priča sa demonstracija ili nekog drugog problema. Manite se tih teorija zavere. Prosto, ovo je Hamasova Tet ofenziva. tako će se i završiti. Ali, kakve će biti posledice po Palestince, Izrael i bliski istok tek ćemo videti.

Edited by nautilus
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Shaq said:

hamasovci prikazali snimak kako su priveli nekoliko visokih izraelskih generala, doduse deluje kao da su svi penzionisani.. interesantno je da su svi sa lisicama i nikom nista ne fali, ne insinuiram da je trebalo biti drugacije, al je sarkasticno™ kako oni koji su imali direktan uticaj na ubistva neduznih palestinica se cuvaju, dok sa druge strane neduzni izraelski civili se kolju i siluje bez da se trepna.. 

mislim i nije sarkasticno, vec samo potvrda kako se lako manipulise svetom..

Pa te oficire zarobili su pripadnici ozbiljnih jedinica, a ovo drugo vilend ratnici, bolesnici, zveri... 

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Shaq said:

naravno da ne mislim da su podelili telefone, bila je to parabola..

al da nisu znali nema sanse.. 

pri tom o kakvom opustanju pricamo, kad se normalnim stanjem smatra kad izbiju do 3 incidenta na nedeljnom nivou..

 

 

Nisam ni ja mislio da ti misliš da su išli neki izraelski žbirovi po Gazi i delili telefone, ali nema šanse da je bilo ko na izraelskoj strani ovo makar i naslućivao i pustio da se dogodi, jer je to njima stvar i bezbednosti i prestiža, a i verovanja da su oni mnogo bolji od tih Arapa u svemu i da oni ne mogu da ih nadjačaju i nadmudre ni u čemu. Ti pojedinačni incidenti se relativno lako hendluju i rutinska su stvar za bezbednjake tamo, ali ovako masovna operacija im nije pala ni na kraj pameti.

  • +1 2
Link to comment

Navodno 9 dece poginulo u izraelskom bombardovanju neke kuće u Han Junisu (grad u Pojasu Gaze jugozapadno od same Gaze), tvrdi nalog @timesofgaza koji kači vesti i snimke iz Gaze na Tviteru.

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
10 minutes ago, nautilus said:

Gaza je nadležnost Šabaka. I tu će da lete glave. Drugi problem je vojska, čitava ta granica se nadzire kamerama, satelitima, raznim senzorima tako da je i najmanjim grupicama bilo nemoguće da se neopaženo uvuku u Izrael, a nije da nisu pokušavali. Čitav se taj sistem raspao i očigledno nije bio adekvatan.

 

Pa zato što je taj sistem i postavljen tako da sprečava pojedince i male grupe da prelaze granicu neopaženo, a ne da spreči masovni napad stotina naoružanih ljudi na granicu. Iz istog razloga evropske države imaju problem da zaustave migrante koji prelaze granice u većim grupama, jednog ili par njih je lako zaustaviti, ali kad jurnu stotine, tu retko šta pomaže, pri čemu su Gazi u pitanju i solidno naoružane paravojne formacije.

  • +1 4
Link to comment

ShinBet je sigurno ima informacije sta se sprema. Pitanje je zasto se nije reagovali. 

Ovo je akcija u kojoj je ucestovalo stotine ili cak hiljade ljudi. Dovoljno je pogledati vise desitina onih letaca. Oni su morali da naprave opremu i negde da vezbaju kako da lete. 

Izbestaj je sa nekom namerom ostao u nekom "cekmezetu" ;)

 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Tutankamon said:

Preko 500 mrtvih Izraelaca, neki javljaju vec 600...ovo su uzasne brojke...

Sa svakim novim mrtvim Izraelcem raste sansa da se ovo prevali u "sad im nece ostati ni kamen na kamenu".

  

16 minutes ago, Zaboravan said:

Dronovi, motori, motorni paraglajderi... Jebeni holivudski blokbaster™.

Meni je na pamet pao Mad Max posle prvih njihovih snimaka. Sve je kao neki los SF, ljudi iscrpljeni, ogradjeni zidom, hi-tech vladajuca klasa, stvari sklepane u svom dvoristu za rat, ludi religiozni miltanti, bezosecajni bezbednjaci... zivot imitira film.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

Nisam ni ja mislio da ti misliš da su išli neki izraelski žbirovi po Gazi i delili telefone, ali nema šanse da je bilo ko na izraelskoj strani ovo makar i naslućivao i pustio da se dogodi, jer je to njima stvar i bezbednosti i prestiža, a i verovanja da su oni mnogo bolji od tih Arapa u svemu i da oni ne mogu da ih nadjačaju i nadmudre ni u čemu. Ti pojedinačni incidenti se relativno lako hendluju i rutinska su stvar za bezbednjake tamo, ali ovako masovna operacija im nije pala ni na kraj pameti.

pa tim pre..

gde je logika, da munjevito znas da odreagujes na 5 palestinskih divljaka™, a kad ih dodje lupam 5k, onda se sistem™ ne alarmira?

pri tom ne pricamo da se to desava na nekom neutralnom mestu, vec na mestu gde vatra tinja preko dvadeset godina i gde kao sto rekoh ne prodje ni jedna nedelja bez da se dogodi incident..

price o tome, da nisu spremni na vecu kolicinu™ ne drze™ vodu..

  • +1 1
Link to comment

javila se kruela

 

https://www.theguardian.com/politics/2023/oct/08/suella-braverman-urges-police-to-crack-down-on-hamas-support-in-uk

 

kapiram da je neprijatno za videti ljude koji masu palestinskim zastavama po ulici al hapsiti?! 

 

Quote

Suella Braverman expects the police to “use the full force of the law” against displays of support for Hamas after an escalation of attacks on Israel’s borders, she wrote on Sunday morning.

Link to comment

Muke su to kad klasicnu NATO taktiku upotrebi Hamas.Udari raketama po pozadini,inflitracija na vazne tacke putem vazduha i camcima.Diverzantske grupe seku komunikaciju i otvaraju puteve za proboj lakim vozilima i agresivno provlacenje izmedju zona vatre utvrdjenih polozaja Izraela.Vrv zbog praznika minimum vojske na polozajima,a ATGM i dronovi udaraju tenkove i uporista.Horor sa ovim basibozukom koji dobija svojih pet minuta da se posvetli srednjovekovnim disciplinama je strasno videti.

  • +1 1
Link to comment

Sistem mozda jeste reagovao samo nije bio u stanju da ishendluje kolicinu (kao sto su raketama prezasitili iron dome sistem). 

 

A o tome kako je moguce da nisu znali... saveznici su uspeli da iskrcaju pola miliona vojnika na Dan D a da Nemci nisu imali pojma gde se iskrcavanje sprema. 

Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Meni je na pamet pao Mad Max posle prvih njihovih snimaka

Postapokalipticni prizori - svaki put kada sam sa puta 443 kod Atarota skretao za Qalandiju. Zid, puskarnice, razbacano djubre na sve strane, svetlo sa jedne i tmina sa druge - Mad Max live :(

 

  • Tužno 1
Link to comment

pls bez metadiskusije i referisanja iznova na gazzin post zbog kojeg je banovan

 

postovi moraju biti na temu, a pisanje na temu na ovoj i ovakvoj temi znaci pisanje o dogadjajima i situaciji u spoljnom svetu, ne o dogadjajima i situaciji na forumu

 

ne odgovarati na ovaj post

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

Sistem mozda jeste reagovao samo nije bio u stanju da ishendluje kolicinu (kao sto su raketama prezasitili iron dome sistem). 

 

A o tome kako je moguce da nisu znali... saveznici su uspeli da iskrcaju pola miliona vojnika na Dan D a da Nemci nisu imali pojma gde se iskrcavanje sprema. 

 

Mislim da je to bilo neshto shto su znali ali kao nisu poverovali. Ili neshto slichno. Sem toga tad je bilo malo manje sredstava masovnog pracenja, smartfonovi, dronovi itd.

Lichno ne znam i dalje shta da mislim o ovome, malo mi je heavy da su znali, a nerealno da nisu.

Link to comment
×
×
  • Create New...