Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

10 minutes ago, Caligula said:

Ne mogu da gledam neke divljake koji razvlace zene i decu po prasin

Pa to... meni je bilo dosta "fotki s terena" kad sam video leš žene u japankama i žutoj haljini, gornji deo tela pokriven čaršavom. Ako im je to "justice", neka idu do đ, Baš će od toga da ponovo izrastu posečeni maslinjaci i isprave se ostale bezbrojne nepravde... Samo ona je smetala, saće da bude justice.

Edited by Indy
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

I ja sam u šoku od jučerašnjih snimaka. Neverovatno je kojom su brzinom obe strane pokazale okrutnost (pritom nisam baš potpuni ignorant, proveo sam par dana u Jerusalimu, i takvu napetost u vazduhu u jednom mirnom periodu nisam nikad doživeo). Da li se zna da li su stanovnici ovih zgrada u Gazi dobili bilo kakvo upozorenje?

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Indy said:

Pa to... meni je bilo dosta "fotki s terena" kad sam video leš žene u japankama i žutoj haljini, gornji deo tela pokriven čaršavom. Ako im je to "justice", neka idu do đ, Baš će od toga da ponovo izrastu posečeni maslinjaci i isprave se ostale bezbrojne nepravde... Samo ona je smetala, saće da bude justice.

sve se slažem, ali sam svesna da je to očekivan sled u toj spirali nasilja

na žalost, gledam to ovde u bosni i hercegovini svaki dan, slušam te mlade ljude koji su odrasli sa ratom (a tako je i u gazi)

oni su mnogo radikalniji od starijih , to je zabrinjavajuće

totalno bez empatije, strašne generacije rastu

 

Edited by dùda
  • +1 1
  • -1 1
  • Tužno 3
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Hvala ti što si napisao ovo, jer sam posle otišla da pogledam, jer kada sam ja pročitala taj post, nije bilo toliko reakcija (uključujući i moju).

 

Onda sam videla da sam i ja umesto plačljivog smajlija dodelila palac gore  (telefon, stoje jedan do drugog) :isuse:

 

Ovde potpuno isto  mislim kao @Indy, imam i isti stav (nisam na strani Izraela, ali nikako ne mogu da razumem te bestijalnosti, sa bilo koje strane, to nikome dobra doneti neće) ali nema šanse da gaza iskreno misli to što je napisao, on je poslednji čovek ovde za koga bi se moglo reći da je bez empatije.

Žao mi je što je banovan, ali pisana reč je zblja opasna, ona ostaje.

 

 

izrael vec pola veka sistematski sprovodi aparhejd nad palestincima, cega su svesni svi stanovnici izraela i ogromna vecina to podrzava.

 

 

  • +1 7
Link to comment

Inace, lideri Hamasa su ove godine bili dva puta u Moskvi - jednom u martu i jednom u septembru.

Ovo je bila dosta dobro pripremljena akcija sa ocigledno veoma dobrim informacijama o stanju izraelske odbrane na nekoliko polozaja.

Sada treba poceti da postavljanjem pitanja kome ovo odgovara:

- prvi je Njetanjahu koji ovako skrece paznju sa masivnih demonstracija protiv njegove vlasti vec nedeljama

- tu je i Moskva kojoj odgovara kontrolisan sukob u regionu koji dize cene nafte, skrece paznju sa njihovih zlocina, i skrece paznju/resurse Zapada sa Ukrajine

- naravno Iran sto ne treba dalje komentarisati - sistematski guraju ceo region u rat da bi se fasisticke mule odrzale na klimavoj vlasti

- Hamasu zaista ne vidim kako odgovara osim ako su dobili neke vece garancije/pomoc iz Teherana i Moskve, jer ne vidim kako ce ovo vojno-politicki preziveti u Gazi kad pocne izraelski upad u Gazu i totalna blokada

- Bajdenova administracija se naravno totalno izblamirala sa glupim Salivenom (kao i sa onih 6 milijardi koje su pustili tek nedavno) koji je jos pre nedelju dana izjavio kako je Bliski istok najmiriniji

- Saudima ovo takodje ne odgovara jer je potpisivanje novog sporazuma sa Izraelom bilo u planu uskoro, a oni imaju druge planove nego da trose slamaricu samo na americko oruzje

Vremenom ce se pokazati ko je kome ovde pomagao i prosledio kakve infrmacije a kao posledica toga se jos svasta moze ocekivati. Izrael ce verovatno prvo pokusati da iskontrolise Gazu, ali, veci sukob sa Iranom je ocigledno neminovan. Posle ove blamaze dela americke administracije koja je pokusala da napravi neki novi dil sa Iranom, i posle njihove podrske Putinu u Ukrajini protiv Evrope, Iran rizikuje da izgubi bilo kakvu podrsku za buduce dilove.

  • +1 2
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
8 minutes ago, Kampokei said:

I ja sam u šoku od jučerašnjih snimaka. Neverovatno je kojom su brzinom obe strane pokazale okrutnost (pritom nisam baš potpuni ignorant, proveo sam par dana u Jerusalimu, i takvu napetost u vazduhu u jednom mirnom periodu nisam nikad doživeo). Da li se zna da li su stanovnici ovih zgrada u Gazi dobili bilo kakvo upozorenje?

Standardni MOP im je da automatski istovremeno pozovu sve telefone u zgradi i najave da će da gadjaju zgradu. Malo kasnije bace lažnjak na krov zgrade. Podle toga ide prava bomba.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, nenad said:

izrael vec pola veka sistematski sprovodi aparhejd nad palestincima, cega su svesni svi stanovnici izraela i ogromna vecina to podrzava.

Apsolutno. Jos zadnjih godina sve aktivnije otimaju zemlju, blokiraju pristup vodi i struji i zaista ih drze kao u nekom rezervatu. Sto je najgore, iz vizure Izraela i ovaj rat nece nista promeniti, verovatno cena koju su spremni da plate da isteraju svoje. Ako se ostatak sveta ne umesa, Palestinci ce na kraju zavrsiti kao Indijanci.

  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, Indy said:

Pa to... meni je bilo dosta "fotki s terena" kad sam video leš žene u japankama i žutoj haljini, gornji deo tela pokriven čaršavom.

 

... zrtve kao izvucene iz Beogradskih stanova (ili bilo kojih drugih "nasih" gradova)... Sa druge strane alahu agbar dreka. Jak, jasan kontrast, kako da se ne identifikujes.

 

Znam da jeste novokomponovani obicaj da teror snimaju i aploaduju odmah, raw, ovoga puta obice im se o glavu, vec gube medijski rat.

 

I to sto ne vidimo onih 100+ poginulih civila po srusenim zgradama je deo tog rata.

 

A tek je pocelo i rekoh, bice gadno.

Edited by Caligula
Link to comment
11 minutes ago, nenad said:

 

 

izrael vec pola veka sistematski sprovodi aparhejd nad palestincima, cega su svesni svi stanovnici izraela i ogromna vecina to podrzava.

 

 

Svestan je toga svako ko je pismen... Pričalo se o zločinima prema civilima (inspirisano Elenikovim postom - pre 22 godine na rahmetli forumu B92 sam gledao takve iste postove apropo žrtava u World Trade Center-u... "a šta su oni njima radili", itd.)

Edited by Indy
  • -1 1
Link to comment
11 hours ago, nautilus said:

 

da li će egipatska vojska i silna muslimanska braća tek tako gledati kako izrael poravnava gazu? paaaaa, teško.

Zabole njih za gazu. Gledace da ucare nešto u lokalu, biće glasni, i to je to. Uostalom, ko na bliskom istoku može/sme/hoce da zarati sa izraelom? Bukvalno niko.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, ObiW said:

Standardni MOP im je da automatski istovremeno pozovu sve telefone u zgradi i najave da će da gadjaju zgradu. Malo kasnije bace lažnjak na krov zgrade. Podle toga ide prava bomba.

Ti verujes i u deda mraza??? 

  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, Anduril said:

 

Ja sam prvi koji ce okarakterisati Netanjahua i ekipu kao fasiste, sto opet ne menja cinjenicu da su Hamasovci jos gori kad ih se pusti sa lanca.

Kljuc ovde je vise da se i Palestinci i Izraelci prvo rese ovih fasista u svojim redovima jer inace nikada nece imati mir sto je tacno u interesu fasista svuda da bi ostali na vlasti - konstantan rat (moze i gradjanski) dok oni kradu, biju i ubijaju bez kazne. To bi uostalom trebalo da bude i glavna definicija fasizma, a be samo ideoloske odrednice.

 

Zasto onda trenutna demokratska stranka SAD-a podrzava fasiste? Upravo su im doznacili 8 milijardi dolara. Da su Tramp i bratija na vlasti pa bih i razumio.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Zverilla said:

Ti verujes i u deda mraza??? 

Ne mogu da tvrdim za svaku zgradu, ali snimci barem dve potvđuju udar po krovu pa tek onda pravi udar koji ruši... Jedino mi se čini da je vremenska razlika između dva udara kratka.

Link to comment
×
×
  • Create New...