Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

9 minutes ago, roux senyurt said:

ne vidim kakve veze ima ime festivala sa masakrom

Ma prica je bila da je to bio nekakav festival za mir, kao dodatna ironija...inace su nasli zive par stotina njih u nekom odvodu...i spasili ih, kolkko sam upratio

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, x500 said:

Drugim religijama je zabranjeno da obavljaju molitve na prostoru gde je dzamija.

A u samu džamiju smije ući samo musliman.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Prema nacinu kako je kamen na zidu obradjen, ima borduru /okvir na svakom kamenu (pogledaj pazljivo sliku ispod, taj zid je iz Rimskog perioda.

To naravno ne umanjuje simboliku zida :)

Jerusalem_Western_Wall_stones.jpg

Pa i gradili su ga Rimljani.

Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Nisu, gradio ga je Herod I.

Koga su postavili Rimljani kao kralja i koji je bio njihov vazal. Prica je bila da je u sred hrama bili mesto za rimsku postaju koja bi kontrolisala isti. Covek je zidao svasta nesto i to i rimskom stilu. 

Link to comment
11 minutes ago, Roger Sanchez said:

A u samu džamiju smije ući samo musliman.

Na snazi je i neko policijsko starosno ogranicenje kojim je zabranjen ulaz Palestincima ispod 50 god starosti.

Link to comment
Just now, kipo said:

Na snazi je i neko policijsko starosno ogranicenje kojim je zabranjen ulaz Palestincima ispod 50 god starosti.

 

mislim da je sada 60. divan nacin da mladi muslimani trecu najvazniju dzamiju u njihovom svetu ne dozivljavaju kao svoju

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, ultra plasticni said:

 

mislim da je sada 60. divan nacin da mladi muslimani trecu najvazniju dzamiju u njihovom svetu ne dozivljavaju kao svoju

mislim da su poceli sa zabranama zbog ucestalih napada mladih muslimanskih vernika na posetioce zapadnog zida. dzamija je iznad zida placa, a ovi su zasipali kamenicama ove dole

Link to comment

javila se likusa koja je 2014-e radila logistiku za vreme rata u gazi..

kaze da nema teoretske sanse da iko predje granicu bez da bude primecen.. da bukvalno danonocno bulje u ogromne ekrane ispred sebe bez da trepnu po 4 sata i tako dalje..

  • +1 3
Link to comment

Gledam na vestima da su barem 2 dzamije na teritoriji Gaze unistene u vazdusnim udarima. 

To je vrlo losa poruka koja se salje u muslimanski svet. Odluka bez mudrosti :(

 

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...