Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Jadni Maršal Sisi, i on je totalno izgubio kontrolu nad situacijom i svoj street rep u Izraelu.

 

Hamasu je očito dozlogrdilo ''vladati'' nad koncentracijskim kampom Gaza pa idu na to da se ta stabilokratija (credits @Weenie Pooh) završi i da Izrael ponovno okupira Gazu i/ili da sprovede genocid iz bijesa, pa to na dušu princu MBS-u i njegovom normalizirungu.

 

Iznenadiše ih kao Egipat u Yom Kippuru.

 

Jedina vjerodostojna snimka koju sam vidio s civilima je ona starica koju su s golf cartom prevezli u Gazu.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
22 minutes ago, Indy said:

@Anduril - odakle su navodi o ubijanju civila? (Ne sumnjam u tebe lično, nego vidim po netu puno spremnih propagandista... kao što pomenuh iznad.)

 

za sada je nastradala 1 baba, doduše ne znamo kako i da li je direktno posledica napada iz gaze

 

ali dobro sad će kibucisti svašta da natovare, ko zna zašto je to dobro

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Strucnjak said:

Granata iz drona je bacena na tenk, ima snimak

Ima snimak i kako izvlače poginulu posadu iz tenka.

 

A i snimak celog odeljenja izrealske vojske koji je pobijen u spavaonici u ovoj bazi koju je Hamas zauzeo.

 

Jezivi snimci, ne gledati ko je osetljiv.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

za sada je nastradala 1 baba, doduše ne znamo kako i da li je direktno posledica napada iz gaze

 

ali dobro sad će kibucisti svašta da natovare, ko zna zašto je to dobro

magen david adom (njihova medicinska sluzba) izvestava o desetinama mrtvih do sada i stotinama povredjenih 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, roux senyurt said:

magen david adom (njihova medicinska sluzba) izvestava o desetinama mrtvih do sada i stotinama povredjenih 

545 u bolnici, nisam našao izveštaj o mrtvima koji potvrđuje više 2-3.

Link to comment
Just now, Zaboravan said:

545 u bolnici, nisam našao izveštaj o mrtvima koji potvrđuje više 2-3.

ja gledam izraelsku tv, tu su javili pre par minuta

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

za sada je nastradala 1 baba, doduše ne znamo kako i da li je direktno posledica napada iz gaze

 

ali dobro sad će kibucisti svašta da natovare, ko zna zašto je to dobro

 

Ja sada gledao snimak neke dece pobijene, navodno jevrejske. Ne znam da li je to današnji snimak iz Izraela, ali odakle god da je, u pitanju je čista esencija užasa. 

  • Tužno 1
Link to comment

pitanje svih pitanje je otkud rakete i dronovi u gazi, da li je hermetičko zatvaranje odjednom postalo propusno

 

ili je - verovatnije i strateški daleko važnije - hamas organizovao kredibilnu proizvodnju umesto ondašnjih limenih čunkova koji su nekontrolisano leteli i još nekontrolisanije padali po jugu izraela

 

kao što smo videli u ukrajini, dometi DIY intervencija u domenu sofisticiranog naoružanja su daleko odmakli u modernom ratovanju

 

to bi baš jako moglo da ide na ruku palestinskoj borbi

 

izrael će pretvoriti gazu u betonski tepih ali to neće rešiti ništa 

 

a za pravedno rešenje se zakasnilo 50 godina najmanje

 

vaša će unučad gledati reprize i reprize

Edited by Eleniko
Link to comment
Just now, roux senyurt said:

ja gledam izraelsku tv, tu su javili pre par minuta

Nisam dovodio u pitanje tačnost nego šta je dostupno a može se verovati. 

Link to comment
Just now, Zaboravan said:

Nisam dovodio u pitanje tačnost nego šta je dostupno a može se verovati. 

znam, nego samo kazem odakle je info :)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Zaboravan said:

Nisam dovodio u pitanje tačnost nego šta je dostupno a može se verovati. 

Le Figaro javlja da ima 20 poginulih i 200 povredjenih (da li se radi o civilima ili vojnicima, ne pise). Izraelski izvor.

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

pitanje svih pitanje je otkud rakete i dronovi u gazi, da li je hermetičko zatvaranje odjednom postalo propusno

-1x-1.jpg

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

Videh na Guardianu da ima 22 mrtvih, verovatno i više, ali je trokirao u međuvremenu, pa ne znam odakle podatak.

Preuzeli od javnog radio Izraela, emg.service.

Sada vidim. 

Link to comment
×
×
  • Create New...