Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Čudno, hamas nema baš toliku količinu long-range raketa a ove srednje/kratke nisu mogli im postaviti na granicu, ako se nisu opustili previše. 

Link to comment

Obaveštajne službe jesu strašno podbacile, ali kažu da je za sve kriv Netanijahu koji je sa njima u sukobu odavno. Hamas je rakete dobio od Irana, a Iran naravno od Rusije. Rusima trreba novi sukob negde, Iranu je neophodno da spreči sporazum Izraela i Saudijske Arabije i eto veselja. Ovo će biti dug i krvav rat, mmnj.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
46 minutes ago, Indy said:

Video na stranu, ne bih se baš oslanjao na Nawfala.

 

Šta znam, ovde se navodno Hamasovci šetaju po ulicama u samom Izraelu. Ne izgleda dobro ni najmanje:

 

Za ovog lika znam od ranije, Srbin sa jevrejskim čukunbabom i čukundedom koji je otišao u kibuc:

 

EDIT: Kažu da je na gornjem snimku ipak IDF. Ne vidi se dobro svakako. Izgleda da ih je Hamas uhvatio spuštenih gaća na praznik.

Edited by Ayatollah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Šta znam, ovde se navodno Hamasovci šetaju po ulicama u samom Izraelu. Ne izgleda dobro ni najmanje:

 

Za ovog lika znam od ranije, Srbin sa jevrejskim čukunbabom i čukundedom koji je otišao u kibuc:

 

 

Mediji/policija potvrđuju da se borbe vode unutar Izraela i da ima civila koji se ne mogu evakuisati. 

Link to comment

Koja je ideja iza ovoga? Nesto kao Tet ofanziva, da se natera javnost Izraela da izvrsi pritisak na svoju vladu da napravi dil sa Hamasom kako se ovo ne bi ponovilo? 

Link to comment

Na mrezama vec kruze snimci masovnih zlocina i nasumicnog ubijanja civila po ulicama.

Vojne mete su sasvim legitimne, s obzirom sta je sve Izrael radio.

Ali, ovo ubijanje civila je zlocin koji se masovno slavi i rezultirace u isto takvoj masovnoj odmazdi po palestinskim civilima.

Hamas misli da im je to u interesu, osim ako su zaista preterali po obimu, pa se ceo ovaj rat zavrsi katastrofalno po Gazu ili bar njihovu vlast tamo.

Ima i medju Palestincima alternativa koje ne finansira Iran i koji jedva cekaju da vrate Hamasu sta su uradili kad su preuzeli vlast u Gazi.

Iranske mule, po obicaju trljaju ruke dok i njima ne zaigra mecka pred vratima.

 

  • +1 4
Link to comment

 

 

 

 

alahu akbar

 

što se krivo rodi vrijeme ne ispravi

 

bukvalno ih nikada neće umiriti, sem da pobiju sve do poslednjeg palestinskog deteta

 

 

 

  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...