Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

1 minute ago, dùda said:

Znam. Ja svakako ne spadam u one koju su na strani Izraela, ali ne mogu da budem ravnodušna spram stradanja nevinih ljudi. Pa neka ih je i i 1 % koji nisu podržavali progon Palestinaca.

 

Ne znam, možda je onima koji to nisu prošli iz blizine i koji to nisu doživeli kao vlastito iskustvo lakše da posmatraju nekako depersonalizovano.

Ja ne mogu. 

To što se moj predobri komšija, kao musliman, zatekao na srpskoj teritoriji, ne opravdava iživljavanje nad njim zato što je 50 km dalje neki drugi musliman ubio nekog srbina.

To što je brat moga muža bio među osnivačima SDS -a, a rođak mu se kurčio i šenlučio po srpskoj teritoriji, ne opravdava što su moga muža (zakletog pacifistu) proganjali kao zver po Sarajevu iz koga nije mogao da se izvuče.

Sad jedan primer da osuđujem, a drugi da opravdavam, pa koji bi nečovek bila.

sve to stoji. imam bliskog prijatelja jevrejina ciji sin vec nekih 6-7 godina zivi u tel avivu s porodicom, normalan, pametan, razuman i on i familija. evo jos nisam smogao snage da mu se javim. stoji mi knedla u grlu jer tacno znam kako mu je. 

 

nema opravdanja za zverstva ni s jedne strane. ali me i ne cude. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ursula je generalno najgora osoba na planeti, ali ne očekujem ništa od Nemaca. Em moraju da se peru još hiljadu godina, em ih je odsustvo kičme i dovelo do toga da moraju da se peru. Tiha većina je i tad zarad reda i mira okretala glavu, to im je u DNK. 

  • +1 7
Link to comment
11 minutes ago, Venom said:

To je isto jedan dosta jak momenat -- peace and love festival pored zatvora za dva miliona ljudi.

 

Iz više izvora se kaže da je u pitanju Nature Party festival, ali je svakako muzički festival na toj lokaciji.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Znam da Izrael pod Netanjahuom je dosta desno orjentisan, al me zanima koliko je to njegova iskrena zelja a koliko podilazenje masi? Jer to moze da odredi da li ce ovo iskoristiti za eskalaciju ili samo glumljenje zrtve.

Link to comment
18 minutes ago, Venom said:

To je isto jedan dosta jak momenat -- peace and love festival pored zatvora za dva miliona ljudi.

opet kazem, po meni, veca je verovatnoca da su sluzbe™ podelile hamasu hiljade ajfona kako bi sto bolje snimili masakr nad izraelskim civilima, nego da nisu znali da se ovo sprema.. 

na ovom festivalu je bilo i dosta stranaca koji su oteti i koji su pobijeni,  sto ce uz vec pomenute snimke gde hamasovci i rulja snima skakanje po lobanjama izraelskih civila i vojnika, ostatku sveta da umanji empatiju, kad idf bude pobio na desetine hiljada, da ne kazem stotine hiljada apsolutno neduznih palestinica, medju kojima ce vecina biti zene i deca..

 

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
20 minutes ago, Shaq said:

opet kazem, po meni, veca je verovatnoca da su sluzbe™ podelile hamasu hiljade ajfona kako bi sto bolje snimili masakr nad izraelskim civilima, nego da nisu znali da se ovo sprema.. 

na ovom festivalu je bilo i dosta stranaca koji su oteti i koji su pobijeni,  sto ce uz vec pomenute snimke gde hamasovci i rulja snima skakanje po lobanjama izraelskih civila i vojnika, ostatku sveta da umanji empatiju, kad idf bude pobio na desetine hiljada, da ne kazem stotine hiljada apsolutno neduznih palestinica, medju kojima ce vecina biti zene i deca..

 

 

Ma daj, Mosad podelio hiljade telefona Palestincima i dozvolio im da upadnu u Izrael, i tako prikazao i sebe i vojno i civilno rukovodstvo Izraela nesposobnim, i doveo do stotina žrtva među Izraelcima, radi nekog PR efekta. Mnogo realnije je da su mislili da je ovako nešto nemoguće i da ne može njima da se desi, pa su se opustili više nego što je trebalo.

  • +1 9
Link to comment

hamasovci prikazali snimak kako su priveli nekoliko visokih izraelskih generala, doduse deluje kao da su svi penzionisani.. interesantno je da su svi sa lisicama i nikom nista ne fali, ne insinuiram da je trebalo biti drugacije, al je sarkasticno™ kako oni koji su imali direktan uticaj na ubistva neduznih palestinica se cuvaju, dok sa druge strane neduzni izraelski civili se kolju i siluje bez da se trepna.. 

mislim i nije sarkasticno, vec samo potvrda kako se lako manipulise svetom..

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ma daj, Mosad podelio hiljade telefona Palestincima i dozvolio im da upadnu u Izrael, i tako prikazao i sebe i vojno i civilno rukovodstvo Izraela nesposobnim, i doveo do stotina žrtva među Izraelcima, radi nekog PR efekta. Mnogo realnije je da su mislili da je ovako nešto nemoguće i da ne može njima da se desi, pa su se opustili više nego što je trebalo.

naravno da ne mislim da su podelili telefone, bila je to parabola..

al da nisu znali nema sanse.. 

pri tom o kakvom opustanju pricamo, kad se normalnim stanjem smatra kad izbiju do 3 incidenta na nedeljnom nivou..

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...