Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

1 hour ago, Kampokei said:

 

Zanimljivo, nisam znao. Moze neki primer, ako se na keca setis?

 

A Cvijiceva? Je li ima tu dosta 50-tih?

 

uf na keca...imam tonu nekih slika u glavi, ali ništa što mogu da odredim tačno gde je. Mislim da ima na Slaviji nešto blizu Meka možda...Nemanjina 34:

 

https://goo.gl/maps/FXMzeGS5nT7cFVua7

 

Ove dve levo i desno su predratne sigurno...za ovu ne znam (tu gde je zastava, tu je neko ministartsvo za nešto). Meni to liči na 50ete. Nisam siguran.

 

One zgrade na početku Vojvode Stepe možda...

 

Ja mislim da u Cvijićevoj isto ima, ali morao bi da prođem pa da zagledam šta piše na ulazima :D

Edited by hazard
Link to comment
18 hours ago, hazard said:

Posleratni moderni urbanizam, svetski gledano, i ako ne sporim njegove ideale i dobre namere, je uglavnom fejl, bio rađen za bogataše, ili za sirotinju, ili za srednju klasu. Nebitno je pričamo li o Bloku 45 ili o BnV, da se vratimo na Beograd. It sucks all the same. Bitno je to da li se u koliko udaljavamo od principa nekog tradicionalnog urbanizma koji je evoluirao vekovima i koji je primereniji čoveku. Kao što vidimo po projektu iz Norviča koji je osvojio nagradu, i za ,,sirotinju" može da se gradi da bude humano i prijatno. A ne mora biti skupo.

 

Ko je ustanovio da je bio fejl i po kojim kriterijumima? 

 

I kakve BnV ima veze sa modenizmom i NBG? 

Link to comment
6 minutes ago, palikaris said:

 

Ko je ustanovio da je bio fejl i po kojim kriterijumima? 

 

I kakve BnV ima veze sa modenizmom i NBG? 

E, pà sad... 

Sud istorije, komunjare i ostali levicari, fuj, bljak :D

 

 

 

Doduse, ovi drugi bi pre jezik pregrizli nego BnV i ostale Dubaije i Abudabije podvedu pod skorojevicizam...

Koji nije fejl, jel tako, tako je.

 

Link to comment

evo par mojih beogradskih favorita circa 90z, najverovatnije:

 

kucanazgradi4.jpg

 

kucanazgradi1.jpg

 

kucanazgradi3.jpg

nbg

 

i evo ona koju sam spominjala, kod brankovog mosta (sad je sakrivena bilbordom al devedesetih je bila picture perfect vikendica na vr' zgrade):

 

kucanazgradi2.jpg

Link to comment
7 hours ago, roksi said:

evo par mojih beogradskih favorita circa 90z, najverovatnije:

 

kucanazgradi4.jpg

 

 

 

 

 

Ova je najbolja, ima neki srednjevekovni šmek....ono kao kada na neki toranj iz 13. veka u 15. veku nadograde vrh. A i oblik je kul, strela vremena. Ili pak neki paganski spomenik, obelisk, posvećen, ne znam, Perunu...

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...