Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Posted (edited)

Pa onda kada je video da je zasrao (Mille), rešio je još malo da zastrani pa snimio neku gadnu industrial/thrash kombinaciju i pretočio u album Cause for Conflict. 

 

 

Koliko se lik pogubio tada vidi se na primeru ove pesme.

Prvi deo pesme Miletovo standardno novoizmišljeno proseravanje pa posle u drugom delu rešio da malo prekopira Reborn od Slayer-a.

 

 

 

 

Generalno sam tada više bio razočaran u Kreator (odnosno Mille Petrozu kao glavnog Kreatora tog zvuka) nego Metaliku. Kod Metalike se videlo da idu na lovu, na šire narodne mase, spuštaju loptu, njuškaju, traže zaradu, slavu ... A kod Mileta se vidi da pokušava da bude kreativan da smisli nešto a samo se prosrao i to opako.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Aaaaaa ne...

 

Ne može to zajedno jer je Metallica htela da se dopadne i japijima i rednecima i svima, dok je Mile očigledno hteo da malo prošara i da osveži opus benda. Sad, koliko mu je uspelo...meni je Renewal dobar album, ipak.

 

Jedan od smešnijih pokušaja je sigurno Celtic Frost koji je od ovog:

 

ušao u šarene košulje i stavio mini val:

(premotao sam na histerični solo)

 

pa su posle ipak skapirali da treba da bude štrokavo:

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Aaaaaa ne...

 

Ne može to zajedno jer je Metallica htela da se dopadne i japijima i rednecima i svima, dok je Mile očigledno hteo da malo prošara i da osveži opus benda. Sad, koliko mu je uspelo...meni je Renewal dobar album, ipak.

 

 

Potpis.

 

Samo što je meni, da ponovim, Renewal baš loš album. Preslušao sam ga mnogo puta ali mi je totalno fail kao i sledeći posle njega.

  • +1 1
Link to comment

Ma jasno, čuo sam od više ljudi da ih ne podnose...sad, sa ove vremenske distance mislim da mi je dobar i zato što sam ga prvi put čuo u onom periodu kada upijaš sve i nostalgija sada radi svoje. Da sam ga čuo kasnije verovatno bih i ja mislio isto.:D 

 

Zajebana je to situacija u žanru generalno, naročito za bendove koji su ga definisali. Nit' da se menjaš nit' da se ne menjaš. A treba znati i kako da menjaš kad menjaš. Tu je možda Emperor doneo odluku koja bi se današnjim rečnikom nazvala sustainable. Ne ide dalje ovako - gasi firmu. Ihsahn je napravio albume po mom ukusu u Emperoru dok nije otkrio da postoji saksofon. Kad su počele violinice i klavijaturice sa narodnjačkim farbama, ode sve ukurac.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ti prelasci iz sjajnih i kreativnih, žestokih 80-ih u 90-e je bilo kod još bendova.

 

Recimo Sodom. Iz pravog čistokrvnog thrash-speed albuma Agent Orange i pomalo čudni, "lutajući" Better of Dead.

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Kad već pričam o Sodomu ... Oduvek sam se pitao kako bi zvučala Persecution Mania sa boljom produkcijom da je snimljena samo koju godinu kasnije, recimo 1989 kada je snimljen Agent Orange.

 

 

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Dobro podsećanje, Sodom odavno nisam slušao. 

 

Vidi ovu greotu, takođe. Sa njihovog EP, In The Sign of Evil (1984), sjajna pesma Blasphemer a produkcija baš očajna:

 

 

i uživo mnogo godina kasnije :

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

:s_w:

 

E, baš zbog ovakvih snimaka neka svi sviraju koliko mogu dok su živi. Ako se ne brukaju.:happy: 

 

edit: formativni period, tačno se čuje. Ko zna kako su ih gledali producenti i snimatelji i kako su izgledale te rasprave i objašnjavanja:lolol: 

Edited by ragasto
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 hours ago, BlackGeorge said:

Kad već pričam o Sodomu ... Oduvek sam se pitao kako bi zvučala Persecution Mania sa boljom produkcijom da je snimljena samo koju godinu kasnije, recimo 1989 kada je snimljen Agent Orange.

 

 

 

 

Postoji fan mix tog albuma koji je dosta masniji od originala.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ma agenda kod Metalike posle Black albuma me ne interesuje nesto posebno, to je onako usput. Meni je Hetfild postao apsolutno neslusljiv sa onim zavijanjima i istrazivanjem svog glasa, na koje se nazalost navukao pa i dan danas ne moze da se skine vise sa toga. Toga na prva 4 albuma nema. 

 

Nije se ni Iron Maiden proslavio sa novijim stvarima, ali rokaju ljudi svoj tgdm-tgdm-tgdm-tgdm-tgdm i ne pokusavaju da budu nesto sto nisu. Imam druga koji ne podnosi Maidene zbog toga, kaze da su dosadni. Ja sam bio na Maidenu 4 puta i isao bih uvek dok god su zivi, dok sam Metallicu u Bg-u lagaaano preskocio.

 

Ovo sto je napadaj naveo kao skriveno blago je sabbath sa pokvarenim Hetfildom.

 

Kad spomenuh Sabbath, mnogo mi je krivo sto se Toniju desilo ono kad je trebalo da ih konacno cujem uzivo. Imao sam kartu, mislim da sam je kupio u prvom satu otkad je krenula prodaja karata i na kraju sam je prosledio dalje... 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

 

ovo, Cream kompilacije i Abbey Road su najslušanije ploče mog detinjstva

Edited by Hermetico
  • +1 3
Link to comment

  

On 9.6.2024. at 12:08, napadaj said:

Mnogo je vas koji ne kapirate da su Load i ReLoad vanvremenski albumi i da su Bleeding Me, The Outlaw Torn i Fixxxer među 10-15 najboljih pesama tog benda. Ali ima vremena da se to shvati. :D

Teško da ću promeniti mišljenje sad sa više od 50, kad nisam do sad...meni ne smeta što nisu nastavili da sviraju thrash, smeta mi što su Load i Reload, po mom skromnom mišljenju loši i dosadni albumi, probao sam više puta, ne ide i ne ide, jebiga. Ništa bolje ni ovo što su izdavali zadnjih godina, pustio nekoliko puta, ništa me nije vuklo da slušam dalje, pa što bih se mučio pored toliko dobre muzike sa Metalicom, samo zato što sam voleo nešto što su svirali pre 40 ili koliko već godina.

 

Generalno me ne interesuje ta priča, ko je ostao true a ko se prodao, pošto to jedino možeš da znaš ukoliko poznaješ ljude lično, dakle da li su pisali pesme sa idejom da će im to doneti zaradu ili su prosto pravili šta se njima sviđalo u tom trenutku.

 

Mene isključivo interesuje da mi se muzika na nekom albumu dopada ili ne, bez obzira ko je izdao album i koju vrstu muzike svira...tu su mi lep primer Voivod, ljudi su krenuli od meni neslušljiva ali definitivno true metal prva dva albuma da bi posle nastavili da snimaju i odlične metal( killing technology i dimension hatross) ali i da probaju nešto izvan tog okvira(nothingface i angel rat). I eto od celog njihovog opusa meni su upravo ta dva albuma koje sam poslednje naveo ubedljivo najdraža, iako ih večina metalaca smatra ili lošijim ili potpuno bezveznim.

 

 

Link to comment

Odlična pesma. Obožavam melodični death metal. Arch Enemy u tom podžanru metala mi je uvek pri vrhu.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...