Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Vredi li cemu novi Megadeth? Vidim dobija dobre ocene 3.5-4 zvezdice), a ko god je od drugara slusao nema bas neko misljenje.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Vredi li cemu novi Megadeth? Vidim dobija dobre ocene 3.5-4 zvezdice), a ko god je od drugara slusao nema bas neko misljenje.

 

Pa, onako, može da prođe. Stvorio se oko njega neki hajp na netu, ali nisam siguran da ga Dystopia zavređuje. Kako god, ima na albumu jedna stvarno sjajna stvar koja iskače već na prvo slušanje - Poisonous Shadows.

Link to comment

I "Dystopia" je baš dobra pesma, rame uz rame sa "Poisonous Shadows". Ima tu da se probere dopadljivog materijala. 

 

Da, na albumu postoje neki "deja vu" momenti. Šta znam, kapiram da kod svakog umetnika postoji neki nesvesni prostor u okviru kog se kreće njegovo kreativno Ja, i čini ga prepoznatljivim. Između ostalog, deo ličnog potpisa predstavljaju i ti "deja vu" momenti, kojih ima i na Dystopiji, ali određena vrsta progresija i rifova je vrlo karakteristična za Mastejna i provlači se kroz ceo opus Megadetha. Kao što je Stiv Haris prepoznatljiv po dve-tri progresije koje iznova i iznova vrti u pesmama koje komponuje za Maidene, a nekako na kraju to ipak ispadnu jedinstvene i sjajne pesme  :)

Link to comment

Previse su predvidljivi svi odavno u HardandHeavy departmanu. Dugacak instrumentalni uvod, strofa (ili dve), bridge, refren pa kratka solaza, onda druga strofa, bridge, refren i malo duza solaza koja cesto ode u totalnu promenu ritma i melodije pesme (tu peglaju par minuta vec prezvakane solo deonice) i onda povratak u strofu/bridge/refren koji se ponavlja sve do u fade out.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ucutali ste se nesto. Ja se iznenadih kako ljudi zvuce dobro(nalazio sam snimke gde sve nije savrseno, naravno, pevanje pre svega, no ovde su razbili).

 

 

Edited by Miljenko
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...