Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Sveti Duh bira, nema random faktora. dry.png
random je sveti duh kog matematichki modelujemo verovatnocom hihi.gif

verovatnoci ne smeta sveti duh, hocu da kazem.

sent from bubamoto


  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
7 minutes ago, MrIncredible said:

Čudno da onda uopšte objavljuju ko je koliko glasova dobio. Da li neko zna da li se ikada dogodilo da neko ko nije dobio najvise glasova bude izabran?

 

Pavle je tek u devetom krugu glasanja dobio dovoljan broj glasova da upadne u tri kandidata, episkopi sumadijski i zicki, Sava i Stefan, su ga tamo sacekali u ulozi favorita. U njegovom slucaju Sveti Duh je bas bio uporan.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

Pa to ti kazem, nijedan kalendar nije "tacan", sve je stvar dogovora.

Ako se dogovorimo da je danas -432 godina koja ima 600 dana, svaki dan 22 sata osim dana koji se zavrsavaju na 3, oni imaju 24 sata, opet se nista nece promeniti.

Kompovi i telefoni na koje smo ionako oslonjeni u odredjivanju vremena sve to mogu da izracunaju i pokazuju ti sta hoces ili sta je potrebno.

Jebo kalendare...

pa sad, ako bi živeli na izolovanom ostrvu, dovoljni sami sebi. no, nalazimo se "na raskšću severa i juga, istoka i zapada. nismo džabe prelazili na "evropsko" radno vreme. tčno je da se mojim psima i zečevima i ježevima u šumi pored ništa ne bi promenilo.

Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

pa sad, ako bi živeli na izolovanom ostrvu, dovoljni sami sebi. no, nalazimo se "na raskšću severa i juga, istoka i zapada. nismo džabe prelazili na "evropsko" radno vreme. tčno je da se mojim psima i zečevima i ježevima u šumi pored ništa ne bi promenilo.

 

Djordje, a zasto vi ne slavite Bozic 25. decembra kao sto, pretpostavljam, docekujete Novu Godinu 31. decembra? Ko vas sprecava? Mozda ja kao neko ko se ne obazire na religijske praznike propustam da shvatim zasto je bitno koja crkva drzi do kojih datuma i kalendara. Cak mi je ponekad simpaticno da se radi nesto uzvodno i specificno, ne vidim u cemu je problem.

  • +1 2
Link to comment

ma, imao sam u vidu ove gastarbajtere koji dolaze ovde u selo. njima ovo jeste problem. a, opet, stare stvari, tradicionalne onovremenske imaju svoj šarm. mi ipak ne guramo ćumur u peglu, palimo lojanice, ne idemo (većinom) na posao u 6 ujutro, vozimo se čezama. ako su se modernizovali voznim parkom, biznisom i, zamalo, hiltonom za očekivati je još nešto. 

 

da, ne slavim ni božić ni uskrs ni slavu. i, jednocifren je broj domaćinstava koje posećujem o tim praznicima.

Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

ma, imao sam u vidu ove gastarbajtere koji dolaze ovde u selo. njima ovo jeste problem. a, opet, stare stvari, tradicionalne onovremenske imaju svoj šarm. mi ipak ne guramo ćumur u peglu, palimo lojanice, ne idemo (većinom) na posao u 6 ujutro, vozimo se čezama. ako su se modernizovali voznim parkom, biznisom i, zamalo, hiltonom za očekivati je još nešto. 

 

da, ne slavim ni božić ni uskrs ni slavu. i, jednocifren je broj domaćinstava koje posećujem o tim praznicima.

 

Verujem da jeste ali isuvise je to sitan razlog da bi neko kao sto je SPC menjao svoje doktrine. Ljudi su se i do sada snalazili pa ce tako i ubuduce.

 

Ja licno nisam preveliki tradicionalista, tu i tamo imam nesto po kuci (studio s klasicnim gramofonom, na primer) sto na neki nacin predstavlja neka bivsa vremena, tako da verovatno jedva da bih i primetio da SPC promeni kalendar. Mislim da to nije previse bitno. Ali zato, juce otvorih novu, sveze stampanu knjigu i postadoh tradicionalista u sekundi.:D Taj miris iz knjigoveznice koji dugo ostaje na knjigama je nesto sto cini da imam osecaj citanja tek kad uzmem stampanu knjigu u ruke, mislim da se nikad necu privici na audio knjige i tablete.

  • +1 1
Link to comment
Da SPC sutra objavi da prelazi na gregorijanski kalendar neuporedivo veći otpor bi bio među narodom nego unutar same Crkve.
pa kad trpash narod izuzetnoshcu koja se zasniva na vinjetama, pikanterijama i marginama punih 30 godina, to mora da da neki rezultat. onda su ti i srce i dusha i opstanak u kalendaru, jer kako drugachije. niko ne zna :huh:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

Da SPC sutra objavi da prelazi na gregorijanski kalendar neuporedivo veći otpor bi bio među narodom nego unutar same Crkve.


Ostale pravoslavne crkve (sem cetiri valjda) su presle na Milankovicev kalendar koji je i predlozen, gle ironije, od SPC pre sto godina, oni prihvatili, nasa se crkva povukla. Uskrs odredjuju svi na stari nacin.

 

A za ovo si verovatno u pravu. Vazno je da je narod dobro “utreniran” pre toga da se inati za svoju stetu, pa onda oni mogu i da kazu mi bi, ali eto narod nece.

 

Izem ti elitu koja se krije iza naroda, a u svojim zivotima donosi pragmaticne odluke.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...