Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

pa to je jelovnik vremena. c market, milka forcan, palma. ko bude hteo da se bavi istorijom, kad prestane da bude savremena, ima da dobije vrlo precizne smernice shta se tu tachno deshavalo i ko je sve bio voljen i/ili koristan...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

malo sam preleteo preko srpskih medija povodom dodele tog ordena. izgleda da osim lista danas niko ne spominje da dve trecina arhijereja nije prisustvovalo dodeli ordena. 

jasno je zasto je pro-vucicevska strana to ignorisala, ali kontra-vucicevska strana (ako je uopste ima) cuti. toliko su ogrezli u mrznji prema crkvi, da cak i ovako glasan i jak samar vucicu ne zele da potenciraju. 

Link to comment
Just now, Ros said:

malo sam preleteo preko srpskih medija povodom dodele tog ordena. izgleda da osim lista danas niko ne spominje da dve trecina arhijereja nije prisustvovalo dodeli ordena. 

jasno je zasto je pro-vucicevska strana to ignorisala, ali kontra-vucicevska strana (ako je uopste ima) cuti. toliko su ogrezli u mrznji prema crkvi, da cak i ovako glasan i jak samar vucicu ne zele da potenciraju. 

Interesantno je da je juče počeo novi napad na mog omiljenog vladiku, Grigorija, u BiH... Nešto što se odaziva na Republika, piše već 2 dana o njemu, sad će to da preuzmu ovde Kurir i Informer...

 

Jbg, naravno Grigorije nije oćutao za ovaj orden, inače, a i u onom intrvju od pre neki dan za DW je guzio malo vlast u Srbiji...

 

 

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Interesantno je da je juče počeo novi napad na mog omiljenog vladiku, Grigorija, u BiH... Nešto što se odaziva na Republika, piše već 2 dana o njemu, sad će to da preuzmu ovde Kurir i Informer...

 

Jbg, naravno Grigorije nije oćutao za ovaj orden, inače, a i u onom intrvju od pre neki dan za DW je guzio malo vlast u Srbiji...

 

 

ma oni mogu grigoriju samo da pljunu pod prozor.

on je prejak za njih

Link to comment
47 minutes ago, Host said:

Grigorije je toliko jak u SPC da su ga izvezli u Nemacku.

Grigorije je sam otišao u Nemačku...

 

Ostalo sve se slažemo... Nego je meni interesantno da on stalno priča protiv Vučića... Nije bitno šta, ali stalno je na nekoj liniji protiv njega... To što je ta lnija često onakak kakva se meni (i tebi) ne sviđa, to je druga stvar...

Link to comment
3 hours ago, Host said:

 

 

Konteksualizuj ovo: odluku o odlikovanju je doneo Sinod koga cine patrijarh i arhijereji. Dakle, vecina arhijereja je za Vucica. Prema tome, jasno je da su im muda usahla sto je vec znao svako ko nije vecinski priglup covek poput tebe. 

 

3 hours ago, Host said:

Arhijereje u Sinod biraju ostali arhijereji, tako da se ne moze reci da oni ne predstavljaju vecinu. Uostalom, mandat arhijereja u Sinodu je kratak, svega dve godine, pa ce vecina imati vrlo brzo imati priliku da demonstrira muda. Sta mislis, koja je sansa da ce se to desiti?

 

Haha, kakvo genijalno vadjenje

Btw. nesto ne videh slican gest neke druge institucije u Srbije

 

Hoste, predlog za tebe, najbolje da sa slicnim sebi osnujes svoju crkvu, tipa "Prava SPC", predlazem Jelenu Milic za patrijarha, u Sinod Ceda,Canak, Vesna Pesic i npr. Nikola Samardzic ...

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Povodom odlikovanja Vucica je, inace, dao prilicno razocaravajucu izjavu, da su pravi dobitnici ordena Matija Beckovic i Milo Lompar, dobro poznat par sovinista.

Nemam pojma sta je Grigoriju u glavi ali me ne bi cudilo da je ovo bilo ironicno, posebno sto Beckovic vec ima taj orden?

Link to comment
16 hours ago, mjone said:

 

 

E super. Vladike na čelu s ovim ražalovanim da organizuju vojni puč, pobiju govna i na kraju svi izginu kao u Wild Bunch

 

Problem rešen.

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

chovek ne sme ni svojom crkvom da bude nezadovoljan. stvarno strashno :s_w:

sent from bubamoto
 

moze da se kritikuje, forum tome i sluzi ... samo pre toga valja znati kako nesto funkcionise i iskazati *minimum* objektivnosti

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...