Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

sta sam doziveo, da mi jedan megaklipan ovako soli pamet...

 

ako sam ja mozda giga moravac (ne vidim sta je tu uvredljivo), ti si svakako emir kusturica ili njegov neki levi epigon.

gospode, nauci makar da vredjas! samo bi tukan smatrao da je porediti nekoga sa dobitnikom vise zlatnih palmi i lavova i medveda koji vozi svoj helikopter i valja se u hladnoj vodi sa monikom beluci uvreda.

 

pri tome to znaci da moje replike pise abdulah sidran a tvoje sinisa pavic.

 

btw i dalje verujem da mora da postoji nesto u cemu si dobar. niko ne moze biti ovako dosledno banalan preko niza tema.

 

@aion: problem sa tom izjavom je sto je sujeverna (i samim tim antihriscanska), pretpostavlja da razume boziju misao i sto je, plain & simple, fasisticka. sve to nema veze sa tumacenjem biblije vec sa danasnjim ustrojstvom i stanjem spc. i u pravu je turnbull, nama treba vise prslina u spc-u i u dijalogu sa nama a ne priucenih tukana koji su se dokopali jedne dokinsove knjige.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment

Moje je pitanje Amfilohiju dakle zasto je Bog potopio Srbiju sada, kada nije ni ucestvovala na Evroviziji, a nije je potopio 2007. kada je Marija Serifovic, deklarisana lezbejka (dobro tada nije bila deklarisana ali se svakako moglo naslutiti) osvojila Evroviziju u ime Srbije? Sto ga to reporterka nije pitala

Link to comment

Ovo je apsolutno netacno, uzeo si sigurno najlosiji primer iz fizike. Odmah posle obajvljivanja krenule su diskusije i pokusaji tumacenja Hajzebergovih relacija (i drugih rezultata QM) koje traju do danas (jako dobar pregled ovga imas recimo u http://www.cambridge.org/rs/academic/subjects/physics/quantum-physics-quantum-information-and-quantum-computation/do-we-really-understand-quantum-mechanics?format=HB)

 

Kod Amfilohijeve izjave nije problem koliko je ona u skladu sa verskom doktrinom i sa nekim odredjenim nacinom tumacenja Biblije. Problem je to sto je ona glupava i potpuno nelogicna. "Bog nas voli, te zbog toga sto nas voli salje na nas ovu nesrecu, da bi nas opomenuo da ne budemo kao oni koje ne voli"?! 

 

Jebi ga, kad je Richard Feynman rekao da niko ne razume u suštini kvantnu fiziku, šta ima ja da se trpam. :D U pravu si, uzeo sam najlošiji primer. Sada sam se setio raspravke o kopenhagenskom tumačenju, o mnoštvu svetova itd. Ali pazi, to znači da teorija samo nije uobličena do kraja, da se ne zna prava suština, da su opcije još uvek otvorene, do konačne verifikacije i izbora pravog tumačenja. Ako se neko tumačenje pokaže kao ultimate relevantno ostala će da otpadnu. Kod teoloških rasprava nemaš takve određenosti. Uvek imaš rezervni stepen slobode, tj figurativni način razmišljanja.

Edited by slow
Link to comment

Moje je pitanje Amfilohiju dakle zasto je Bog potopio Srbiju sada, kada nije ni ucestvovala na Evroviziji, a nije je potopio 2007. kada je Marija Serifovic, deklarisana lezbejka (dobro tada nije bila deklarisana ali se svakako moglo naslutiti) osvojila Evroviziju u ime Srbije? Sto ga to reporterka nije pitala

 

Osveta se najbolje jede hladna. Ovo je kazna za pobedu Marije Šerifović.

Link to comment

Jebi ga, kad je Richard Feynman rekao da niko ne razume u suštini kvantnu fiziku, šta ima ja da se trpam. :D U pravu si, uzeo sam najlošiji primer. Sada sam se setio raspravke o kopenhagenskom tumačenju, o mnoštvu svetova itd. Ali pazi, to znači da teorija samo nije uobličena do kraja, da se ne zna prava suština, da su opcije još uvek otvorene, do konačne verifikacije i izbora pravog tumačenja. Ako se neko tumačenje pokaže kao ultimate relevantno ostala će da otpadnu. Kod teoloških rasprava nemaš takve određenosti. Uvek imaš rezervni stepen slobode, tj figurativni način razmišljanja.

 

Ma da. A onda dodje neki car i kaze "teorija mi je u problemu, ali cu je resiti tako sto cu povecati broj dimenzija sa 12 na 36! I eto resenja!" Elem, neko rece, nove naucne teorije bivaju prihvacene tako sto dolaze novi naucnici a stari umiru. Ovo posebno vazi za velike promene paradigme (tipa klasicna fizika -> relativisticka fizika i jos vise klasicna fizika -> kvantna fizika). Naucnici su jako spremni da "sklepaju" i "krpe" postojecu teoriju dugi niz godina i ako onda ne daje rezultate, jer su u sustini vezani za paradigmu koju slede i spremni su da odstupe na niz "rezervnih polozaja" kako bi odrzali sustinu teorijskog okvira za koji misle da je valjan. Hocu reci, ni naucnici nisu uvek bas tako racionalni koliko mislimo da jesu.

Link to comment

Ili pak racionalnost nije ono što neki naučnici, u trenucima dumanja o svet, životu i svemu ostalom, misle da jeste.

Edited by Turnbull
Link to comment

@klipan
 

jos na topiku o radulovicu se moglo videti da ti misljenje nije jaca strana, a sad se moglo videti i zasto: ti si prosto neprijatelj misljenja. ima ko ce da misli umesto nasTM. sto se tice mog (ne)obrazovanja, vidi se da ti nije palo na pamet da je mozda i cika zota koju diplomicu s drzavnog fakulteta napabircio, iako je danas samo bedni privatnik (serem ti se u takvo rangiranje), a i da je mozda i koju knjizicu procitao. 

 

ukratko, o tebi mislim da si jedan najobicniji mudroser i mutivoda koji bele veze ni o cemu nema, ali to uspeva da nadoknadi kod ljudi slabije paznje kvantitetom svojih baljezganja i kolicinom teskih reci i neverovatnih obrta u njima. posto ti mislis nesto slicno o meni, (da sam neobrazovani gedza koji ne slusa pametnije od sebe (i. e. tvoju malenkost)), mislim da zaista nije suvislo da nadalje o bilo cemu razmenimo vise od obicnog teranja u kurac.

Link to comment

Ukratko - pristupiti Bibilji (ili Tori, ili Kuranu), odvojeno od praksi tumačenja ovih tekstova, isto je što i pristupiti Hajzenbergovim jednačinama odvojeno od naučnih praksi u kojima one imaju svoje mesto i žaliti se da je to besmislen skup simbola.

 

 

;)

2zhjfom.jpg

Link to comment

@klipan

 

jos na topiku o radulovicu se moglo videti da ti misljenje nije jaca strana, a sad se moglo videti i zasto: ti si prosto neprijatelj misljenja. ima ko ce da misli umesto nasTM. sto se tice mog (ne)obrazovanja, vidi se da ti nije palo na pamet da je mozda i cika zota koju diplomicu s drzavnog fakulteta napabircio, iako je danas samo bedni privatnik (serem ti se u takvo rangiranje), a i da je mozda i koju knjizicu procitao. 

 

ukratko, o tebi mislim da si jedan najobicniji mudroser i mutivoda koji bele veze ni o cemu nema, ali to uspeva da nadoknadi kod ljudi slabije paznje kvantitetom svojih baljezganja i kolicinom teskih reci i neverovatnih obrta u njima. posto ti mislis nesto slicno o meni, (da sam neobrazovani gedza koji ne slusa pametnije od sebe (i. e. tvoju malenkost)), mislim da zaista nije suvislo da nadalje o bilo cemu razmenimo vise od obicnog teranja u kurac.

 

zhoto, ne radi se ovde o tebi vec o tome sta ova serija glupih, banalnih, plitkih i dosadnih opstih mesta cini nama ostalima - oci nam se zute od tolike burekizacije. posto sam inkluzivan moja misija je da te edukujem i napravim od tebe korisnog clana foruma, makar mi prsti otekli. hteo ti to ili ne.

Edited by kim_philby
Link to comment

zhoto, ne radi se ovde o tebi vec o tome sta ova serija glupih, bananih, plitkih i dosadnih opstih mesta cini nama ostalima - oci nam se zute od tolike burekizacije. posto sam inkluzivan moja misija je da te edukujem i napravim od tebe korisnog clana foruma, makar mi prsti otekli. hteo ti to ili ne.

 

hoces da kazes da pored toga sto si beskorisno blebetalo, jos imas i opsesivne nagone?

Edited by Zhota
Link to comment

Меншчини да Ким и Жота и даље терају један другог у курац, само другим средствима.

Link to comment

hoces da kazes da pored toga sto si beskorisno blebetalo, jos imas i opsesivne nagone?

 

nazovi to covekoljubljem. mada ima i neke male sebicnosti. ne mogu te oterati te daj da te upristojim.

Link to comment

Меншчини да Ким и Жота и даље терају један другог у курац, само другим средствима.

 

naprotiv, pokusavam ga edukujem. mada, vec je sklonio onaj odvratni avatar te je moguce da je poceo i sam da evoluira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...