Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Docim imas rekonstrukcije Raja, rajske baste i potopa. Jevrji su samo pokrali price drugih naroda. Ko je prosao pored naplavljenje knjige iz istorije zna da su se vodili teski verski ratovi zbog "alegorija"

Link to comment

osecam se kao da mi nista nisi odgovorio.

 

Znam, ne mogu bolje, to su stvari o kojima ponekad intenzivno razmišljam, i ne pretendujem da znam pun odgovor.

Link to comment

osecam se kao da mi nista nisi odgovorio.

 

 

A ja osećm da ti imaš užasno pojednostavljenu sliku našeg životu u jeziku.

Link to comment

pa zapravo nije to deo ljudske prirode vec je deo prirode teksta. jezik je takav. drugo to takodje govori o jednoj sposobnosti vremena da donese novost i potpuno promeni postojoce. danas ima naucnika, i to vodecih i ozbiljnih tipova, koji veruju (smatraju) da su prirodni zakoni u kretanju a ne staticni. odnosno da se menjaju protokom vremena.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

pa zapravo nije to deo ljudske prirode vec je deo prirode teksta. jezik je takav. drugo to takodje govori o jednoj sposobnosti vremena da donese novost i potpuno promeni postojoce. danas ima naucnika, i to vodecih i ozbiljnih tipova, koji veruju (smatraju) da su prirodni zakoni u kretanju a ne staticni. odnosno da se menjaju protokom vremena.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

pa zapravo nije to deo ljudske prirode vec je deo prirode teksta. jezik je takav. drugo to takodje govori o jednoj sposobnosti vremena da donese novost i potpuno promeni postojoce. danas ima naucnika, i to vodecih i ozbiljnih tipova, koji veruju (smatraju) da su prirodni zakoni u kretanju a ne staticni. odnosno da se menjaju protokom vremena.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Kakve to ima veze sa tumacenjem Biblije koja je kao i svaki mit delimicno tacna delimicno budalastina delimicno skup pravila o zivotu. 

Link to comment

pa zapravo nije to deo ljudske prirode vec je deo prirode teksta. jezik je takav. drugo to takodje govori o jednoj sposobnosti vremena da donese novost i potpuno promeni postojoce. danas ima naucnika, i to vodecih i ozbiljnih tipova, koji veruju (smatraju) da su prirodni zakoni u kretanju a ne staticni. odnosno da se menjaju protokom vremena.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

 

Ali naš život u jeziku je takođe deo naše prirode. Niej neslaganje, prosto addendum.

Edited by Turnbull
Link to comment

Kakve to ima veze sa tumacenjem Biblije koja je kao i svaki mit delimicno tacna delimicno budalastina delimicno skup pravila o zivotu.

nema. samo pokusavam da objasnim gigi da ocekuje suvise konzistentnosti od jezika te zasto svaki tekst (pravni, religijski...) zahteva svoje tumacenje koje zavisi od brojnih spoljnih stvari. ne najmanje od protoka vremena. dakle, neobavezno caskanje.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Ukratko - pristupiti Bibilji (ili Tori, ili Kuranu), odvojeno od praksi tumačenja ovih tekstova, isto je što i pristupiti Hajzenbergovim jednačinama odvojeno od naučnih praksi u kojima one imaju svoje mesto i žaliti se da je to besmislen skup simbola.

Edited by Turnbull
Link to comment

ovde je vreme da se povucem, sada kada vise nema mesta prostim razmisljanjima neukih paora, reko turnbull. mozda se vratim kad postanem neki veliki dr-mr.

Link to comment

pa nemoj da mislis. idi agituj za prava gej zajednice ili radi nesto dobro za siru zajednicu.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ima ko ce da misli umesto mene, taj rad?

 

pa radule.

 

ali ne ozbiljno ako ti je sve to besmislica nemoj trositi energiju na to. nije ni bitno da li si ti promislio ili ne bitno je sta su posledice za lokalnu zajednicu. tumacenje biblije nema veze sa tvojom sposobnoscu da politicki delujes i da sam zakljucujes sta mislis da je dobro za nju.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ovde je vreme da se povucem, sada kada vise nema mesta prostim razmisljanjima neukih paora, reko turnbull. mozda se vratim kad postanem neki veliki dr-mr.

 

 

Uopšte ti nisam to rekao, niti to mislim. Naprotiv, mislim da je ova pojednostavljena slika o jeziku i značenju kojom barataš zapravo delo nekih dr-mr-ova, koji barataju čekićima, pa im ceo svet liči na ekser.. Common sense ima mnogo kompleksniju sliku jezika, koju, siguran sam i sam praktikuješ.

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...