Jump to content
IGNORED

Odose žarulje....


paculla

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    8

  • paculla

    6

  • Frank Pembleton

    6

  • nesha taxista

    5

Pojavile su se neke kineske led sijalice za 500 kinti i dobiješ 2 godine garancije. Kupio jednu pre dva meseca, videću.

 

Sve je bolje od onih 'štedljivih' sa živom, ne dao bog da se nekom razlupaju u stanu.

Link to comment

Pojavile su se neke kineske led sijalice za 500 kinti i dobiješ 2 godine garancije. Kupio jednu pre dva meseca, videću.

 

Sve je bolje od onih 'štedljivih' sa živom, ne dao bog da se nekom razlupaju u stanu.

sama žarulja nije toliki problem, veći problem i usko grlo predstavlja transformator kod led žarulje. ugradio sam neke od 12, 14 i 24w "warm white" temperature svetla. sve je ok, bije to ko sv. ilija ali ta temperatura je daleko od one koju daje klasik sijalica sa volframovim vlaknom. tj. dominantna boja je daleko od žute kojom sam težio. posle sam malo guglao i kod bojenog spektra led rasvete postoji više pikova(rgb) za razliku od vulgaris sijalice kojoj je pik u žutoj boji.
Link to comment

Ima i baš žutih ledovki, ali meni to bilo previše žuto, nekako... Uzeo sam iste te, warm white, i to je meni ok...

 

Ja sam stavio gde god sam mogao 14 ili 24, život mi se promenio, bije baš ko sv. Ilija...

Link to comment

Pojavile su se neke kineske led sijalice za 500 kinti i dobiješ 2 godine garancije. Kupio jednu pre dva meseca, videću.

 

Sve je bolje od onih 'štedljivih' sa živom, ne dao bog da se nekom razlupaju u stanu.

 

kancerogene :fantom: 

Link to comment

I da, štedljive su bullshit, svašta sam probao, crkavaju mi kao nezdrave, proizvođače, lustere, čak sam se i preselio u međuvremenu i opet mi crkavaju recimo od 1-2 od 20 mesečno...

Link to comment

kod ovih što sam uzeo na kutiji piše warm white i to je jedina oznaka za toplo svetlo, inače ih ima i od 4500, 5600, 6000, 6500k što i piše na njima. samo kod bele nema oznake nego opis bele boje.

 

kod tih "žutih" mislim da stavljaju neki filter da to izniveliše. ostalo mi još neku traku da stavim na dva mesta. tu ću isto staviti "žutu" bela me previše asocira na kancelarije, domove zdravlja i slične ustanove

Link to comment

Meni samo nije jasna jedna stvar - neonke postoje decenijama, troše od 10-30W, a svetle samo tako, biju kao nezdrave. Šta su se u EUSSR-u odjednom navrzli na te sirote žarulje, kad se to proizvodi u EU ili oko nje? Ko lobira za neonke i CFL kad je to živ otrov?

Link to comment

Baš sam skoro imao takvu u rukama,ima on- off i taster za 20000V, baca po vencu oko sijalice...opasna a mala.

Edit: Ljudi,man'te se štedljivih...pogotovu gde ima dece.

Edited by Barti66
Link to comment

kod ovih što sam uzeo na kutiji piše warm white i to je jedina oznaka za toplo svetlo, inače ih ima i od 4500, 5600, 6000, 6500k što i piše na njima. samo kod bele nema oznake nego opis bele boje.

 

kod tih "žutih" mislim da stavljaju neki filter da to izniveliše. ostalo mi još neku traku da stavim na dva mesta. tu ću isto staviti "žutu" bela me previše asocira na kancelarije, domove zdravlja i slične ustanove

Gde si nabavljao/nabavljaš?

Neka prodavnica ili ....

Link to comment

da. đilera je radnja kod kineza u belmax tržnom centru. ledrasveta tačka net.

meni poznavaoci rekli da im je najkvalitetniji izbor, a cene dostupne svakom džepu. za sad mogu da kažem da svetle

Link to comment

da. đilera je radnja kod kineza u belmax tržnom centru. ledrasveta tačka net.

meni poznavaoci rekli da im je najkvalitetniji izbor, a cene dostupne svakom džepu. za sad mogu da kažem da svetle

A znam video sam tu radnju. Mislim da sam ih i u belvilu kad sam tražio svezabaterije tačka net ;-)

Nego za te trake jel to ide odma sa nekim trafoom ili kako?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...