Jump to content
IGNORED

Odose žarulje....


paculla

Recommended Posts

Mene su tad nervirale, imali smo ih u skoli. Posle sam se navikao. Na pijaci sam za oko 300 nasao ubistveno dobru, ali isto sam morao da propustim kroz ruke dosta njih dok nisam nasao. <_<

Link to comment
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    8

  • paculla

    6

  • Frank Pembleton

    6

  • nesha taxista

    5

S obzirom na to da je, kako onomad napisah, radnjica kod podvožnjaka u Cvijićevoj sa štedljivim sijalicama zatvorena, ima li sada još gdegod sijalica marke Vito? One su bar upola jeftinije od Filipsa, ne verujem da su baš toliko lošije - cena je 300 umesto 800 kinti.

Link to comment
  • 2 months later...
Jesi li gledao u onim mega - giga - turbo marketima? Tamo ima raznih vrsta.
Nisam previše šarao za sada, ali ću neizostavno morati uskoro jer su mi potrebne sijalice sa temperaturom boje od 6500 K. Radnja Mr. Bricolage preko puta CZ-a je bila teško razočaranje, bar za štedljive sijalice, za druge stvari stanje je bitno bolje. Njih pominjem prosto jer su mi bili na penalu kada sam išao u Rodin market u istom objektu.
Link to comment
  • 4 months later...

Mislim da mi nikad ranije nije crkla stedljiva a sad dve na istom lusteru u razmaku od par dana.Jos nije htela da radi ni obicna sijalica koju sam stavio da zamenim pa sam se istripovao da nesto nije u redu sa grlima.Na kraju se ispostavilo da je obicna kupljena neispravna iako joj je zica cela.

Link to comment
  • 9 months later...

Opet dve sijalice u istom danu <_<Prvo se iznerviram sto je crkla jedna skoro uzeta da bih sat vremena kasnije primetio da je riknula jos jedna od 5 minjonki koliko ide na moj luster. Vise kineske stedljive sa pijace ne uzimam.Valjaju li cemu Medisana stedljive? Silno se nahvalise na svom sajtu a nisu ni skupe. Navodno su mnogo bolje od General electric.Mislim da kod mene u obliznjoj radnjici imaju Filips stedljive minjonke al da kostaju 700-800 kinti komad. Ne daje mi se 4000 za sijalice.

Edited by katamaran
Link to comment

Ima li neko iskustva sa LED sijalicama za kucu? Jaca cena ali mozda se i isplati ako su stvarno tako dugotrajne i ako stvarno tako malo trose.Jedino mi deklarisano osvetljenje zvuci mnogo bedno. 4-5 puta slabije od klasicne minjonke od 60w.edit: po ovom sajtu nije to bas takohttp://www.designrecycleinc.com/led%20comp%20chart.htmlna nekom nasem sajtu su pominjali 45-70 lumena sto je smesno obzirom da je klasicna 60w minjonka otprilike 600-700 lumena.Verovatno cu morati polako da predjem na led jer vidim da ove obicne stedljive ne trpe kugle na lusteru.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne verujem da ce trebati par godina ali sam i ja zakljucio da je jos rano. Sijalice koje su kod nas oko hiljadarke svetle 200-300 lumena.Ovaj luster ce mi glave doci :)Obicne minjonke redovno pregorevaju uz omanje eksplozije i cesto mi prave kratak spoj. Obicne stedljive su problematicne da se stave u kugle jer kazu da mnogo krace traju ako nema ventilacije. Mada prva stedljiva koju sam na njega stavio jos radi. Moguce da su ove dve pijacarke koje su riknule totalni krs.

Link to comment

Iskusno sam naseo na marketinski trik. Medisana sijalice sa najnovijom tehnologijom su uvezene 2010. godine :isuse:Jos jedna laz je da pocnu da svetle 100% brze od konkurencije ali to je najmanji problem. Pozitivno je sto svetle zutom svetloscu.

Link to comment
Nisam previše šarao za sada, ali ću neizostavno morati uskoro jer su mi potrebne sijalice sa temperaturom boje od 6500 K. Radnja Mr. Bricolage preko puta CZ-a je bila teško razočaranje, bar za štedljive sijalice, za druge stvari stanje je bitno bolje. Njih pominjem prosto jer su mi bili na penalu kada sam išao u Rodin market u istom objektu.
Sasvim slučajno sam u Novoluxovoj radnji, tražeći zamenu za crknutu kolenastu radnu lampu, pre mesec dana natrapao na njihovu robnu marku štedljivih sijalica. Meni je najzanimljivije bilo što imaju i hladno-bele, na 6500 K, kao i žućkaste na 3200 K - skoro na svim drugim mestima u gradu imaju samo ove žućkaste. One malo manje snage, od 23 W, bile su i na popustu, oko 200 dinara komad, dok su one malo jače, od 26 W, koštale oko 350 dinara. Naravno, reč je o sijalicama poreklom iz Kine. Za sada, sijaju kako sam i očekivao (dobro), bilo bi odlično da se pokažu dobrima kao i one kineske koje su se prodavale pod turskom markom "Vito" i o kojima sam ranije pisao.
Link to comment
  • 2 years later...

pređi za par godinajoš je rano, tehnološki

Prođe par godina :D

Danas sam tražio "štedljive" od 4000-4500 kelvina, jedva sam pronašao. Sve su ili 2700 ili 6500, ranije je redovno bilo i tih između. Prodavac mi ispričao da kao prelaze sve više na LED itd... Imamo li iskustva, preporuke? Valja li to? Kako svetli? Zanima me ono što može da se uvrne u klasično sijalično grlo (E27)... Mislim zanimaće me kad više ne budem mogao da pronađem ove "štedljive"...

Link to comment

Jel probao neko led sijalice od brace Kineza iz bloka 70? Mislim da su tlista dinara sto mu otprilike dodje ko stedljiva a ovo je ipak bolja tehnologija.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Pravilo - koliko para toliko muzike je i dalje na snazi.
Ali da je LED tehnologija uzela maha, to jeste. Postoje kineske E27 i прочие чудеса, naravno Kinez je Kinez. Guraju komponente koje su našli na pijaci u Šenženu pa šta ti Bog da, možda će da radi super, možda će da se zapali.

Može to i kvalitetnije da se napravi, recimo Cree, postoje gotova rešenja koja su malo drugačija.
 

Ovo je brat Rus koji gleda šta braća Kinezi budže...


A ovo je Englez koji kupuje sa e-baya direktno od Kineza pa se čudi što ne rade kako treba.

 

Uglavnom - žarulja nije nigde otišla...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...