Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

da, džukele, dža bu i goblini, bendovi za koje mi nije jasno zašto ih je iko voleo.
Ne znam za ove ostale, ali meni Dža ili bu (pogotovo starije stvari, prva 2-3 albuma) jako leže. Muzika je kurčevita, ne znam tačno ko su im strani uzori, ali me gitara i energija podsećaju na neke od jačih stvari Partibrejkersa. Vokal i tekstovi? Neki su odlično pogođeni, neki pak naivni, ali ne dovoljno da mi smetaju ako muzika valja (videti opet pod: Partibrejkersi). Favoriti: "Dug je put", "Kao da ničeg nije ni bilo", "Staljin", "Ustani i kreni".
Link to comment
samo online, nije izgleda lose, ali vrlo nepazljivo sam preslusao.
I ja ipak on-line.Zagreb i Industrija prvi favoriti. Videćemo dalje.Nego, pogledajte ovo:
Digitalni crapPosted by admin on 30th August 2009 in UncategorizedSranje sranje sranje. Imam jednu jedinu digitalnu spravu u studiju i crkava treći put za mesec dana. Obrazovan sam kao inžinjer i informatički geak i dalje ne mogu da razumem zašto su digitalne sprave (audio interfjesi, kompjuteri, itd) pravljeni sa nultom tolerancijom na greške. Integrisana kola su na kraju krajeva električna kola i put signala i napajanje se i dalje projektuju majku mu (ili se kupuje gotovo kinesko blackbox đubre?). U mom slučaju jedan mikrofonski ulaz, tj. preamp je riknuo i obara mi celu spravu čim ulazi dobiju napon! Zamišljam kako bi izgledalo da sam ja taj digitalni interfejs…ono polomim prst i zbog toga dobijem epilepsiju. Awesome. Meni taj glupavi interfejs služi da sa magnetofona prebacim snimak u kompjuter za miksanje. Imam još okrnjenih sprava u studiju, recimo klavijaturu “Farfisa” koju moram da udaram i zagrejem dok ne proradi, onda električni klavir koji nema magnet za jedan ton, onda orgulju osetljivu na statički elektricitet…ali sve te sprave raaaaadeeee. Uskoro snimam mini dokumentarac o našem studiju i snimanju ploče, i u njemu ću da na ritualni i pompezan način spalim jedan američki audio interfejs. K’o Hendrix.
Sa: http://www.rebelstar-music.com/
Link to comment

sa jedne strane je neviđeno bedno da ne kažem tužno što je tako kako je. siguran sam da bi svako od nas voleo da ovde postoji scena i da se to i izvozi u onim dovoljnim količinama barem kada je u pitanju alternativna muzika - underground. ne mislim da smo usamljeni kada je evropa u pitanju po ovom pitanju, ali kod nas je gore još i to što je turbo folk zahvatio skoro većinu pora i nema kiseonika. sve ove male biljčice što su nikle poslednjih godina će se uguše vremenom. kod nas ne funkcioniše ništa poslednjih godina kako treba i ne očekujem da se nešto promeni kada je ta neka rock'n'roll scena u pitanju. svaka čast onim bendovima koji pokušavaju, koji imaju volje, a sa druge strane strašno je to što kada na kraju i čuješ šta su uradili, glupo je da kažeš: "pa, ovo je uzalud" nije samo talenat, ideja, volja... produkcija 1 ploče je jako važna i ovde to ne znaju da rade kako treba. ovo boldovano mi je neviđeno važno.

Link to comment

E, mojne da pocinjemo kukanjem o turbo-folku koji je zajebo sve inace bi bilo ... sta?Prvo treba svi r'n'r bendovi da se malo zamisle zasto ti folkeri uspevaju da skupe hiljadu ljudi tamo gde oni ne mogu ni 50.Pod 1 su pet do pedeset puta profesionalniji nego 99% ovih "nasih", a pod 2 velika je greska sto su "umetnici" medju "nasima" dali sve od sebe da uniste i omalovaze mainstream zabavne muzike. Videti i na ovom forumu pod Cuko i potraziti nesto slicno u Hrvatskoj pod npr. Gibboni ili vec ...

Link to comment

upravo. bendovi su neozbiljni, ne umeju da sviraju i nisu zabavni. niko drugi im nije kriv nego oni sami.produkcija jeste važna, i stvarno je na dnu. osamdesetih je bila na svetskom nivou, ne znam šta se u međuvremenu desilo. većina bendova izdaje prve albume na mišiće, po svaku cenu, snimaju bilo kako, nedorađene pesme, nije ni čudo što zvuče očajno.keckec je primer dobre produkcije demo albuma. okej, on ima protekcije u tom svetu pa je lakše došao do ljudi i tehnike.

Link to comment
E, mojne da pocinjemo kukanjem o turbo-folku koji je zajebo sve inace bi bilo ... sta?
nisam tako mislio, a nisam objasnio u tom pravcu. daleko od toga da mislim da je turbo kriv. nego, hteo sam da kažem.. kada imaš neku alternativu, to je onda druga priča. to je isti onaj princip kada si u velikoj gužvi, masi. tona ljudi na 1 mestu i ti nikoga ne poznaješ i niko te ne primećuje i osjećaš se usamljen u masi, a alternativa je kada pored sebe u istoj toj masi imaš kvalitetnu (ona koja te ispunjava) djevojku, drugara, nekog na koga možeš da računaš i onda ti ta masa djeluje tj. ne primećuješ je, ne dotiče te.
Link to comment

pored krš produkcije, najviše me nervira što niko od naših ne ume da peva, i ne zanima ga da peva uopšte. samo recituju, a imaju odvratne glasove...uglavnom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...