Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

On 9.4.2021. at 19:09, holden kolfild said:

 

meni je bio zabavan ovaj osisani huteneni - roza, osim sto imaju 1 ljaksea u bendu, taj isti je inicirao jednu zabavnu kompilaciju prosle godine.

 

https://popdepression.bandcamp.com/album/razni-izvo-a-i-nije-se-desilo

 

makedonci i suboticani pobedili.

 

 

Hvala, nisam ni ovo cula do sad.

Posle slusanja toga sta Roze ima na bandcampu, vise mi se svidja ovo novo live nego to tamo, koje mi je previse ravno.

Link to comment

Hej, treba mi pomoc. U Beogradu je sredinom 80-tih (blize drugoj polovini) radila demo grupa Tour Blanche. Svirali su neku veselu muziku, recimo na tragu nekog ska koliko me pamcenje sluzi. S duvackom sekcijomu prvom planu. Nekoliko sjajnih muzicara je izaslo odatle. Cini mi se da su tu bili trubaci Marko Djordjevic i Fredi koji su kasnije svirali po Platou 90-tih i posle u Big Bandu i jedan odlican lik na gitari cijeg imena apsolutno ne mogu da se setim. Isao je okolo neki materijal koji su snimili za album, cini mi se da je bilo i svih 45 minuta.

 

Seca li ih se neko? Da ne postoji taj materijal negde sacuvan? Ko je tu jos svirao? Napregnite vijuge, pliz!? Ima li iko ikakvu asocijaciju gde bi to moglo da se trazi/nadje?

 

Znam da sam na jebenom googleu u nekom trenutku nasao tekst u kojem su se pominjali u jednoj recenici, sad vise ni to ne mogu da nadjem.

 

A bas su bili dobri i drugaciji.

  • +1 1
Link to comment

Obično imam amandman na spotove koji zalaze u rediteljsko umjetničarenje i nejasnu vizualizaciju songa, ali ovo je dobro. Sjećam se Zostera kad su pjevali Majko Jamajko, pa su mi otišli sa radara i sad ih prelistavam nakon propuštenih iha albuma - bogami je sazrelo, vrlo britko i šarmantno u sažetosti jezika i zvuka.

 

 

 

+ odličnih sat svirke za neodržani Bedem fest. Ovdje su već u osvježenoj postavi, ali zvuče perfektno:

 

 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, ragasto said:

@chandra Neam pojma, ali ako si siguran da je svirao Freddie to je verovatno dovoljno. Kontaktiraj Big band RTS, on je tamo Music director.

 

Stvarno?! Woow! Znao sam ga ko klinca, ono bas, bas klinca. Svaka cast! Odlican je on muzicar.

 

Za Marka Djordjevica sam siguran da je tamo svirao, ali mozda sam za Fredija prespojio. On bi trebalo i da je dosta mladji, mozda neko '75, '76.

Link to comment
5 hours ago, ragasto said:

@chandra

http://mp.rts.rs/en/ensembles/rts-big-band/

 

I ovde je neki Marko Đorđević, možda baš taj. Eto, pa kopaj:D Ima dosta kvalitetnih snimaka Big banda, RTS ih baš prati i redovno postavlja na YT. Mada sam načuo da su u poslednje vreme usporili sa snimanjem svojih produkcija, ne samo zbog Korone.

 

Jest, ima ih dvojica. Ovaj trubac i onaj bubnjar, Sveti. Mislim da su i isto godiste. Da, javicu im se, ali bih vise voleo da nadjem nekog anonimnog ko se seca te muzike. ;)

Link to comment

ove godine je Požarevačka gitarijada, 31. po redu, održana u online verziji.

kao klinac sam mnogo voleo ovaj događaj. po pravilu gomila raspad bendova, neki napravljeni 2-3 dana pred gitarijadu... jedna stvar od Metallice, jedna od Čorbe, i jedan pokušaj autorske pesme... često sa bubnjarom koji ostane pa svira sa po nekoliko bendova za redom, jer u gradu ima svega par njih koji umeju da lupaju... uvek bar jedan ultra neobičan bend, sa zvukom koji ne možeš tako lako da svrstaš u neki žanr... ali obavezno "zaluta" i neki odličan bend, koji često kasnije i izda album... uz gostovanje afirmisanog benda dok žiri sumira utiske... u publici uvek haos i dobro zezanje :D a i lokacija je odlična, šumarak na obali Morave, tako da dosta aktivnosti ima i sa strane.

ranijih godina su ovo bile i kvalifikacije za Zaječarsku gitarijadu, sad čujem da već neko vreme nije tako.

 

ove godine od prijava je izabrano pet demo bendova u takmičarski deo, nijedan iz Požarevca :D :dry:

Beograd: “Stra od mra”, “Kosmorom” i “Sanda i Šojka”. 

Novi Sad: “Short Reports”,

Petrovac na Mlavi: “Dušmans”

 

na snimku su svi izvođači, njihove pesme odsvirane uživo i kraći inteervjui. kao i razgovori sa članovima žirija i slično.

 

 

i pobednicniciiiiiiiiii su “Short Reports” iz Novog Sada - 

 

Edited by Svarog
  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...