Jump to content
IGNORED

Deadwood


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    14

  • MiddleClass

    10

  • mustang

    10

  • Musharaf

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisah već u onom prvom postu da mi čak i takav kraj Dedvuda ima nekog smisla. Moram da priznam da nisam čitao dalje zašto je i kako završeno samo na tri sezone. U svakom slučaju, možda je bolje i tako nego da su nastavili, pa upali u neku gnjavažu.

Npr, House od Cards i Westworldu je dovoljna bila i druga sezona da sve useru. 

 

Link to comment
On 2.12.2018. at 11:28, ToniAdams said:

Da, ko recimo "Game of thrones" za koju niko nije cuo

 

20 hours ago, Weenie Pooh said:

Ima i jedna starija o nekoj mafijaškoj porodici, ne znam sad kako se zove... kvalitet ali nažalost bez masovne popularnosti :cry: 

 

Neću ništa da vam oponiram, kako sam napisao svakako je za podjebavanje :)

 

Ali sam mislio pre svega na Deadwood, Rome i bez konkurencije nešto najbolje ikad snimljeno six feet under gde nijedna nije dosegla globalnu popularnost ili barem komercijalni uspeh, pogotovu Rome i Deadwood koji nisu mrdnuli dalje od 2. i 3. sezone a obe su mi u top 5, 6 omiljenih serija. SFU je nagurao pet ali nikad nije imao ni blizu veliku popularnost kakvu kvalitetom zaslužuje. A tu je npr i carnivale koji je jedva navukao dve sezone.

Link to comment

Pa to je ono sto sam ja pomenuo - to je sve bilo pre "zlatnog doba". Po meni zlatno doba pocinje tamo negde sa Dexterom, True Bloodom i slicnim serijama, ne zato sto su one dobre vec zato sto su videli da mogu da izbacuju bilo kakvo sladunjavo djubre i da ce narod da gleda. Peak nastaje sa GoT i HoC, kada su videli da ce i jedno vrlo ozbiljno holivudsko ime pristati da radi serije, i od tada do danas ne prestaje, a verovatno i nece u godinama koje nailaze, s obzirom na najave xy novih streaming servisa, fantazi serijala itd.

 

Inace, zbog Romea i Deadwooda sam poceo ozbiljnije i da gledam serije, do tada sam mislio da je to za slabicje.

Link to comment

@goofs

 

Dexter nije hbo već showtime, ako si to mislio, pričamo o HBO :) True blood ne verujem da im je doneo bilo šta, sumnjam da je bila preterano gledana, svakako ne revolucionarna. Globalno, pomama je krenula sa prison brejkom, lostom, očajnim domaćicama i sl.

 

Dodao bih na listu podcenjenih ostvarenja HBO remek delo tj leftovers a što da ne i newsroom.

Link to comment
23 minutes ago, Mil@n said:

@goofs

 

Dexter nije hbo već showtime, ako si to mislio, pričamo o HBO :)True blood ne verujem da im je doneo bilo šta, sumnjam da je bila preterano gledana, svakako ne revolucionarna. Globalno, pomama je krenula sa prison brejkom, lostom, očajnim domaćicama i sl.

 

Dodao bih na listu podcenjenih ostvarenja HBO remek delo tj leftovers a što da ne i newsroom.

 

Nisam lično gledao jer nije my cup of tea, ali je serija bila izuzetno gledana.

 

 

Quote

Ratings[edit]

400px-Viewers_of_True_Blood.png
 
Graph of the US viewing figures of the first three seasons of True Blood.

The first episode of True Blood debuted at a very modest 1.44 million viewers compared to the network's past drama premiers such as Big Love which premiered at 4.56 million, and John from Cincinnatiwhich debuted at 3.4 million.[72] However, by late November 2008, 6.8 million a week were watching: this figure included repeat and on-demand viewings.[73] The season finale's viewership was 2.4 million.

The second-season premiere of the series (June 14, 2009) was viewed by 3.7 million, making it the most watched program on HBO since the series finale of The Sopranos. The total number of viewers for the season premiere, including the late night replay, was 5.1 million.[74] The tenth episode of the second season (August 23, 2009) was seen by 5.3 million viewers, a new record for the series.[75]The second season's finale (September 13, 2009) was seen by 5.1 million viewers. An average of 12.4 million a week watched the second season.[76]

The ninth episode of the fourth season (August 21, 2011) set a new record with 5.53 million viewers, making it the most viewed episode to date.[77]

True Blood is HBO's most watched series since The Sopranos.[78] The show was declared the eighth highest rated show for the first ten years of IMDb.com Pro (2002–2012).[79]

 

 

Link to comment

Ja sam pricao generalno o serijama, ne samo na HBO (ni HoC nije HBO). HBO se nekako tu namestio jer je prvi poceo da proizvodi neki ozbiljniji materijal, posle su ostali krenuli da prate.

 

A True Blood je jezivo popularna bila, ujedno i najvece djubre koje sam gledao u zivotu (a gledao sam BBCvog Robin Huda), izdrzao sam jednu sezonu.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Pa to je ono sto sam ja pomenuo - to je sve bilo pre "zlatnog doba". Po meni zlatno doba pocinje tamo negde sa Dexterom, True Bloodom i slicnim serijama, ne zato sto su one dobre vec zato sto su videli da mogu da izbacuju bilo kakvo sladunjavo djubre i da ce narod da gleda. Peak nastaje sa GoT i HoC, kada su videli da ce i jedno vrlo ozbiljno holivudsko ime pristati da radi serije, i od tada do danas ne prestaje, a verovatno i nece u godinama koje nailaze, s obzirom na najave xy novih streaming servisa, fantazi serijala itd.

 

Inace, zbog Romea i Deadwooda sam poceo ozbiljnije i da gledam serije, do tada sam mislio da je to za slabicje.

 

I prvom prilikom se posrali po njemu kao da je najveći ološ među njima svetcima

 

A True blood je bio dosta popularan u svoje vreme naročito među omladinkama.Gledao sam par epizoda,nisu to moji vampiri,nije mi jasno kako je tu seriju

radio isti lik koji je stvorio 6 feet under 

Link to comment

Pa jesu se posrali, to je sad skroz druga prica, ovo danas sve prerasta u hiperprodukciju, Netflix tu prednjaci, kapiram da novi servisi nece zaostajati, i kvaliteta je tu sve manje, procentualno tezi nuli. Zato mi i kukamo za starim dobrim Zicama i budzasto napustenim serijama :)

Link to comment

Mislim da sad ovde mešamo dve stvari - kvalitet i popularnost.

Mnoge serije su i pre "zlatnog doba" bile popularne, neke imale i kvalitet. 

Ali sve je to i dalje bio samo TV. Pojavom serija o kojima smo pričali, igra se menja. Serije više nisu samo TV, već počinju da se barabar nose sa filmom kao medijem. Najpre scenaristički, a kasnije i produkcijski. Naravno, razvoj tehnologija i raznih internet platformi je odigrao svoje i pomagao u tom smislu serijama, ali sve je to posledica udaranja novih standarda za TV serije krajem devedesetih i početkom dvehiljaditih koji su privukli i filmsku publiku, bez da nekog vređam, ali ipak sofisticiranijeg ukusa nego što su ga dotad imali prosečni konzumenati TV sadržaja.

Link to comment

Da, da, vidim zabunu, ja kad kazem na "zlatno doba" serija tu pre svega mislim na biznis, produkciju i popularnost. Otprilike period kada su serije pocele da preuzimaju primat od filmova, i u popularnosti i u glumackim postavama, verovatno i u kostanju/zaradi.

 

Kvaliteta je naravno bilo i pre toga, sigurno i uvecem procentu nego sada.

Link to comment

Koliko znam, kao početak Zlatnog doba se obično navode upravo Sopranos. Na osnovu njihove neočekivano velike gledanosti, počele su da se sipaju pare u sve te ambiciozne produkcije koje pominjete... dok su pre toga kuće mahom bile spremne da kupe samo oprobane recepte: jeftin sitkom, smeh iz konzerve, malo romanse malo drugarstva, postaviš low bar i skačeš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...