Jump to content
IGNORED

EBook


Molder

Recommended Posts

On 13.7.2023. at 18:35, Patty Lee said:

 

Idi na ananas crta archive tačka org. Radi pretragu LibGen, Z-library i Sci-Hub odjednom. Sad sam proverila ima High Fidelity i rade linkovi (malo je sporo).

Ja ugl sve nalazim na LibGen, šta nema tu ima na btdigg.

 

Za ZLib su odmah napravili Diskord za razmenu korisnih informacija još onda kad ih je FBI ugazio ali to se vrlo brzo pretvorilo u pomoć klincima da urade domaći :isuse:, to je bilo malo nadrealno ali ok. Trenutna situacija je da ih stalno "dižu" pa čim se malo pročuje, odmah obore sajt i tako u krug.

 

Patty Lee, da li znaš kako da skinem sve stranice neke knjige sa archive tačка оrg umesto njihvog kompresovang PDF-a.

Dosta bi pomoglo za knjige sa ilustracijama...

Link to comment

@Limbo Ako ti nudi samo pdf opciju onda je skini pa prebaci u epub (ovde), pošto mislim da ne možeš da dekompresuješ ali možeš da konvertuješ. Sad sam skinula neku coffee table knjigu u pdf-u čisto da vidim o čemu pričamo, iiiiiiiiiiiiii da… jeziv je kvalitet slika. Nema garancija da će ispasti ok, meni se možda sad posrećilo i sa izborim knjige ali sad izgleda drastično bolje (jedino što sad imam neku skrnavu naslovnu stranu sa reklamama ali taj problem rešavam ovde). Ako koristiš Calibre, probaj i tu, meni je ovako jednostavnije.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

(Nisu eBooks, već audioknjige, ali nisam našao specijalizovani topik za to.)

 

Dakle, ko ima Spotify Premium, od nedavno ima u pretplatu uključene audioknjige. (15 h mesečno je besplatno.)

 

audio-omen.png

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Još nisi pazario Kindle?

 

Nisam. Bio sam gotov, čak krenuo da naručujem, al sam se u poslednjem trenutku predomislio pošto mi mnogo komplikovan onaj transfer knjiga kroz formate.

A onda sam se setio da mora da bude makar neki Android e book reader, pošto realno najviše koristim eden books aplikaciju i PDF i CBR fajlove.

Krenuo da tražim i vidim da su ovi Onyx Boox relativno korektni ali sad ne mogu da nadjem da li mogu da instaliram eden books aplikaciju na njega

 

Link to comment

Taj eden books nisam koristio ali sam pročitao negde da mogu njihove knjige da se konvertuju u druge formate 

Ako tako funkcioniše ,skine fajl pa se posle pusti preko tog programa,a možda je sada drugačije i ima neku zaštitu 

 

Tcl Nextpaper android tablet koji je kao napravljen za čitanje knjiga i stripova ,ima malo drugačiji ekran,pogledaj njega nije skup

 

Ili kupi neki jeftiniji Ipad ,ako je samo za čitanje knjiga ,nema potrebe da daješ puno para 

 

Link to comment
8 hours ago, Fakundo Sava said:

Taj eden books nisam koristio ali sam pročitao negde da mogu njihove knjige da se konvertuju u druge formate 

Ako tako funkcioniše ,skine fajl pa se posle pusti preko tog programa,a možda je sada drugačije i ima neku zaštitu 

 

Tcl Nextpaper android tablet koji je kao napravljen za čitanje knjiga i stripova ,ima malo drugačiji ekran,pogledaj njega nije skup

 

Ili kupi neki jeftiniji Ipad ,ako je samo za čitanje knjiga ,nema potrebe da daješ puno para 

 

Koliko se kreću ti "jeftiniji ipad-i"?

Link to comment

Nemojte iPad za citanje. Nije prilagodjen ekran, plus odvlači pažnju. Dobar je da se čita PDF za posao koji treba i da se podvuče ili tako nešto. Za eknjige i pravo citanje uzmi eink čitač 

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, Fakundo Sava said:

Taj eden books nisam koristio ali sam pročitao negde da mogu njihove knjige da se konvertuju u druge formate 

Ako tako funkcioniše ,skine fajl pa se posle pusti preko tog programa,a možda je sada drugačije i ima neku zaštitu 

 

Tcl Nextpaper android tablet koji je kao napravljen za čitanje knjiga i stripova ,ima malo drugačiji ekran,pogledaj njega nije skup

 

Ili kupi neki jeftiniji Ipad ,ako je samo za čitanje knjiga ,nema potrebe da daješ puno para 

 

 

Taj TCL Nextpaper mi zapao za oko al nisam imao priliku da ga vidim uživo.

 

Štaznam ja masu knjiga čitam u kombinaciji ipad-eden aplikacija i to mi nekako najviše odgovara, samo što retina ume malo da smori pa jurim alternativu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...