Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Zavisi od dogovora, moze da ode kod njih, a moze da ostane kod tebe. To znaci prakticno da si ti vlasnik pola njegovog ugovora. Na kraju sezone ce se odluciti o tome ciji ce igrac biti [a moze se i odloziti za jos godinu dana ako je takav dogovor] - tako sto cete nezavisno ponuditi odredjenu sumu, i ko ponudi vise njegov je igrac. Naravno, moguce je i drugacije, moguce da se dogovori kolika je otkupna cijena pa bilo koji od klubova moze da plati tu cijenu i tako postane vlasnik igraca 100%Kad neki treci klub hoce da klupi tog igraca, mora da pregovara sa oba kluba.

Link to comment

Posle dosta nerviranja odustao od igre sa engleskim peto-sesto ligasima i uzeo Zvezdu. Doveo Draga :lol: na free transfer i dao mu neku smesnu platu 600 eur po sedmici, sto je prihvatio na prvu i potpisao ugovor na godinu dana. Borha s'druge strane nece ni da cuje za potpisivanje trajnog ugovora samnom, a i igra k'o volina pa je postao prvi kandidat da napusti tim. Ima krs nekih Brazilaca koje mi nude agenti i gomila tih juznoamerickih igraca, medju kojima ima svasta da se probere, al' me jebe pravilo o 4 stranca, pa se izgleda moram okrenuti domacim balvanima. Pokusao Pantelu da dovedem, nisam uspeo, posto trazi besnu platu. Zigara dodat u shortlist, ceka se trenutak da se vrati doma.Sezonu poceo uspesno. Prvo neke ex Sovjete dobio na Mari 2-0, tamo pukao 3-1 i jajarski prosao golom u gostima ( jedva ). Posle mi dosao Lazio koji je popio 4 ( slovima CETIRI ) komada. Ceka me revans u Rimu, planiram da primenim ucenje onog ciju licencu nosim i da izvedem bar dva vezna, ne bi li se docepao grupe lige Evrope. U domacem sampionatu nakantao Borcance i primetio da je Partizan izgubio od Smedereva 5-2 ( 7+ <_< ).

Link to comment

Poceo sam sa Sampdorijom na Gervasiusov predlog.Budzet 2 miliona i za plate 400k nedeljno. Trazio sam povecanje budzeta za plate i odobrili mi i povecali za 74k.Doveo sam Verbauhwede-a(gk),Matteo Ferrari-a i Luigi Bruins-a na free. Zatim pozajmio Wasilewskog,Frimponga i Machedu. I kupio Giodu za 150k mada mislim da sam se zajebo.Ali nije velika steta.E sad treba mi DR jos jedan na pozajmicu ili za male pare neke sto sam jurio nece u drugu ligu. Jedan dobar MR. i jedan DL kao rezerva. Zato cekam vase predloge :)Resio sam da ne trosim velike pare z apojacanja jer ne mogu nista kvalitetno da dovedem jer ne mogu da dovodim igrace van EU drzavljanstva pa cu pare da cuvam za zimu ako negde zaskripi ili eventualno za leto kad usledi promocija.

Edited by Moća
Link to comment

Завршио сезону са Челзијем. Четврто место у Премијер лиги, постигао тачно 100 голова. Навијачи обрадовани начином игре, победама од 1:5 против Тотенхема, 0:4 против Арсенала... Стигао до финала Лиге шампиона и изгубио га 2:3 од Барсе, незаустављиви Меси дао трећи у 70 и неком минуту. Одмах после утакмице ме отпустио Роман. :isuse:

Link to comment
Ma daj ti meni nekog dr,dl i mr-a.Sent from my cigla using Tapatalk
Petar Zanev (DL) i Ivan Bandalovski (DR), obojica Bugari, imaju pasos EU i ultra jeftini, po 50k najvise svaki. a za MR-a bi mogao da posluzi Xisco Nadal, Rafin brat od strica, na free.
Link to comment

ja zavrsih ups n downs sezonu sa West Hamom, na kraju drugo mesto (isti broj bodova kao Burnley ali mnogo bolja gol razlika). krenuo sam sa taktikom 4-2-4 (ili 4-2-2-2, kako se uzme) i to mi je u pocetku traljavo islo pa sam se ugledao na (master of destruction) Big Sama Allardycea i njegov 4-5-1 masterpis. Carlton Cole je dominirao Championshipom, 35 golova ukupno. pri kraju sezone se i mladi Baldock povampirio pa sam bio prinudjen da vratim prvobitnu formaciju sa 2 napadaca. sve u svemu, nisam bas zadovoljan ali je cilj ostvaren.kao pojacanja za Premier stigli su Marco Reus (iz M`Gladbacha, za 15 mil evra na 4 godine), Darwin Quintero (u prvoj sezoni bio odlican u Readingu, 4 mil), najbolji igrac Leedsa Jonny Howson (1.8 mil) i kao back up Bugarin Bandalovski i Holandjanin Lorenzo Davids.da, i prodao sam Praslinovog omiljenog igraca Kevina Nolana Aston Villi posto je za 50k nedeljno odigrao jedno veliko nista u prvoj sezoni. :)

Edited by Sundance Kid
Link to comment
Eno ti Lazovic, da pomognes Zvezdi, a dobijes odlicno krilo. Das na 48 rata 5 milki i svi srecni i zadovoljni :)
U Seriju B ne mozes da dovodis igrace bez pasosa EU.
Link to comment

Nece u rivala. Pogledaj malo u rezerve ovih vecih klubova. Imas tu solidnih mladih igraca u Fiorentini, Interu, Juventusu, Romi...Ja sa Chievom rasturam. Sad sam u seriji dobio Inter, Juve i Napoli. Doduse, Juve je uzasan, izgubili su nekoliko za redom, ali ipak..Ovaj Ait Fana je odlican. Preporucujem i da se obrati paznja na set pieces. Dao sam najvise golova u ligi posle kornera [6 golova mi je dao Andreoli, koji je stoper], a i posle branjenih kornera i kontra napada sam dao po koji gol.

Link to comment

Zavrsio polusezonu sa Zvezdom. Stigao sam do polufinala kupa, tamo me na prolece ceka dvomec sa Partizanom. U prvenstvu sam na prvom mestu sa nekih laganih 16-17 bodova prednosti ispred Partizana i Vojvodine ( imam vrlo dobar skor, sa svega 2 neresene i jednim porazom ). Prvi derbi na Mari propustio da zabelezim pobedu jer je Mezenga, inace tezak retard kad treba da pogodi gol, promasio penal u 93 minutu. Borha takodje ne moze nista da pogodi, pa ce obojica na kraju prve sezone put Brazila. S' druge strane Kaludjerovic igra fenomenalno na 20 utakmica postigao je oko 22-23 gola. U grupi Lige Evrope zapali su mi Dinamo K, Apoel i Haifa. Osvojio sam solidnih 10 bodova i prosao kao drugi iza Dinama, koji me tukao u oba meca, doduse veoma srecno na Marakani. U zrebu mi od svih timova naravno dosao Inter, tako da se ne veselim pocetku prolecnog dela takmicenja. Sto se tice transfera nude mi neku sicu 1m+ za Lazovica i Vesovica, sto mi ne pada na pamet da prihvatim. Dragutinovic igra iznad ocekivanja, ali se cesto povredjuje pa je uglavnom zamena i to jeftina. Nudio sam ugovore Fatosu Beciraju, smradu koji je otisao u Ipswich iako sam mu davao odlicne uslove i bratu Panteli koji nije hteo da spusti cenu ispod 30k per/w. Dogovorio sam free transfere Mirica iz Spartaka, koji ce se rotirati sa Lazom i Vulicevica iz Vojvodine koji treba da uskoci na mesto Mikica. Kako ce mi planski u timu ostati samo dva stranca Pacheco i Addy, Cadu dobija drzavljanstvo negde u julu, imam mogucnost za dovodjenje dva dobra stranca. Dvoumim se izmedju nekoliko pozicija, GK, ST i MC. Stalno mi nude onog Hrvata od tridesetak leta sto igra u Spaniji i on mi se cini kao dobra zamena/rotacija za Andriju. Bajkovic iako je solidan, mislim da je najslabija tacka u timu, no kako su pregovori sa klubom Disljenkovica propali ostaje mi da se oslonim na Bajka, koji ce biti dovoljan za osvajanje titule i moguce kupa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...