Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Prosao grupu u LS kao prvi,nakon 3 boda iz prva 3 meca uslijedile su pobjeda protiv Shakhtara na Marakani 5-0 :Hail: ,pobjeda protiv Rome na Olimpiku 2-1 i onda rutinski remi sa Panathinaikosom na Marakani 0-0.Prvo mjesto u grupi sa 10 bodova,isto toliko i Shakhtar,PAO 8 i Roma 5.S obzirom kako igram protiv velikih timova mislim da bih mogao izjednaciti svoj najbolji rezultat ne menadjerima a to je osvajanje LS u trecoj sezoni sto sam uspio na FM 2009.Mada,mozda je jos veci uspjeh onaj sa CM 03-04 kada sam u prvoj sezoni osvojio Cup Uefa sa Zvezdom pobjedama u polufinalu protiv Liverpoola golom Marjana Markovica u 105.minutu produzetka revansa na Anfieldu sa nekih 40m i u finalu protiv Reala golovima dzokera Mrdje :Hail: ali realno tad sam u ekipi imao :ziga: ,Pantu i ostale majstore tako da je ipak bilo nesto lakse.

Link to comment

Peti put za redom osvojena liga, ove sezone nesto slabiji bilans, ali idalje bez poraza. U Kupu UEFA, u gostima protiv Leverkuzena primam gol u 88. minutu i dosta otezavam sebi situaciju pred revans. Kod kuce odlican start, vec u 20. minutu gol, zatim sledi izjednacenje. Pocetkom drugog poluvremena Rolfes dobija crveni, postizem gol i povecavam na 2-1. Od tog trenutka prosto lopta nije htela da udje u gol sve do 90. minuta kada Veljovic resava situaciju 1 na 1. U drugom polufinalu Arsenal obe utakmice gubi od Udinesea i sanse za osvajanje se povecavaju. Pred tacno 90000 navijaca na Vembliju, u 16. minutu 1-0, nazalost malo kasnije mi povredjuju Motu koji je do tada bio odlican te sam morao da ga zamenim, uprkos tome Udinese ne uspeva da pravi sanse sve do 84. kada postizu gol za izjednacenje. Pocinju produzeci i Udinese preokrece na 2-1 i time se zavrsava prvi deo. U drugom produzetku, logicno, sve karte se stavljaju na napad sto je urodilo plodom, prvo su dve stopostotne sanse propustene da bi Lazovic uspeo da izjednaci rezultat i nakon toga da pogodi precku koja bi sigurno znacila kraj utakmice. Medjutim odlazi se na penale gde gubim 4-1... Nazalost, sumnjam da cu sledece sezone imati toliko srece sa zrebom da izbegnem najjace ekipe i udjem u finale protiv tima koji je slicnog kvaliteta... Sada predstoji novi prelazni rok.

Link to comment
Uzeo i Second Division, još uvedljivije nego Third, gazde se otvorile za pare za plate, pa se trošilo.Počeo First Division, ja opet doveo 7-8 odličnih novih igrača na free, prodao nekog klinca za besne pare Hamiltonu (pola milke je besna para za tu škotarsku lower league nemaštinu), odradio ozbiljne pripreme, imam 6 U19 reprezentativaca, 50% stadiona punim za ligaške mečeve koji nisu derbiji... Ako me ne skenja nešto tipa da Dundee i Inverness polude u nastavku sezone, biće valjda Premiership dogodine. :)Postovaću kasnije transfer histories i tako to, mrzi me sad da palim i screenshotujem.
Link to comment

Prodao samo Ignjatijevica za 2 miliona, neuspesno pokusao Laneta i Mrdju da prodam, a doveo mlade igrace koji su uzasno perspektivni. Neki Crnogorac napadac je dubbed as new Vucinic :Hail: . :ziga: i Stankovica doveo kao trenere, jer su prvog dana posle WC resili da se penzionisu ne dajuci mi priliku da ih dovedem kao igrace... Ove sezone sam se plasirao u LS direktno, bez kvalifikacija, a zreb docekao u 2. sesiru. U grupi sam sa Milanom, Galatom i Brnom. Prvu utakmicu izgubio od Milana 3-4, u najgorem slucaju cu biti 3. u grupi, pa jos jednom krecem u pohod na Euro kup. :)

Link to comment

krenuo da pikam, osećam da se navlačim najstrašnije :)uzeo zvezdu, i iz zezanja aplicirao za posao selektora Libije. Libijci me primili, cenim takodje iz zezanja :)Sa zvezdom igram 4-4-2 diamond, i posle par tekmi gde je bilo problema sa golovima, sada sam metnuo 8 komada u 2 tekme, mada cenim da ću (kad krene prvenstvo) da pročešljam ovaj topić da vidim šta ljudi kažu da šljaka.

Link to comment

Pred sam kraj prelaznog roka doveo Ivanschitza i za sada nisam zadovoljan njegovom igrom, u domacoj ligi prvi, pobedio Partizan 4-2 i ostavio ih 3 boda iza sebe i utakmica manje. Jos uvek sam neporazen, te je niz nastavljen preko 80 utakmica... U LS, pobeda protiv Brna 1-2 i to jedva u 91om minutu ko drugi nego Veljovic. Nakon toga Galata strada na Marakani 2-1, a u Turskoj remi 1-1, sada je knockout faza skoro zagarantovana ako pobedim Brno u Beogradu.

Link to comment

Izasao je novi patch, sa januarskim transferima, moze da se skine na zvanicnom sajtu FM-a... A krenuo sam novu igru sa West Hamom i doveo dva najveca talenta na igrici, Balotellija i Otamendija (obojica imaju potential ability -10).. Videcu kako ce to da izgleda na terenu...

Link to comment
krenuo da pikam, osećam da se navlačim najstrašnije :)
Деинсталирао, обрисао исо са харда, побрисао све сејвове, очистио трагове из реџистрија. У трећој сезони са Валенсијом (пре ове туре на десетки играо са Ман Ситијем, Нoтс Каунтијем, Вест Хемом и Звездом) открио убитачну 4-2-1-3 комбинацију са Агуером (средина), Виљом (лево) и Заратеом (десно) у шпицу, Сесењоном или Вератијем (мали Жабар, довео га са 17) у средини, Сандром (мали Бразилац, DMC) и још пар DMC-ова који су се смењивали као задњи везни и Сакхом, Ричардсом, Нелсоном Ривасом у позадини, а без доброг левог бека. На голу Серхио Асењо. Страшно како су играли: по 3-4 гола по утакмици (Виљу купио за 35 милиона фунти, давао гол по утакмици + једна, две асистенције).Коначно, коначно, то чекам све ове године: килер комбинација без мане (кратко додавање, брз темпо, форсирање игре по боковима иако су сви набуџени на средину - тако добијам вајд који се не проваљује лако... ма, све је како ваља). И провалим да играм по 10-12 сати дневно. Обрисао сам у магновењу, не размишљајући о томе. Као да сам пљуге бацио кроз прозор. Ово ми је бар петнаести пут да ФМ (некада ЦМ) овако избацујем из свог живота. Видећемо колико ће трајати. :isuse:
Link to comment

Remizirao u Milanu 2-2 i to mi ponistili gol u 89 minutu, u Beogradu otresao Brno 4-0 i plasirao se Knockout fazu gde me ceka Barselona. Sanse su mi mizerne i izgleda da nemam srece sa zrebom u Knockout fazi, uvek me odma saceka jedan od najjacih klubova u igrici.Inace, ne znam da li je bug, Rikelme mi je ove sezone igrao u LS i napokon treba da dobije srpsko drzavljanstvo, medjutim pise da treba da odigra jos utakmica u klubu. Da li se to racuna po jednoj sezoni ili kako? Inace mi je ranije bio standardan i mislim da je odigrao oko 100 utakmica... Najverovatnije da treba u toj sezoni kad dobija drzavljanstvo da odigra x utakmica ili je prosto bug.

Link to comment

Remizirao u Milanu 2-2 i to mi ponistili gol u 89 minutu, u Beogradu otresao Brno 4-0 i plasirao se Knockout fazu gde me ceka Barselona. Sanse su mi mizerne i izgleda da nemam srece sa zrebom u Knockout fazi, uvek me odma saceka jedan od najjacih klubova u igrici.Inace, ne znam da li je bug, Rikelme mi je ove sezone igrao u LS i napokon treba da dobije srpsko drzavljanstvo, medjutim pise da treba da odigra jos utakmica u klubu. Da li se to racuna po jednoj sezoni ili kako? Inace mi je ranije bio standardan i mislim da je odigrao oko 100 utakmica... Najverovatnije da treba u toj sezoni kad dobija drzavljanstvo da odigra x utakmica ili je prosto bug.

Link to comment
Inace, ne znam da li je bug, Rikelme mi je ove sezone igrao u LS i napokon treba da dobije srpsko drzavljanstvo, medjutim pise da treba da odigra jos utakmica u klubu. Da li se to racuna po jednoj sezoni ili kako? Inace mi je ranije bio standardan i mislim da je odigrao oko 100 utakmica... Najverovatnije da treba u toj sezoni kad dobija drzavljanstvo da odigra x utakmica ili je prosto bug.
ako se dobro secam, racunaju se samo utakmice u domacem prvenstvu, ne sve koje je odigrao za klub. a i onda, racunaj na jedno 6 meseci "awaiting papers" status :D
Link to comment

vec sam pisao o ovom blogu i dobrim savetima (ima i grafike za skidanje), a ovo je pomoch kod izvodjenja kornera...http://www.truefootballmanager.com/2010/03/football-manager-2010-goals-from.html

Link to comment

Da se i ja malo pohvalim.. Znaci ovako: Krenuo sam sa mojim omiljenim West Hamom, odmah na pocetku doveo Balotellija (za 38 mil eura, na 48 meseci) i Otamendija (za 3.2 mil), a prodao Dyera (Salzburg) i Gabbidona (Sampdoria)... Formacija je 4-1-2-1-2... Na kraju prve sezone, koja je vise-manje sluzila za uigravanje zavrsio sam na ocekivanom 9. mestu... Na pocetku druge sam jos malo procistio ekipu (otisli Upson, McCarthy, Boa Morte, Davenport, Ilan, Franco, Da Costa...), a novi igraci su Milevskyi, Lewis (golman iz Peterborougha), Jorgensen (odlicni danski stoper), mladi Italijan Verratti i Gunnarsson iz Coventryja... Taktika koju sam spomenuo se pokazala kao prejebena cele druge sezone, na kraju samo 5 poraza (22-11-5), drugo mesto na tabeli (6 bodova manje od Uniteda), plasman u Ligu sampiona i najlepsa igra od kad su uveli ovaj 3D pregled tekme... A za kraj Mario Balotelli (zasluzuje jednog :ziga: ), najbolji igrac Premiershipa u obe sezone (prosek ocena u prvoj 7.6, u drugoj 7.7), daje golove, asistira, jednom recju covek je nezaustavljiv... Za sl. sezonu mi jos treba samo jedan visoki zadnji bezvezni da zameni matorog Ceha Kovaca (moj pik je Mariga iz Intera, ali nije hteo da dodje u suncani East London, 3.14zda <_< )... Nema veze, Champions League here I come...

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Prasline, upravo igram tvoju malko modifikovanu taktiku (4-1DM-2MC-3), samo shto mi je shpic slab (Runi-Oven-Makeda ili Velbek) i uspeo sam da dobijem Real u LS sa 4:3 (sa igracem manje u drugom poluvremenu) shto ipak nije bilo dovoljno za prolaz (prvi mech 2:1 kod njih), ali sam u sledecoj tekmi protiv Vest hema u gostima 5:0 video chari iste (tj. 3 spica, pogotovu jer je Runi zver kad je desno ili levo pa ni matorom Ovenu nije teshko da zabije)...titulu verovanto uzimam (Tott na 2boda i tekmom manje, ali josh samo 2 kola do kraja) pa sam zato i promenio standardu (i verovatno na ovom FM najbolju) 4-1DM-2MC-2AMRL-1...Vidic dao gol iz kornera po receptu od gore :) ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...