Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Kežman? Screenshot or it didn't happen. :D
Iskreno, mrzi me da pravim SS, pa da ga uploadujem. :( Doveo ga kao slobodnog igraca za neku mizernu platu oko 3k nedeljno...
Link to comment

mene smorila vise zvezda, pocecu nesto novo... verovatno uzimam napoli, sa kojim sa imao velike uspehe u proslom... oma prodajem hamsika i lavezcia za neke besne pare(minimum 50m) i krece stvaranje smrtonosne ekipe... u proslom sam posle rasprodaje bukvalno pola ekipe doveo 1 fabregasa za 105 milki :) tu su bili jos dalesandro, marqinjos, buonanote, ricards, djovinko, kardozo, itd...prosto se bojim da pocnem, jer kad krene... :D

Link to comment

Probao sam da igram FM posle 2-3 godine pauze. Neki nisu radili, dok su neki bili spori. Iskren da budem, napredak u igri je baš uočljiv. Sve više se svodi na samoga managera, a manje na igrače koje dovodiš. Mora mnogo toga da se pazi prilikom dovođenja igrača, ali da ne dužim puno, jer sam igrao samo par sati. Kod mene na PC i dalje ne može da radi (Radeon 9200, jel postoji neki patch sa kojim bi na ovoj grafičkoj moglo da mi radi?).Elem, za tih par sati kod ortaka, nisam puno uspeo sa CZ, jer sam totalno pogubio konce i nemam pojma koji su dobri inostrani talenti, tako da sam se pre svega orjentisao na staro znanje. 4-1-3-2, jer su krilni igrači CZ nikakvi, a i nema ih dovoljno. Otpustio sam Obrića i Vasiljevića, a par klinaca oterao na pozajmice (vi što ste završili par sezona, kakvo su urađeni omladinci koji su na početku igre u Sopotu?). Doveo sam Kislyaka i Putsila (na staru FM slavu) kao vezne strane igrače. Takođe, Milinkovića i Matića iz Košica, kao dodatnu potporu očajnom veznom redu CZ. Tako da imam Issaha, Gumu, Savia, Lazetića, Cadua i četvoricu novajlija za vezu. Koristiću rotaciju (ako ikada nastavim da igram) pa ću valjda uspeti da ih držim u miru i da ih lagano rasprodajem. Prodao sam Bajkovića i Tutorića, a doveo u zadnju liniju Masilelu i doveo sam u napad Adiyiaha (ubih se da nađem kvalitetnog mladog napadača, ali čini mi se da sam uspeo, jer ovaj ubija). Sve sam ovo uspeo pre prvih par dana igrice, tako da sam većinu prijateljskih odigrao sa pojačanjima. I tu sam stao... Ko zna kada ću nastaviti...

Link to comment

Matic je u Chelskiju, kad si njega doveo?...nekoliko strana unazad bi trebalo da je link sa nekim pack-om za Windows koji reshava prolbem obzirom da je i moja grafa ko qrac...meni je reshavao problem na FM09...

Link to comment
Probao sam da igram FM posle 2-3 godine pauze. Neki nisu radili, dok su neki bili spori. Iskren da budem, napredak u igri je baš uočljiv. Sve više se svodi na samoga managera, a manje na igrače koje dovodiš. Mora mnogo toga da se pazi prilikom dovođenja igrača, ali da ne dužim puno, jer sam igrao samo par sati. Kod mene na PC i dalje ne može da radi (Radeon 9200, jel postoji neki patch sa kojim bi na ovoj grafičkoj moglo da mi radi?).Elem, za tih par sati kod ortaka, nisam puno uspeo sa CZ, jer sam totalno pogubio konce i nemam pojma koji su dobri inostrani talenti, tako da sam se pre svega orjentisao na staro znanje. 4-1-3-2, jer su krilni igrači CZ nikakvi, a i nema ih dovoljno. Otpustio sam Obrića i Vasiljevića, a par klinaca oterao na pozajmice (vi što ste završili par sezona, kakvo su urađeni omladinci koji su na početku igre u Sopotu?). Doveo sam Kislyaka i Putsila (na staru FM slavu) kao vezne strane igrače. Takođe, Milinkovića i Matića iz Košica, kao dodatnu potporu očajnom veznom redu CZ. Tako da imam Issaha, Gumu, Savia, Lazetića, Cadua i četvoricu novajlija za vezu. Koristiću rotaciju (ako ikada nastavim da igram) pa ću valjda uspeti da ih držim u miru i da ih lagano rasprodajem. Prodao sam Bajkovića i Tutorića, a doveo u zadnju liniju Masilelu i doveo sam u napad Adiyiaha (ubih se da nađem kvalitetnog mladog napadača, ali čini mi se da sam uspeo, jer ovaj ubija). Sve sam ovo uspeo pre prvih par dana igrice, tako da sam većinu prijateljskih odigrao sa pojačanjima. I tu sam stao... Ko zna kada ću nastaviti...
Treba da skines directx i moci ces da igras 2D verziju, prelistaj pocetak topika. Sto se tice igre, pogresio si sto si otpustio Obrica, meni je on prvo krilo i rotiram ga sa Blazicem(obojica su odlicni za domace uslove), a na omladince se ne oslanjaj previse. Causica sam prodao PSV-u za pola miliona, po ocenama je sasvim prosecan, te nema mesta kod mene u ekipi... Jedini koji obecava je Mrkela i njemu dajem tu i tamo priliku da zaigra, pogotovo u kupu. Moj hint za prvih 11:StamenkovicIgnjatijevic Savic Vilotic NinkovObric Savio Cadu LazeticPerovic LekicTo ti je ekipa koja je spremna za LS kada se uigra. I gledaj da dovodis sto manje stranaca, pogotovo sa slabijim kvalitetom, jer posle imas ogranicenje...
Link to comment
Matic je u Chelskiju, kad si njega doveo?...
Matić Uroš, Nemanjin brat koji takođe igra u Košicama.Probaću ovo da rešim za grafiku, ali tačno znam da ću se džabe mučiti par sati.Obrića više ni na igrici ne mogu da gledam, a i kao što vidiš igram bez krila, pa mi nije potreban.
Link to comment

Fenomenalnom pobedom nad Valensijom i najboljom partijom za ove 3 sezone, 2-4(0-3) uspeo sam da izborim prolece u Evropi kao 3. u LS. Sada me ocekuje duel sa Palermom gde uopste ne znam sta da ocekujem, jer sam u zimskom prelaznom roku dosta kupovao i prodavao. Doveo: Rikelmea, Laneta, Rukavinu, N.Kovacevica, prodao Karvalja, Dioga, Savija... Dakle, neplanirana prodaja Karvalja, jer uopste nisam ocekivao da ce se ukazati prilika da se dovede Rikelme, Karvaljo je fenomenalno igrao i preporucujem ga svima kao plejmejkera, sigurno da je veoma koristan i u jacim ligama... Sto se tice cena, Rikelme doveden za 800k jer je bio na TL, Lane za smesnih 300k isto TL, Kovacevic 800k i Rukavina 900k. Rukavinu sam doveo cisto da bih se otarasio stranca Dioga koji je takodje fenomenalno igrao, ali otvaram prostor za nekog vrhunskog stranog napadaca, jer :ziga: ne zeli u Zvezdu... Inace, Dioga prodao za 3 miliona Laciju, Karvaljo pozajmljen Gremiju za 1.5 mil plus future fee 1.5 mil, a Savio za 400k. Kadua nisam uspeo da prodam, jer nije hteo da produzi ugovor, tako da nastavlja karijeru u Brazilu kao slobodan igrac... Kada je u pitanju domaca liga, tu imam 5 bodova vise od drugoplasiranog Rada, a 9 od Partizana, dok u kupu u cetvrtfinalu igram protiv Srema, Partizan je ispao u osmini finala, tako da ocekujem jos jednu duplu krunu...

Edited by casperbgd
Link to comment

ispao u 1/16finala od Liona, sahranio me Lisandro Lopez golom na Trafordu, a u remiju mi zabio 2 gola...umesto Lorisa se pojavio Bilal Hue, neki matori golman izvucen iz naftalina koji se, naravno, razbranio protvi mene u revanshu + ponishten gol Hargrivsu, sve u svemu 3:1 za Lion i sada ostaje borba sa Chelskijem za PL...prodao sam Brauna u Vilu za 8mil funti i na kurac mi se povrede Oshea i G.Nevil, tako da je Rafael dodatno kumovao ispadanju iz LS...

Link to comment
Pored zivog Baste ti kupujes RUkavinu???? Stidi se ! :PA taj Karvaljo...odakle ga dovede i kako mu se pise ime ...
Scoutovao sam bukvalno sve domace igrace, koji nesto vrede i malo njih je spremno da dodje u Zvezdu... Basta ima 15-ak hiljada platu u Udinezeu i ne pada mu na pamet da menja klub, a i ocene su mu slabije od Rukavinih. Karvaljo je Daniel Carvalho iz CSKA, doveden kao slobodan igrac...Inace, izbacio sam Palermo 2:2 u gostima, sa igracem manje i 3-2 na Marakani, golom u 87. minutu :) . Sledeci protivnik je Dinamo Kiev koji ima dosta jak tim i sumnjam da cu ih izbaciti, doduse ocekivao sam da cu ispasti vec od Palerma... Imao sam srecu da se Mikoli ispromasivao u prvoj utakmici, a pritom je Stamenkovic branio kao zmaj sto je postalo sasvim uobicajeno.
Link to comment

Izbacih i Dinamo Kiev, u Ukrajini poraz 3-2(0-2 i crveni Kovacevica za preokret Ukrajinaca), kod kuce 1-0 uz jos par sansi za ubedljiviju pobedu. U cetvrtfinalu sam izvukao Stutgart, moglo bi se reci sasvim ravnopravnog protivnika. Ovog puta sam prvu utakmicu igrao na Marakani i odlucio se sa ofanzivniju taktiku, medjutim od nekih 17, 18 suteva nijedan nije zavrsio u mrezi, tako da je rezultat bio 0:0. U revansu najbolniji poraz do sada 4-1, doduse dosta nerealan jer je utakmica bila izjednacena s tom razlikom da je Lekic promasio sve sto se moglo promasiti... Sad ostaju kup i domaca liga, u kupu je Partizan vec ispao, dok u ligi malo slabije igram, ali na svu srecu i Partizan posustaje, pa sam 4 boda ispred njih i ocekuje me derbi(poznato odnekud? :) ). Ove sezone me je duga evropska sezona primorala da slabije igram pa vec nekih 6, 7 kola pred kraj imam 3 poraza, dok sam do sada imao najvise 2 u celoj sezoni...

Link to comment

napokon zavrshio, osovjio titulu (ispao iz kupova) a u LS ispao od Liona u prvoj rundi (vec pisao o kletoj sudbini)...tabela.jpgtim godine u PL tim-godine.jpgi Runi zverina :Druni.jpgu novoj sezoni doveo VDVarata 7mil. funti i Zapatu 12mil. funti i imam josh oko 60mil. za golmana...

Link to comment

Osvojena i treca sezona za redom... Sad predstoji novi prelazni rok u kome ne planiram pojacanja, osim ako ne dodje do prodaje igraca ili ako se ukaze prilika za nekim odlicnim napadacem. Veljovic je fantastican i preporucujem ga svima koji vode timove koji su malo slabiji od ovih najjacih.

Edited by casperbgd
Link to comment

trening sistem je vracen na 5 zvezdica, ne znam koliko vremena mu posvecujete, ali moje pravilo je da otpustim neke slabije trenere i da na njihovo mesto dovedem one sa ocenom 20 iz "sekcije" koja mi je deficitarna...postavim za 1 poziciju 1 trenera i na svakoj mi je minimum 4 od 5, a na nekima imam i 4,5...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...