Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Prezimio u Jevropi. 2 u grupi iza Viljareala. Prva sledeća na ispadanje protiv Bazela, kući pobeda 3:1 u švici poraz 3:1 u regularnom i onda u drugom produžetku Tutora majstor :isuse: naravno pravi penal i eto ispadoh. Poludeo sam od muke.Sad mi ostaje rutinsko odrađivanje posla u domaćim takmičenjima. Sledeće sezone prodajem sve strance i kupujem Mugošu, Trifunovića, Jeremića...Nek nas se evropa ponovo plaši ;)
Sto si Tutorica zadrzao? Tutora odma na startu vredi oko 1 miliona, ja sam ga pozajmljivao 2, 3 sezone za nekih par stotina hiljada i na kraju ga prodao za 1 milion. Vilotic, Savic, Djordjevic su bolji od njega, Djuric obecava. Za te pare koje dobijes od Tutorica mozes da kupis Jagosa Vukovica kada se vrati sa pozajmice za neke smesne pare. Ja to nisam uradio jer sam obezbedjen na poziciji stopera.Inace, 50 utakmica u domacoj ligi nisam porazen, a na preko 50 za redom sam postigao gol. Rikelme, Mota, Lekic i Veljovic fenomenalno saradjuju. Kad je Evropa u pitanju, zbog koeficijenta mi je zima skoro zagarantovana...Sto se tice mladjih igraca, Lazovic je odlican, Mrkela takodje, Djuric ima potencijala, Radovanovic je dobar iako su mu ocene slabe, Kovacevic dobar, Mrkic mi deluje sasvim solidno, ali prosto nema mesta u mom timu, Malovic moze da prodje, ali mi vec dugo ne igra zbog istog razloga kao i Mrkic. Preporucujem da isprobate Despotovica, Causisa, Luku Savica, Micunovica jer imaju solidne ocene, ali bukvalno ne mogu da im dam priliku da igraju. Causica sam prodao PSV-u i sad se mota po Evropi.Sledeci cilj mi je da pokusam da vratim :ziga: , Milijasa, Stankovica, Tomovica jer im istice ugovor na kraju sezone. :ziga: vec zasao u 4-tu deceniju, ali je i dalje car.
Link to comment

Uzeo Livingston, imam škotsko kao second državljanstvo pa me od početka svi vole, cene i poštuju.Rutinski uzeo Third Division, uz'o i Challenge Cup, iz ostalih brzo ispao. Doveo gomilu klinaca na youth contract posle at a glance scoutinga (kako je lepo kad Assistent ima sve Recruitment-related ocene preko 18 :D), reasonable staff takođe, došao Mole (zajmljen iz Heartsa) i lako postao najbolji strelac u vasceloj zemlji Highlandera.Uzeo ga na loan i na početku sledeće godine, kao i RB Browna, gazde mi utrostručile budžet za plate i rekle da treba da osvojim i Second Division, što verujem da neće biti problem, sve je to tamo boranija, a pokupio sam gomilu klinaca otpuštenih iz English Premiershipa i par jakih rezervi iz škotskog Premiershipa. Regional scouting cepa, training i youth facilities su od starta praktično najbolje u svim Divisions, a evo i poseta polako postaje dovoljna da pokrije sve rashode (pa čak i neki drski desetogodišnji loan od 2 milke), neočekivano mnogo novca zaradio i od home friendlies.Igra standardna za lower leagues, 4-4-2 bez playmakera, širok teren kod kuće jer po krilima i full backovima ekipa više nego sabija, najbolji špic (Jamie, je l' te, Mole) na deep lying forward, kod kuće uvek od počekta Control, na strani Standard pa Control i cepaj. Ekipa najmlađa u sve 4 lige, čini mi se da će dosta napredovati baš u ovoj i sledećoj godini, a dobiće i pojačanja (imam 40% budžeta za plate slobodno), rešiću se svih koji neće biti korisni u borbi za Premier dogodine i tako to.Eto... Igraću se više kad mi prođu ispitni rokovi, ovo je bilo više onako da me želja mine (kad sam skinuo, odigrao sam po sezonu s islandskim Framom i tri sa Zvezdom, pa od tada ništa). :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zavrsio treci u grupi LS, najgore izdanje do sada. Oba poraza od Barse i Bordoa i ubijanje NECa, 3-5 u gostima i 5-0 kod kuce. U Euro kupu igram sa Panationaikosom i bice verovatno dosta gusto. Prelazni rok, doveo Agustina Gomeza, generisan Argentinac, fenomenalne ocene, a odbio sve ponude za prodaju. CSKA Moskva nudila 8.5 miliona za Veljovica, razmisljao da l da ga prodam ili ne i na kraju ipak odlucio da odbijem tu ponudu jer Valensija nece :ziga: da da ni za koje pare... :(

Link to comment

Osvojio titulu a u finalu kupa puko od OFKa na penale 0:0 (3:4) Stameni odbranio 1 al su Laza i Perovic promasili. Kupio sva Zvezdina pojacanja od ove zime, prodao sve igrace koji ne igraju u Zvezdi u RL (gomila africke decurlije dovedena za dz a prodata za neke pare i Maxim Skavysh belorus doveden za 375k a prodat za 3m), onda sejv, zatim se plasirao u LS na kvarno (3 puta ponavljao tekme protiv PSVa i na kraju prosao 2:1 kuci 0:0 u Nizozemskoj). U grupi sa MAN UTD, Milanom i Sahtjorom iscupao jedva bod kuci protiv ukrainaca, ostalo me razbili ko dete zvecku.Od Zvezdinih zimskih pojacanja najbolji Trifunovic i Mikic, svi ostali prosek i ispod proseka.Mnogo je mukotrpan posao voditi Zvezdu sa igracima koje stvarno ima, Pizonu svaka cast al ja moram malo da odmorim. Sad uzimam Stoke City da se malo zabavljam a posle letnjeg prelaznog roka se vracam na onaj vec pomenuti Zvezdin sejv da kupim i letnja pojacanja i probam posteno da se plasiram u jevropu.

Link to comment

Kakvo razbijanje u Kupu Uefa. Prvi na tapetu Panatinaikos, 2-2 i 3-2 kod kuce, zatim Napoli 1-1 i 2-1 na Marakani i onda epic win u Madridu protiv Atletika 0-1. Golman, Dmitrovic(skoro potpisao profesionalni ugovor sa "pravom" Zvezdom) ocena 9.5! U revansu 2-2, opet Dmitrovic igrac utakmice 8.7 ocena. Na 2-2 Aguero sam izlazi na golmana u 94. minutu i Dmitrovic brani vec vidjen gol. U polufinalu igram protiv Leverkuzena i nije nemoguce da i njih prodjem. Ukoliko se to desi u finalu me ceka pobednik meca Arsenal-Udinese.Kad je domaca liga u pitanju, titula je 95% obezbedjena, dosta utakmica sam igrao sa drugim timom, ostavljajuci dovoljno vremena prvotimcima da se odmore za evropske utakmice, a niz bez poraza je trenutno 64 utakmice.

Link to comment

E ovako to zasad izgleda kod mene:Na pocetku odmah prodati Blazic,Obric,Malovic,Vasiljevic,Radivojevic,Cvetkovic,Bajkovic,Jankovic svi za neku sicu a dovedeni Aleksic za 3,2 milke na oplatu na 48 mjeseci i Eduardo Salvio(napadac),Diego Renan(rb,lb) i Sebastian Blanco(am) sve sam ih uzeo tako sto sam stavio da ce dobiti po 46 milki nakon sto ovi odigraju 50 utakmica :D .U zimskom prelaznom roku prodati Savic za 2.2M Volfsburgu i Issah Tromsu za 2.1M.Igram formaciju usku 4-1-2-1-2 i apsolutno je nikad ne mijenjam a rezultat je jedan sexy fudbal u kojem se zivi i umire od napada.Odmah uspio prezimiti u Evropi,u kvalifikacijama izbacio HSV 3-3 u gostima i 3-2 kod kuce iako sam od 53.minuta igrao bez iskljucenog Slavoljuba.U grupi bio sa Romom,Dinamom Bukurestom i Bragom.Prodjem kao drugoplasirani i to bez poraza al je Roma bila bolja u medjusobnom odnosno vise mi je golova dala na Marakani nego ja na Olimpiku.U 1/16 ispadnem od Aston Vile koja je na kraju i osvojila Ligu Uefa.Bilo 2-2 na Marakani a tamo 3-1 za njih.Titula mi izmakla u zadnjem kolu porazom u Ivanjici al sam se zato okitio kupom.U drugoj sezoni dovedeni Franco Zucculini(dm,cm) iz Hofenhajma na isti fazon kao i ona trojica.Dusan Tadic za 3,5M na otplate,Milan Milanovic iz Lokomotive za 2.4M a u zimskom prelaznom roku Uros Cosic iz CSKA za 5M,da napomenem da se i Castillo vratio sa pozajmice.Prodati Sreckovic,Oumaru,Trickovski i Nikolic za neku sicu,ali zato Tutoric za 1.6M :lol: Slaviji Prag,Lazovic za 2.1 Moskvi,Vranjes za 2.2 Lokomotivi i Ignjatijevic za 3M :Hail: Genku.U prvi tim su promovisani Vilson Cakovic,Stefan Radovanovic,Zlatko Liscevic i Milos Reljic.U Ligu Evrope nisam uspio uci,Viljareal je bio nepremostiva prepreka,3-3 na El Madrigalu ali sam izgubio na Mari 2-0.Titula glat uzeta sa 10 bodovi prednosti ispred Partizana a u kupu u finalu porazen Rad.Na pocetku trece sezone sam bio prinudjen prodam trio fantastikus :Hail: kako ne bi slucajno odigrali svoj 50.ligaski mec,Salvio Trabzonu za 7M,Renan Saragosi za 8M a Blanco Salzburgu za 12.Takodje su otisli Slavoljub i Lazetic nakon sto su im istekli ugovori a prodat je i Savio.Dovedeni su Filip Djuricic iz Herenvena za 2,4M,Abubakari Mohamed(dm,cm) iz Paok za 190K i Gabriel Zarza iz Boke na dobro poznatu foru.U najjaci tim su jos prekomandovani Aleksandar Milanovic,Andrej Mrkela,Djordje Vukosavljevic,Luka Savic i Nikola Mrkic.Svi su dosta dobro pokazali ali moram istaci Luku Savica koji je apsolutno briljantan :Hail: .U Ligu Sampiona sam se plasirao bez vecih problema protiv Malmea,pobjede 3-1 i 1-0.U LS grupa sa Romom,Panathinaikosom i Shakhtarom.U prvom mecu protiv Rome na Marakani izgubim 3-2 tako sto mi je Mexes dao gol u 94.minutu.U Atini pobjeda protiv Panathinaikosa 3-1.Treci mec je protiv Shakhtara u gostima i poraz 4-3 i opet primljen gol u sudijskoj nadoknadi,strijelac Landon Donovan.Mislim da imam dobre sanse da prodjem u 1/8.Tu sam zasad stao,javljam cim jos ponesto odigram.

Link to comment

Ja kao malo "iskusniji" igrac sa Zvezdom mogu da ti preporucim da kupis Veljovica, jer je stvarno fenomenalan. Lazovica nisi treao da prodas, meni odlicno igra i skoro sam odbio 5 miliona za njega... Inace, Dmitrovic ti je bolji od Cakovica, mada su obojica dobri, mozes slobodno Stamenkovica da prodas ako ti daju dosta para za njega.Inace, kolike plate si ponudio svim tim igracima koje si doveo na foru? Meni je maksimalna plata 50k nedeljno, dosta uspeha u Evropi i opet malo poznatiji igraci nece da potpisu... Ni Cosic nije hteo.

Link to comment

Mislio sam da kupim Veljovica,ali mi skauti govori da bi mi bio tek 4.napadac u ekipi tako da ne vidim neku potrebu za njim pored fenomenalnih Aleksica,Perovica i Lekica.Za Lazovica mi je uprava prihvatila jer su procjenili da je ponuda previse dobra da bi je odbili.Isto mi je bilo i za Vranjesa i Savica.Ni sam nisam siguran kako su ovi neki igraci pristali doci pogotovo sto nisu neke pare,trenutno mi je maksimalno sto mogu da ponudim nekom igracu 12k.Ni meni Cosic dosta dugo nije htio doci,puna 3 prelazna roka sam pokusavao dovesti i uspio sam ga dovesti nakon sto sam ga svako malo hvalio i nekako je uspjelo.Isto je bilo i za Djuricica.Ozbiljno sam se posvetio tom dovodjenju Zvezdinih ukradenih talenata i cini mi se da mi je to odlicna politika.Malo mi je falilo da dovedemo i Milosa Ninkovica koji je prilicno jeftin,prihvatili su ponudu od samo milion i uspio sam ispuniti njegove finansijske uslove ali je ipak otisao u Hertu koja mu je ponudila nesto vise para.Isto sam pokusao dovesti i Matica koji je na transfer listi u Celziju,prihvacena ponuda od 2,2M ali nisam imao 17K za platu koliko je ovaj trazio :( ,medjutim nije nigdje otisao pa cu pokusati ponovo u sledecem prelaznom roku ako nekog prodam pa cu prebaciti pare sa transfer na wage budget.

Edited by clever bastard
Link to comment

Bas cudno, kod mene je Matic presao u Herenven i nece cak ni odatle da dodje kod mene, a kao sto rekoh 50k mogu da ponudim za key playera.Sto se formacije tice, 4-4-2, control, ponekad counter u Evropi kad igram u gostima i vrlo cesto poslednjih 20 minuta contain. :DRikelme advanced playmayker, pre njega na toj poziciji Karvaljo i Kadu, a Mota deep lying playmaker, kad igra Kovacevic stavim mu ball winning midfielder. Lekic i Veljovic complete forward, ovo ostalo klasika winger, wing back central defender...edit: Ninkovica i Djuricica sam i ja mogao da kupim, ali prosto nije bilo potrebe za time. Djuricica cu mozda sad kupiti kad Rikelmeu istekne ugovor, a posto je vec napunio 36-tu godinu ne planiram da produzujem ugovor.

Edited by casperbgd
Link to comment

Kod mene formacija 4-1-2-1-2 overload i tako protiv bilo kojeg protivnika, 2 full backa na defend i 2 limited defendera,1 anchor man defend,2 central midfieldera attack,1 attacking midfielder attack,1 advanced forward attack i 1 poacher attack.Rezultati protiv velikih klubova su mi odlicni.Inace,prosjek godina ekipe mi je 20 :thumbup:

Edited by clever bastard
Link to comment

Uzeo Arsenal umesto Stoke, kupio samo :ziga: i Akinfejeva a prodao onog nesre'nog Almuniju kome drugom nego Interu. Stvarno neverovatan klub taj Inter, cak i na menadjeru bacaju pare na gluposti i kupuju svasta. :ziga: utrpava golove kao nenormalan, o Vengeru jbm te u oci corave, usta bre gledas? :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...