Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

14 hours ago, Zlurad said:

 

Imas jednog decaka, zove se Freddy Adu, mozda pomogne. On postane najbolji napadac na svetu :lolol:

 

 

@Shaq Ja igrao posteno do pre jedno 7 godina, od tad odigram polusezonu i smorim se. Sad sam krenuo isto od vanarame, usao u ligu 1 i shvatio da je previse maltretiranja. Cak i sa Wrexamom koji ima budzet kluba iz lige 1 komotno ulazis u minus posle prve sezone. Nagradni fondovi liga ispodd champinshipa su uzasni, mislim da je 20K funti za prelz iz lige u ligu, posete stadionima onako mali, i jedino ako te bas usere sa igracima ili sa nekim fa kup parama mozes da izlazis iz lige u Ligu. Ja u prvoj sezoni posle Vanarame potpisao Longstafa (iz Njuke) na free sa platom od oko 1000 funti nedeljno, pa ga prodao za 5-6 miliona sezonu kasnije al je cak i sa tim parama na kraju sezone balans u crvenom a gazde smanjuju budzete. Ono, svaka cast svakome na pozrtvovanju ali konstantno hvatam sebe kako 4 sata u real tajmu skautujem igrace, od tima do tima, proveravam happines, omiljene timove, pricam sa agentima da bi posle 4 sata udario continue i opet nastavio jos 4 sata u potragu za igracima. Ladno sam Ligu 2 igrao jedno 120 sati, od cega mi je 100 sati samo skauting. Jebo ti to, naucio sam imena i prezimena polovini igraca ispod Champinshipa

Upravo zato trazim liste igraca jer nemam vremena da kopam a to sam ko klinac najvise voleo.

Link to comment
  • 4 months later...
3 hours ago, 189- said:

 

Sta? Da ce da predju na Unity pa ce mozda da ubace i FMballtm  da mozemo da hvatamo igrace koje hocemo kao u pokemonima? :lolol: (skoro pa najpoznatija igra u junitiju). Da se ja pitam, a sve sam im u oci rekao da prvo sto treba da urade je da otpuste sve u studiju koji tamo rade vise od 5 godina na celu sa Majlsom, koji treba da ode ma jedan pooduzi ritrit u neku budisticku zajednicu - moglo je to da bude i kad je izasao fm23 - pa da se vrati; pa da stopiraju sve dilove koje imaju sa fm lokalnim web zajednicama, makar na neko vreme; da otpuste sve alfa testere koji su tu duze od 2 godine i beta testere koji su tu duze od 5 godina i da krenu, sto bi se reklo od clean slate. Ne smem da kakim previse ali kolicina budalastina koje sam se nacitao je previse za moj istancan ukus budalastina koje mogu da podnesem. Ukratko, previse istih ljudi radi na istim stvarima previse dugo. Uzmes na primer vrhunskog hirurga, kardiovaskularnog spektakularnog doktora koga svi slusaju i cene njegovo misljenje. I zali se bolesnik da ga nesto steze i pritiska i da krece od stomaka pa dalje ka grudima i doktor odmah da 300 dijagnoza, svi doktori krenu da klimaju glavom i krecu i sami da daju dijagnoze vezane za srce i tako sve dok ne dodje vreme operacije, kad se sve spremi kad ono pacijent je samo trebalo da prdne, jer se prejeo masnog. Tako nekako funkcionise fm zajednica. Od par "doktora" svi gledaju u sitna crevca, malo ko dal je pacijent naduven. :laugh::cool:

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Ja sam out-of-loop dobrih 7-8 godina, ali jel jos uvek vazi ono da je FM maltene neigriv do izbacivanja prvog patcha, negde tamo u januaru-februaru?

 

Šta znam, koliko sam video po netu igra se i pre januara. Ja sam nekako talican, poslednjih 5+ godina nije igra ni jednom pukla, kamoli da se nesto drugo desi. Manji bagovi, ispegla SI veće već nekad do septembra.

Link to comment

Ja sam van FM sigurno preko 15 godina. Probao sam pre par godina da igram (doduse verziju 2010 zbog jelte starosti kompa) ali mi je bilo prekomplikovano. Kako je u novijim verzijama za nas zardjale? Jel ima neki easy mode ili je sve mikromenadzment?

Link to comment

Ako podesiš asistentima da se jebavaju sa sitnicama onda može da se igra. Treninzi, ugovori, osoblje i te takve stvari sve to mogu da rešavaju drugi. Stvar navike. Fm mobile je easy mode, tamo nema toliko toga

  • Hvala 1
Link to comment

Koliko ja znam u full fm-u nemas quick play mode. Imas community dodatke da preskaces utakmice tj. da ih samo simulira a da ne ides na holiday i to je to. Mozda na mobilnom postoji, mada njega nisam isprobavao.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Zar nisu u jednom trenutku ubacili quick-play mode, kao nešto što mnogo više liči na stari CM01 nego na novi FM?

 

To što ti treba su uveli čini mi se u FM 2013 i zvalo se classic mode, da bi ga kasnije preimenovali u FM Touch. E sad nešto je menjano u međuvremenu, mislim da Touch zadnjih par godina ima samo na Nintendo Switchu a da nema verzija za PC.

Link to comment
  • 2 months later...

Izasla najava novog managera. Ne vidim da ce mnogo toga da se promeni, osim mogucnosti nastavka sejva sa fm13 na fm14, sto su ljudi trazili godinama. Plus neki "rivamp" slobodnih udaraca - konacno, transfera //imaju saradnju sa Transferroom-om, po prvi put kao sto su nekada imali sa poznatim skautskim sajtovima // pa mi se cini da ce transferi da budu malo drugaciji, ostalo je cini mi se priprema za prelazak na novu platformu od sledece godine o kojoj se pricaju samo lose stvari, jer mikrotransakcije. Dobra stvar je da su se udruzili sa Netflixom pa ce svako ko ima placeni servis moci da skine fm mobile //valjda// i da ga //mozda// besplatno igra na androidu/iOSu.

 

@John Coltrane jel mozes kao "otvarac" teme da je preimenujes samo u Football manager - sve sezone (ha ha!) ili da pitamo moderaciju ako ne mozes?

Link to comment

Videh trejler, ništa spec verovatno zbog one priče koju je kačio 189 i “el grande” promena planiranih od 2025. 
 

A promena naziva topika je već jednom inicirana i tad je rečeno da ne može. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...