Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

nisam to probao, meni je chess.com zakon. doduse na konpu, sporije je kad igram na aplikaciji, valjda zato sto se izgubi neka stotinka vise kada kliknes figuru, pa kliknes polje na koje prenosis figuru, nego kada misem samo prevuces. a partija od dva minuta je vec uzasno dosadna, a ta od tri minuta je smrtno dosadna   :)

Edited by Nikodije
Link to comment

pa ta od minut ti je cista sreca, naravno ako se igra bez onog dodatnog bonusa po odigranom potezu, malo je to vremena, samo brzinsko povlacenje poteza pa ko se kako snadje, moze da se desi da obrlatis nekoga ko je po rejtingu jaci od tebe za duplo a isto tako da bezveze izgubis od nekog pacera

dva minuta je vec ok, dovoljno da organizujes kakvu takvu postavku na tabli, tri minuta je vec bombona......turnire na tri minuta igram samo one kratke, sa 6 ucesnika, previse bi bilo da ih je npr 10

Link to comment

pa ne bas sasvim, i za taj minut moze da se odigra smisleno i dobar igrac ce se itekako snaci i u takvoj partiji. naravno treba ti rutina da bi mogao da reagujes u sekundi, i da ne povlacis samo poteze bezveze, vec da gledas i sta protivnik radi. naravno da je lakse da se pogresi, ali meni je ta dinamika partije koja ukupno traje manje od dva minuta mnogo interesantnija, vec partija od dva minuta po coveku mi deluje presporo.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ja sam potpuno prestao da igram brzopotezne partije po tim sajtovima. Provalio sam da mi to unistava igru i nacin misljenja jer me tera da razmisljam u dvopoteznim kategorijama i posle u turnirskoj partiji ne mogu da odigram nista, niti da smislim neki dugorocniji strateski plan niti da izracunam neku malo duzu kombinaciju. To je dobra zabava ali je neki drugi sport u odnosu na ozbiljan sah.

Link to comment

igra li neko od vas sah na chess.com aplikaciji? ja uglavnom igram one munjevite partije od minut po coveku za partiju, i mnogo mi nesto brzo istekne vreme, mnogo brze nego kada igram preko konpa, i uglavnom mi pada zastavica, ne znam zasto je to tako, tj nemam utisak da su mi potezi koje vucem prstima sporiji od onih sa misem.

Da li ti je ukljucena opcija premove?Tako znatno stedis na vremenu ;) 

Obozavam bullet,ali se slazem sa Milogledom.Odigrao nekoliko hiljada partija bullet saha,a da pritom nista nisam naucio osim da flagujem do iznemoglosti :whistle:(na vreme dobijem i igrace sa rejtingom i preko 500 visim od mene).Za trolovanje kompjutera na chess.com je idealna hippo odbrana,doduse ne moze se protiv kompjutera igrati bullet vec moras blitz.

Pre nekoliko godina odigrao i jednu partiju bulleta protiv legendarnog Nakamure,odustao posle 22 poteza :D

Link to comment

Da li ti je ukljucena opcija premove?Tako znatno stedis na vremenu ;)

Obozavam bullet,ali se slazem sa Milogledom.Odigrao nekoliko hiljada partija bullet saha,a da pritom nista nisam naucio osim da flagujem do iznemoglosti :whistle:(na vreme dobijem i igrace sa rejtingom i preko 500 visim od mene).Za trolovanje kompjutera na chess.com je idealna hippo odbrana,doduse ne moze se protiv kompjutera igrati bullet vec moras blitz.

Pre nekoliko godina odigrao i jednu partiju bulleta protiv legendarnog Nakamure,odustao posle 22 poteza :D

 

gde je ta opcija?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...