Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Posted (edited)

Pa... Drugo mesto na kandidatima su podelili hikaru, nepo i fabiano, bas tim redosledom po soneborn-berger tabeli... 

 

Ili da zovu nakamuru ili da ova trojica odigraju turnir. Ali ne znam kako je to izvesno da ding nece igrati. Ok raspada se, gledao sam ovo protiv magnusa, stvarno se bruka, ali ima jos dosta do novembra da se sabere

 

Mislim da ce fide uciniti sve da ovaj igra, jer u suprotnom preti da postane pravilo da za titulu igraju prva dvojica sa kandidata, sto je sranje jel

Edited by MocaVukotic
Link to comment
32 minutes ago, MocaVukotic said:

Pa... Drugo mesto na kandidatima su podelili hikaru, nepo i fabiano, bas tim redosledom po soneborn-berger tabeli... 

 

Ili da zovu nakamuru ili da ova trojica odigraju turnir. Ali ne znam kako je to izvesno da ding nece igrati. Ok raspada se, gledao sam ovo protiv magnusa, stvarno se bruka, ali ima jos dosta do novembra da se sabere

 

Mislim da ce fide uciniti sve da ovaj igra, jer u suprotnom preti da postane pravilo da za titulu igraju prva dvojica sa kandidata, sto je sranje jel

 

 

ding je planirao da posle meca sa nepom prestane da igra, ali je pobedio pa je kapirao da ne moze da se povuce. 

 

nema iz ovoga povratka, on prosto vise nema u sebi to sto je potrebno za najvisi nivo, nije ovde u pitanju losa forma. magnus je, na primer, jos pre par meseci izjavio da je ding bespovratno izgubljen, ne bi on to izjavljivao da nije u to potpuno siguran.

i da, naravno da nije izvesno, ali ja ne vidim nikakvu mogucnost da on ikada vise bude kompetitivan i mislim da je to jasno i ekipi iz fide. jedino je pitanje da li ce proceniti da je bolje imaju mec u kome ce gukes oduvati dinga ili neku relativnu papazjaniju koju si ti vec opisao. 

 

btw, ding po rezultatima iz prethodnih 12 meseci nije ni u top 50 a uzorak nije bas ni toliko mali.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ne treba puno mozgati šta ako Ding ne bude u stanju ili ne bude hteo  da brani titulu. Već imamo presedan u istoriji.

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Ne treba puno mozgati šta ako Ding ne bude u stanju ili ne bude hteo  da brani titulu. Već imamo presedan u istoriji.

 

tada mec za titulu nije donosio nikakvu zaradu nikome, sad je ipak malo drugacija situacija.

Link to comment

Sad sam odgledao i mečeve protiv Praga. 

Tragedija Dinga. Nadam se da je samo do šaha, forme, etc.

 

Ali čisto sumnjam.

Link to comment

ma nema sanse, njemu se prosto ne igra vise. u intervjuu pre turnira je na pitanje sta ocekuje rekao da se nada da nece biti poslednji.

Link to comment

Voleo bih da je do zasićenja, ali mi izgleda da je problem dublji i da nije samo šahovski.

Link to comment

Baš sam planirao da frenetično navijam za Gukeša, al ako ovaj dođe ovako polupan, ugroziće mi to zadovoljstvo.

Link to comment

protiv praga je tek vidljivo da problem nije sahovski, imao je pobedu i u klasicnom i u armagedonu, ali se oba puta neobjasnjivo raspao.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nelos bullet championship. hikaru do finala razvalio sve da bi ga tamo sacekao alireza, koji je opet kroz loser bracket dosao do finala i, kao prosli put magnusa, ovaj put dobio debelog dva puta vezano.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...