Jump to content
IGNORED

Kusturica


korindjar

Recommended Posts

A ne znam ovo za Andzu i zle Srbe, sta je to?¿
pa el režira sad svoj prvenac gde smo jopet neko najgore zverinje što samo ume da kolje i siluje.što se intervjua tiče, kontam otprilike koja je ideja koja ti je prijemčiva, al delim indijev stav, kritikovanje tržišta, slepila širokih narodnih masa i slično, uvek mi je palilo bullshit lampice, i budilo sumnju da neko oće da mi proda ciglu.fakat to što kažeš, trenutna kriza mu daje na argumentaciji, al hell yea, nije ovo ni prva ni poslednja kriza koju svet prolazi, da bi smo sad naricali nad sumrakom civilizacije. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • 3opge

    12

  • ToniAdams

    10

  • kim_philby

    10

Top Posters In This Topic

Hmm... meni se cini da iza Kustinog prividnog "bundzijstva" stoji 1 veliko prezrenje za nas obican svet (koji gotivimo Tileta i Andjelinu)... 1 svojevrsan elitisticki paradoks. Vidi npr "Ljudi danas većinom žive pod anestezijom i ne aktiviraju svoj duh koji onda luta svemirom nošen nepoznatim akordima." Naravno, on aktivira duh. Smartass.
I kenjanje po Kusturici je nekakva elitisticka kateorija. masovni i tirazni mediji afirmativno pisu o njemu, dok ga E novine patoloski mrze. Ljudi ga uglavnom vole zato sto je takav kakav je, ili kakvim se vesto predstavlja - uspeo je svoj imidz dobro da proda, i tu nema nista lose. Veci je problem to sto se u okolini Uzica ponasa kao serif koji je iznad zakona, cime je njegova pojava dobila i konkretno, terensko ovaplocenje kroz nelegalne radnje, samovolju i bahatost na uzurpiranju javne imovine.
Link to comment
Zasto bi ovo bio stav jednog intelektualca, pa ovo su pre misljenja koje mozes naci i za kafanskim stolom (hik!). nije neki brejnstorm.
Apsolutno se slazem... i to mi je nekako najsmesnije u vezi ovog (zato ga i zovem paradoksalnog) elitizma. Ako je vecina ljudi zombirana, a istovremeno vecina ljudi prica slicno sto i EK (ili Michael Moore)... onda tu nesto nije u redu sa aritmetikom. ;)
Link to comment
pa el režira sad svoj prvenac gde smo jopet neko najgore zverinje što samo ume da kolje i siluje.što se intervjua tiče, kontam otprilike koja je ideja koja ti je prijemčiva, al delim indijev stav, kritikovanje tržišta, slepila širokih narodnih masa i slično, uvek mi je palilo bullshit lampice, i budilo sumnju da neko oće da mi proda ciglu.fakat to što kažeš, trenutna kriza mu daje na argumentaciji, al hell yea, nije ovo ni prva ni poslednja kriza koju svet prolazi, da bi smo sad naricali nad sumrakom civilizacije.
Na zalost zivimo u vremenu gde ces svakog dana sve vise videti na delu a ne samo citati o globalizaciji, spekulaciji, protekcionizmu i pratecem siromastvu. Sistem je zreo za reformu, bolje da nam sto vise prodaju cigle, nego da se o tome cuti, pa da je na kraju dobijemo posred tintare.A za Andzu, ne cudi me nista, nadam se da nece igrati u tom djubretu i njen sapatnik.
Link to comment
Apsolutno se slazem... i to mi je nekako najsmesnije u vezi ovog (zato ga i zovem paradoksalnog) elitizma. Ako je vecina ljudi zombirana, a istovremeno vecina ljudi prica slicno sto i EK (ili Michael Moore)... onda tu nesto nije u redu sa aritmetikom. ;)
:Dedit:ovo ne znaci da je 1:0 za tebe.hocu reci da dolazimo do poetske zvrcke opet, ne aktiviraju svoj duh koji onda luta svemirom nošen nepoznatim akordima. ili ga aktiviraju na pogresnom mestu (opet, hik!) Edited by Lancia
Link to comment

opa promako vam najzanimljiviji deo intervjua:

Kakav je zaplet romana?- Jednostavan. Jedan čovek, to sam ja, živi devedesetih u Parizu i radi reklame. Onda mu ponude da uradi „Zločin i kaznu“, ali pod vrlo opskurnim uslovima.On treba da ubije ženu jednog bogataša koji će mu zauzvrat finansirati film koji želi da snimi, film o Dostojevskom. To je priča o umetniku koji je doveden u poziciju ubice. On se sprema da ubije, trenira, ali na njegovu sreću, ženu ubija neko drugi, a on završava u ratu, u ovom ratu u kome je video dno dna čovečanstva. Iz rata se vraća kao zločinac.
cujem otvaranje sampanjca u redakciji e-novina.
Link to comment
  • 2 weeks later...
kustendeva :lol:
tu je deva, upoznao svog idola Feraru, drhtao pred njim kao nevesta. Kim Ki Duk je faca, steta sto mu je prevodilac los. Mardjan Satrapi rula big time, kao i svi Persijanci koje sam ikada upoznao,
Link to comment
tu je deva, upoznao svog idola Feraru, drhtao pred njim kao nevesta. Kim Ki Duk je faca, steta sto mu je prevodilac los. Mardjan Satrapi rula big time, kao i svi Persijanci koje sam ikada upoznao,
Nadam se da ne misliš da je ovo dosta u smislu izveštaja?... :unsure: meni je npr. događaj nedelje to što sam video miša u šupi.
Link to comment
Nadam se da ne misliš da je ovo dosta u smislu izveštaja?... :unsure: meni je npr. događaj nedelje to što sam video miša u šupi.
bice jos, nego sam sada u haosu, ferara ovamo, iper tamo (velika dama, nece da se slika pre spa tretmana). Nemoj ubijati misha :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...