Jump to content
IGNORED

Kusturica


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • 3opge

    12

  • ToniAdams

    10

  • kim_philby

    10

Top Posters In This Topic

Hmm... meni se cini da iza Kustinog prividnog "bundzijstva" stoji 1 veliko prezrenje za nas obican svet (koji gotivimo Tileta i Andjelinu)... 1 svojevrsan elitisticki paradoks. Vidi npr "Ljudi danas većinom žive pod anestezijom i ne aktiviraju svoj duh koji onda luta svemirom nošen nepoznatim akordima." Naravno, on aktivira duh. Smartass.
pa i to, dijagonalnim čitanjem naleteh i na rečenicu gde tlapi o sumraku pravih(staaarih™) vrednosti koje je pregazilo™ tržište. bullshit.mada, da bumo sasvim realni, iz kontakata sa mnogim anesteziranim™ zapadnoevropljanima, mogu da kažem da to kustino antiglobalističko prodavanje magle i aktiviranje duha™ ima sasvim solidnu prođu. čoek biznesman, mora mu se priznati. Edited by Gonzo
Link to comment
Hmm... meni se cini da iza Kustinog prividnog "bundzijstva" stoji 1 veliko prezrenje za nas obican svet (koji gotivimo Tileta i Andjelinu)... 1 svojevrsan elitisticki paradoks. Vidi npr "Ljudi danas većinom žive pod anestezijom i ne aktiviraju svoj duh koji onda luta svemirom nošen nepoznatim akordima." Naravno, on aktivira duh. Smartass.
Pa dobro, ne bih sad zbog malog poetskog blica sveo sve na smartass zakljucak. meni intervju ne odise nikakvim nadmenim stavom. Definitivno sistem vrednosti jeste promenjen, to sto Kusturica nervira svojim grubim krokijem je druga stvar.
Link to comment

daj lancia, nije valjda da i ti padaš na tu priču. jeste, sistem je u kurcu, a spašava ga kusta koji turuje po skupim koncert salama evropskih gradova sa onom cirkuzantskom skupinom muzičara što se vika no smoking orkestra. :isuse:

Link to comment
Pa dobro, ne bih sad zbog malog poetskog blica sveo sve na smartass zakljucak. meni intervju ne odise nikakvim nadmenim stavom. Definitivno sistem vrednosti jeste promenjen, to sto Kusturica nervira svojim grubim krokijem je druga stvar.
Pa OK mogu da se slozim da je sistem vrednosti promenjen, ali (za razliku od Kusturice) nisam uveren da je to nuzno nesto lose, a ako i jeste (mada, ko je sudija?) onda je mozda i neizbezno. Takodje iritira taj stav (koji se jednako moze pronaci na sasvim suprotnom delu politickog spektra, kod Bilje Srbljanovic npr) da su ljudi nekakvi zombiji koji, sa izvadjenim mozgom, lutaju okolo onako kako ih navodi program zlog trzista. Postoji mali milion stvari sa kojim imam problem u takvom nacinu misljenja.
Link to comment
daj lancia, nije valjda da i ti padaš na tu priču. jeste, sistem je u kurcu, a spašava ga kusta koji turuje po skupim koncert salama evropskih gradova sa onom cirkuzantskom skupinom muzičara što se vika no smoking orkestra. :isuse:
Ne padam ja na nista, ni na njegovu 'svirku' ni na bezrazloznu kritiku njegovog intervjua u kome nema nista netacno.
Link to comment
Pa OK mogu da se slozim da je sistem vrednosti promenjen, ali (za razliku od Kusturice) nisam uveren da je to nuzno nesto lose, a ako i jeste (mada, ko je sudija?) onda je mozda i neizbezno. Takodje iritira taj stav (koji se jednako moze pronaci na sasvim suprotnom delu politickog spektra, kod Bilje Srbljanovic npr) da su ljudi nekakvi zombiji koji, sa izvadjenim mozgom, lutaju okolo onako kako ih navodi program zlog trzista. Postoji mali milion stvari sa kojim imam problem u takvom nacinu misljenja.
pa konkretno, novo vrednosno formiranje zvezda kao sto je Andzelina je nuzno lose, sa velikim N. Zensko izgleda dobro, naplacuje skupo svoj privatni zivot a za svo vreme je snimila samo jedan dobar film, sve ostalo je smece, kao i sva zuta stampa koja to velica a guta se na sva usta.
Link to comment
Vecina ljudi danas ne zivi pod anestezijom - to je npr. sasvim netacno. Da budem blag.
Nedokazivo, najblaze receno. Ko i Kusturicin stav, kome sam ja blizi. Narocito kad je krizno vreme u pitanju, a svet je sve blizi da hronicno bude u krizi.
Link to comment
... a za svo vreme je snimila samo jedan dobar film, sve ostalo je smece...
Sto je svodi negde u ravan sa... Kusturicom? Samo, ona je mnogo bolje placena, poznatija i to je dovoljan razlog da bude ikona svega sto je pogresno u danasnjem svetu. Tzv. intelektualci (mada mi je ideja da je neko samo zato sto se bavi odredjenom oblasti umetnosti "intelektualac" pomalo smesna) kad god trziste njih odbija da nagradi kako oni misle da to treba da bude, smatraju da je u najmanju ruku svetska revolucija neophodna da bi se to ispravilo.
Link to comment
Ne padam ja na nista, ni na njegovu 'svirku' ni na bezrazloznu kritiku njegovog intervjua u kome nema nista netacno.
svirku sam pomenuo kao ilustraciju kako kusta sasvim tržišno unovčava svoju borbu za prave vrednosti™, ne zato što mislim da je ti voliš. naravno moram da dodam da u tome ne vidim ništa loše, samo daje određeni kvalitet njegovim proklamovanim stavovima, koji mi smrdi po bullshitu. a da u tekstu baš nema ništa netačno, ne bih se složio, ne kritikuje on to što je sistem promenjen, on kritikuje promenu samu, manirom najgoreg konzervativca, a zapravo usled osećaja decline-a sopstvene karijere iz koje sad cedi poslednje kapi predstavljajući se kao nekakav antiglobalistički mesija. i to je sasvim legitimno, rekoh već, koliko vidim iz kontakata s mladim zapadnoevropskim bundžijama ima to i svoju publiku, no moram priznati da me malo začudi da ljudi s ovih prostora ne vide malo dalje od tog njegovog fejkovanog prodavanja nekog nerealnog balkanskog buntovnjaštva kojeg je kreirao u svojim filmovima.paradoksalno, anđa jede isti leb, prodavajući priču o zlim divljim srbima. kao srbinu to može manje da mi se dopada, no principijelno ne vidim tu veliku sistemsku razliku koju kusta potencira. sem što će anđa da namlati više keša, al jbg, tržište. Edited by Gonzo
Link to comment
Sto je svodi negde u ravan sa... Kusturicom? Samo, ona je mnogo bolje placena, poznatija i to je dovoljan razlog da bude ikona svega sto je pogresno u danasnjem svetu. Tzv. intelektualci (mada mi je ideja da je neko samo zato sto se bavi odredjenom oblasti umetnosti "intelektualac" pomalo smesna) kad god trziste njih odbija da nagradi kako oni misle da to treba da bude, smatraju da je u najmanju ruku svetska revolucija neophodna da bi se to ispravilo.
Indy, pa mi sad pricamo realne stvari, ne advokatisem ja Kusturici, niti njegove filmove ili jos gore muziku nesto volim. Pokusaj da apstrahujes da je uopste intervjuisano lice Kusturica i bice verovatno mnogo prihvatljivije.
Link to comment
Indy, pa mi sad pricamo realne stvari, ne advokatisem ja Kusturici, niti njegove filmove ili jos gore muziku nesto volim. Pokusaj da apstrahujes da je uopste intervjuisano lice Kusturica i bice verovatno mnogo prihvatljivije.
Sustina mog negodovanja nema veze prevashodno sa likom i delom EK, vec sa elitizmom intelektualaca koji, da maksimalno skratim, smatram kontraproduktivnim.
Link to comment
svirku sam pomenuo kao ilustraciju kako kusta sasvim tržišno unovčava svoju borbu za prave vrednosti™, ne zato što mislim da je ti voliš. naravno moram da dodam da u tome ne vidim ništa loše, samo daje određeni kvalitet njegovim proklamovanim stavovima, koji mi smrdi po bullshitu. a da u tekstu baš nema ništa netačno, ne bih se složio, ne kritikuje on to što je sistem promenjen, on kritikuje promenu samu, manirom najgoreg konzervativca, a zapravo usled osećaja decline-a sopstvene karijere iz koje sad cedi poslednje kapi predstavljajući se kao nekakav antiglobalistički mesija. i to je sasvim legitimno, rekoh već, koliko vidim iz kontakata s mladim zapadnoevropskim bundžijama ima to i svoju publiku, no moram priznati da me malo začudi da ljudi s ovih prostora ne vide malo dalje od tog njegovog fejkovanog prodavanja nekog nerealnog balkanskog buntovnjaštva kojeg je kreirao u svojim filmovima.paradoksalno, anđa jede isti leb, prodavajući priču o zlim divljim srbima. kao srbinu to može manje da mi se dopada, no principijelno ne vidim tu veliku sistemsku razliku koju kusta potencira. sem što će anđa da namlati više keša, al jbg, tržište.
Naprtiv, Gonzo, to mi samo pomaze da malo smirenije slusam i citam sta covek kaze. 'Balkansko' je suvisna rec, bar sto se ovog intervjua tice.A ne znam ovo za Andzu i zle Srbe, sta je to?¿
Link to comment
Sustina mog negodovanja nema veze prevashodno sa likom i delom EK, vec sa elitizmom intelektualaca koji, da maksimalno skratim, smatram kontraproduktivnim.
Zasto bi ovo bio stav jednog intelektualca, pa ovo su pre misljenja koje mozes naci i za kafanskim stolom (hik!). nije neki brejnstorm.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...