Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

On 14. 5. 2024. at 8:04, Shan Jan said:

Ko ima vise, treba proporcionalno vise i da da za zajednicu. A stan je imovina koja ima vrednost. 

Pa i daje vise za zajednicu kroz porez na stan, porez na zaradu, doprinose, PDV na sve sto kupi…

A sta ako je mali stan u vlasnistvu bogatasa koji ih ima 18 i sve ih izdaje. Rusima. :ph34r:

Link to comment

u vezi sa plaćanjem remonta lifta je najpoštenije da se plaća po članu domaćinstva, kao voda

 

kolko 👦🏻 tolko 💶

Link to comment

To je promenljiva kategorija koja bi zahtevala reviziju uplatnica svima svaki put kad bi se promenio broj članova nekog domaćinstva.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
8 hours ago, Katikon said:

To je divan primer, kod nas do cetvrtog sprata odjednom niko nije koristio lift, a ni cetvrti naprasno nije koristio kad je doslo do remonta, tako da smo ceo remont platili samo mi sa petog i sestog sprata. Nazalost, nije uradjen lift na kljuc pa se uveliko voze svi i ja uvek moram da kazem: a ipak koristite lift? 
Ukratko-ne razgovaram sa vecinom zgrade

Upravnik zivi u prizemlju i nije hteo ni da zove stambeno za popravku lifta jer njemu lift ne treba. Bombona od zgrade. 


Odavno znam za slucaj da su u slicnoj situaciji dvojica platila serviseru da preveze upravljacku semu lifta tako da posle popravke staje samo na njihova dva sprata. Jedno par nedelja su lift koristili oni i stanovi sa spratova okolo. Nakon toga i ostali su prihvatili da plate, serviseri dosli opet i vratili na staro. Narod je cudo. Kao pokojni komsija iz prizemlja kod mojih koji izadje na hodnik da cakula, a stepenisno svetlo nije hteo da placa jer mu ne treba.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Wub 3
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

To je promenljiva kategorija koja bi zahtevala reviziju uplatnica svima svaki put kad bi se promenio broj članova nekog domaćinstva.

a to se inače dešava kad….


 

spisak stanara sa ulaza i voila, zna se kolika bi trebala da bude mesečna rata x koliko godina, a ako je već problem može da se radi revizija na 3-5 godina

Link to comment
11 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a to se inače dešava kad….

Pobogu.

Rađaju se deca, umiru stanari, razvode se i odseljavaju, prodaju se malo/mnogobrojnijim domaćinstvima...

 

Nebitno, radi nekog osećaja sigurnosti i predvidljivosti, kriterijum treba da bude objektivna i nepromenjiva kategorija.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Pa i daje vise za zajednicu kroz porez na stan, porez na zaradu, doprinose, PDV na sve sto kupi…

A sta ako je mali stan u vlasnistvu bogatasa koji ih ima 18 i sve ih izdaje. Rusima. :ph34r:

Onda placa 18 puta koliko placa mali stan. Da ih zameni za duplo vece stanove placao bi 9 puta duplo veci stan, dakle isto.

Link to comment
12 hours ago, Moonwalker said:


Odavno znam za slucaj da su u slicnoj situaciji dvojica platila serviseru da preveze upravljacku semu lifta tako da posle popravke staje samo na njihova dva sprata.

Nasa penzionerka, koja nije platila pa se lift nije zaustavljao na njrnom spratu, ga je kocila na stop dugme i izlazila. Lift se kvario svaka dva mjeseca pa su ostali stanari popustili.

Link to comment

Huliganka do kraja? Ocigledno bila jedna pa podelili trosak umesto da se inate sa njom. 
 Sada sigurno moze  da se napravibneko smart resenje za otvaranje sa kodom.

Link to comment

Kao sto rekoh mi smo placanje novog lifta sproveli kroz infostan racun pa nek se pametnjakovici natezu sa drzavom kad probaju da ne placaju racun :hihi:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Nasa penzionerka, koja nije platila pa se lift nije zaustavljao na njrnom spratu, ga je kocila na stop dugme i izlazila. Lift se kvario svaka dva mjeseca pa su ostali stanari popustili.

 

što niste zavarili vrata. nije da nisam video...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Eleniko said:

 

što niste zavarili vrata. nije da nisam video...

Sa babom unutra ili spolja? 

  • Haha 4
Link to comment
On 16. 5. 2024. at 20:04, kud u maglu Simoviću said:

u vezi sa plaćanjem remonta lifta je najpoštenije da se plaća po članu domaćinstva, kao voda

 

kolko 👦🏻 tolko 💶

mislim da je potrebna precizna formula sa pet faktora

1. fiksno, jednako po stanu

2 promenljivo, zavisno do kog sprata se vozi

3.promenjivo, koliko ljudi živi u stanu (korigovano za nepokretne, one preko 90 i manje od 3 godine)

4 promenljivo, posedovanje pasa.

5 promenljivo,učestalost imanja posetilaca (kancelarije, razne usluge)

 

možda još nešto, da se poludi i baci u koš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...