Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

Pretražujem opcije poslovnog prostora u Beogradu, do 100 i kusur kvadrata. Prednost Zvezdara, Palilula, eventualno delovi Vračara. Novi Beograd ili Zemun bi mogli da dođu u obzir ako je raspored prostorija ok, odnosno ako nema prevelikih hodnika koji ne mogu da se iskoriste. 

 

Da li neko ima generalnu ideju kako se tržište uopšte ponaša imajući u vidu Covid? Da li se bilo šta promenilo ili se i dalje piči po starom?

Link to comment
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Od kad su po Beogradu onoooliko poludeli sa cenama stanova? Gajba u brace jerkovic, oko crvenong solitera 30 kvadrata 55K evra. 500 metara odatle lik prodaje 35 za 85 000. Neki babl nekretnina ili je to to?

  • Haha 1
Link to comment

Ocigledno odavno nisam bio u Srbiji pa me ove stvari nisu interesovale, evo sad gledam gajbe i po Nisu. 2000 evra kvadrat. Ja juce, onako naivan pricam sa burazerom i kao, ma uzimamo za 35 kvadrata u brace jerkovica minimum 40 hiljada. Malopre gle cuda, mozda bude i vise. Ko da sam bitkoin-e cuvao a ne gajbu u soliteru starom 45 godina.

Link to comment

Investitori sad gledaju da raskinu ugovore sa svim kupcima koji kasne sa plaćanjem po potpisanim ugovorima, ma koliko iznosi dugovanja bili mali, da bi stanove zavaljali Rusima i Ukrajincima za više para.

Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

Investitori sad gledaju da raskinu ugovore sa svim kupcima koji kasne sa plaćanjem po potpisanim ugovorima, ma koliko iznosi dugovanja bili mali, da bi stanove zavaljali Rusima i Ukrajincima za više para.

stari dobri slobodarski i časni srbi :lolol:

  • +1 5
Link to comment

Koliko vidim i agencije ne stede na podizanju cena gajbi. 95% stanova su agencijski, svi traze izmedju 2% i 5% provizije pa izgleda odokativno lupaju cene stanovima pa ko se upeca upeca, njima veca provizija.

 

Za koliko bi realno mogao da prodam gajbu u crvenom soliteru od 33-38 kvadrata? (Nemam pojma tacno, znam da je bilo zajebano da je sam okrecim na 40 stepeni :ph34r: - sredio bi stolariju, okrecio, sredio pod, kuhiniju i kupatilo). Mislim da je osmi sprat, liftovi skoro sredjivani a gajba mislim da je okrenuta ka pocetku brace jerkovica (2003 kad sam tamo bio poslednji put mislim da stadion na krovu nije bio ni u planu)

Link to comment

provizija bi trebala da bude zakucana na 2%
 

najbolje da odeš na nekretnine rs i prema njihovim cenama i ti formiraš svoju, ako ne želite da se smarate ponudite najjeftiniju i voila

  • +1 1
Link to comment

To sa prodajom i Rusima/Ukrajincima je naduvani hajp.
Žena iz ozbiljne agencije mi kaže da oni uglavnom rentiraju.
Možda 10% je kupljeno.
A ludilo sa cenama je odavno krenulo i bez njih...



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

provizija bi trebala da bude zakucana na 2%
 

najbolje da odeš na nekretnine rs i prema njihovim cenama i ti formiraš svoju, ako ne želite da se smarate ponudite najjeftiniju i voila

 

Tamo sam i nasao ove stanove blizu solitera. U okolini slicna kvadratura a cene idu od 55 do 82 hiljade evra. Ovaj od 55K je neko prizemlje sa kuhinjom u "dnevnoj/spavacoj" sobi i samo ga malo vece kupatilo deli od 32 do 26 kvadrata. Ovaj od 82K je identican ali 2.200 evra po kvadratu malo suludo. Ne znam, pokusavam da vidim logiku i stvarne cene.

Link to comment

ovako na neviđeno, al od prilike baratam nekim cenama(dvojica kloga su kupili stanove u poslednja dva meseca) mislim da je 2200€ nerealna cena za gajbu u jerkoviću u zgradi staroj 45 godina

 

1800€, al da je ne sređujete samo okrečite mislim da je realna cena. doduše na cenu utiče i to koliko vam se žuri

  • Hvala 1
Link to comment

Cene su ozbiljno poludele. Ja bez problema mogu da prodam za duplo ono što sam preko kredita uzeo pre 4.5 godine.

 

Jedino što onda ne bi mogao da nadjem išta dovoljno dobro da mi se takva akrobatika isplati.

  • +1 3
Link to comment

cijene su poludile ali trziste nije suvise aktivno, uglavnom stoji

 

tj hajp sa rentiranja se pomjerio na stanove u prodaji ali kupcima se uglavnom ne zuri, procjenjujuci da su cijene su nerealne

 

druga je stvar sto se novogradnja rasproda dok si reko vesic

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...