Jump to content
IGNORED

Samo za iskusne investitore


Mr.Smith

Recommended Posts

iz nekog razloga 2. pansion u irskoj me jako privlaci. deluje mi kao da je vise od obicne kuce, tj da se nesto vredno u njoj krije i ja bih od nje napravila maleni muzej + pansionske usluge.odmah posle toga 4. parce plaze na kubi, na lepoj plazi uvek moze dobro da se zaradi, ako ne onda makar da se uziva ostatak zivota :lol: -1. spanska vila deluje kao teska socijala3. deponija smeca i jeste catch, nekako bih ocekivala od sebe prvo, kao investitora, da zauzvrat moram deo da namenim opstem javnom dobru posto sam zemljiste od drzave jeftino kupila. a i ne volim terene za golf. tj mislim da ima pametnijih namena.5. katarina mi se ne svidja dovoljno da bih je restaurirala.-e sad, headhunter je dao 3milke za kubu pa ja moram da se trsim sa 3.2a za irsku moram da skinem bghosta znachi 1.8miliona-koliko ja imam para uopste?

Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mr.Smith

    18

  • borris_

    7

  • UrosDC

    6

  • *edited by mod

    4

Situacija je sledeća -Vaš posao se širi, pare počinju da se prelivaju, uložili ste malo u nekretnine, malo u akcije, ali je ostalo i za investicionu 'nadgradnju'. Vaš prijatelj, inače trgovac umjetninama, kaže da ima nekoliko slika koje mogu biti odlična investicija. Pokazuje vam slike, kaže da su originali i pita koliko bi uložili u njihov otkup na sledećoj aukciji. 0001.jpg0002.jpg0003.jpg0004.jpg0005.jpgVaš odgovor bi bio:A. Taman kolko košta kafa u Starbaksu, ni centa višeB. Pa recimo 1000-2000 evraC. Hteo sam da kupim nova kola ženi/mužu, ali, ajde, do 50000 evra za komplet od pet komadaD. Tja, jedno 100 evra, ako bude bilo više kupiću štafelaj i dati mom klincu da naslika još bolje od togaE. Bilo koju do milion evra, za komplet dajem 3 milionaF. Beži bre budalo, mene si našoNećemo da otkrivamo ko je autor u sledećih sedam dana, da damo svima priliku da nezavisno procene koliko je ko dobar investitor (uživanje u umetničkom delu nema cenu, to ostavljam svakome ponaosob da si proceni).
Sama ću sve da ih napravim i neće da me košta preterano, kol'ko matrijal ... ruke ne plaćam Edited by smokvica
Link to comment

(eh, Smokvice, shta cu da ti radim kada dodjesh dole na Chit-chat ;))Dobro, gospodo investitori, trenutak istine se približio ... sada ste ulagali 'big bucks', ako propadnete na ovome, vaša deca ostaju bez Yale-a i Cambridge-a ...Evo kako su se pokazale vaše nekretnine - 1. španija - u dubokom padu cena nekretnina, predviđa se da će se pad nastaviti u sledećih 12-18 meseci, istina, verovatno u blažem stepenu. Vila je precenjena u odnosu na return u sledećih godinu-dve dana, tako da se kao kratkoročna investicija ne islpati. Ali, Genaro je hteo da bude pored Ane Ivanović, i to je 'priceless' (one olive, 10 cents, one lounge chair 10 dollars, one Ana Ivanovic's smile - priceless ... for everything else, there is Mastercard). Ako tu prosediš dovoljno dugo, vratiće ti se... 2. Irska - there is bad news... and there is an even more bad news ... Irska je sa španijom u vrhu zemalja po padu cena nekretnina. Ona procena više nije aktuelna (procena mora biti aktuelna, sve što je starije od par meseci se ne važi), i kuća danas vredi 20% manje. Još kada se doda cena renoviranja (1974., guys, 1974!), Primin gubitak se meri milionima...bummer (BG i Genaro su izvukli rep)3. UrošDC - zaslužuje titulu 'iskusni investitor' ... Right on the dot, man ... jeste Donald Trump, i projekat je neslavno propao. Kontraktor je napravio monumentalnu grešku u kalulaciji, i deponija nije mogla da se privede nameni bez gubitka. Lafrenz45 ... man, you better starrt hidding from the bank (jel' bio još neko u Donaldovoj šemi?)4. Kuba...eeee, Kuba ... Djeneralče $3M, HH $3.1, Prima $3.2 ... Prima je ubrzo shvatila da bilo kakva šema prenosa nepokretnosti u privatno vlasništvo na Kubi predstavlja mačku u džaku. Svi ugovori koje se naprave među vlasnicima i kupcima imaju vrednost novčanice od 3 dolara. šta će biti kada bude, to niko ne može da zna, situacija je vrlo komplikovana, a potraživanja starih (izbeglih) vlasnika sa velikom šansom da budu realizovana ... kada se desi to što se očekuje da bude ... a možda i ne bude ... ali biće jednog dana sigurno, e, onda ćemo znati. S druge strane, ko je bio na Kubi video je da ima mnogo hotela, uglavnom kanadskih i evropskih. To je mnogo bolje regulisano zakonom, i realno je da se može napraviti dobar dugoročni ugovor koji obezbeđuje poslovnu sigurnost. Prima je to brzo shvatila i za nekoliko godina povratila i svoj ulog, i gubitak na BB-u u Irskoj (malo duže je uzelo nego što se nadala, ipak je SEK ostavila traga i na turističkim putovanjima). Dobila je svoj penthouse u hotelu, i to je sasvim fino zamenilo željenu vilu...5. Aaa, Biloxi ... Biloxi blues ... ruševina od 700k u koju su ljudi spremni da ulože 1.5 M + suckers tax (nije valjda da verujete kontraktorima kada daju procenu?) ... UrošDC $800k ... Djeneralče ... asking price pa na $1.15 ... Borris $801k pa na $1.151 (što je odbijeno kao neozbiljno, na tom nivou se povećava za minimum $5k) ... Pavlle ... $1M ... $1.1M ... $1.2M ... OMG, dokle bi išao za ruinu koja je za vreme buma bila procenjena na 2.5M ... a pad cena nekretnina u US? (bolje reći, sunovrat) ... ts, ts, ts, ts ... ... Eee, šta ti je beginners luck :lol: ... pad nekretnina u Biloksiju je najmanji u US, u stvari i nema pada ... cene su korigovane odmah posle Katrine, i s obzirom na to da se Biloksi nalazi na korak od Gulfport rivijere, sa svim sadržajima (iz naaaaaajssss), cene će ostati stabilne, sa tendencijom blagog rasta... Ali, šta ćemo sa realnim troškovima renoviranja... kada se to uračuna, cena prelazi procenu za najmanje pola miliona ... Ahhhh, opet beginners luck ... National Relief Fund za oporavak posle Katrine pokriva pola troškova za renoviranje, i - Pavle je na konju! Uživaj u čarima Juga...Sve u svemu, bilo je odličnih procena, rekao bih da je UrošDC posebno dobro to radio (ali malo previše konzervativno...no risk, no gain ;))

do sledeceg uragana ;)

Link to comment
National Relief Fund za oporavak posle Katrine pokriva pola troškova za renoviranje, i - Pavle je na konju! Uživaj u čarima Juga...
kljucna stvar zbog koje sam i hteo da kupim. Eh Biloxi blues :whistle:
Link to comment

jeeeee jeeeejjjjejejejjej!!!! znala sam da mi je mesto ovde cim sam prepoznala rothka na temi koju videh sa zakashnjenjem. a shta ce tek biti beginner kad svashta neshto novo nauchi i sazna;)HUREJ kubaaaaa!!!!!!!DANAS SLAVIM:D

Link to comment
Sve u svemu, bilo je odličnih procena, rekao bih da je UrošDC posebno dobro to radio (ali malo previše konzervativno...no risk, no gain ;))
Generalno vrlo interesantni zadaci, sa odlicnim interpretacijama.Jos jednom, hvala na ulozenom trudu Mr.Smith.Naravno da ce u svakom trenutku iskusan investitor naci povoljnu investiciju uz razuman rizik, ali u poslednjih godinu dana uslovi su se znacajno promenili, tako da se isplati biti malo konzervativniji :P Irski problem sa gradjevinom sam poptuno smetnuo sa uma, i bezveze se uplitao u nepotrebnu analizu.Jedino gde se ne slazem sa tobom je u vezi analize Blioxi-a, jer 2002 je bila sam pocetak buum-a (nakon tech-bubble burst-a), tako da procenjena cena nije bila previse napumpana.
Link to comment

Pa red je bio da se i ja izvadim kad vec nisam ucestvovao u prvim bidovima. Stvarno svaka cas Smithu za trud. Valjda ce biti priliek da ulozim jos malo da obezbedim tu decu na Yale-u

Link to comment
Generalno vrlo interesantni zadaci, sa odlicnim interpretacijama.Jos jednom, hvala na ulozenom trudu Mr.Smith.Naravno da ce u svakom trenutku iskusan investitor naci povoljnu investiciju uz razuman rizik, ali u poslednjih godinu dana uslovi su se znacajno promenili, tako da se isplati biti malo konzervativniji :P Irski problem sa gradjevinom sam poptuno smetnuo sa uma, i bezveze se uplitao u nepotrebnu analizu.Jedino gde se ne slazem sa tobom je u vezi analize Blioxi-a, jer 2002 je bila sam pocetak buum-a (nakon tech-bubble burst-a), tako da procenjena cena nije bila previse napumpana.
Da da, mozhda se nisam dobro izrazio, cena nije uopshte bila naduvana vec je i onda i sada bila realna, svi faktori koji su mogli da utichu na cenu su bili uredno ukalkulisani u datom trenutku
Pa red je bio da se i ja izvadim kad vec nisam ucestvovao u prvim bidovima. Stvarno svaka cas Smithu za trud. Valjda ce biti priliek da ulozim jos malo da obezbedim tu decu na Yale-u
he, he, bice prilike ... sledeci put cete svi bidovati na pravu nekretninu u realnom vremenu. With a twist....samo da nadjem malo vremena
Link to comment
  • 2 years later...
4. Kuba...eeee, Kuba ... Djeneralče $3M, HH $3.1, Prima $3.2 ... Prima je ubrzo shvatila da bilo kakva šema prenosa nepokretnosti u privatno vlasništvo na Kubi predstavlja mačku u džaku. Svi ugovori koje se naprave među vlasnicima i kupcima imaju vrednost novčanice od 3 dolara. šta će biti kada bude, to niko ne može da zna, situacija je vrlo komplikovana, a potraživanja starih (izbeglih) vlasnika sa velikom šansom da budu realizovana ... kada se desi to što se očekuje da bude ... a možda i ne bude ... ali biće jednog dana sigurno, e, onda ćemo znati. S druge strane, ko je bio na Kubi video je da ima mnogo hotela, uglavnom kanadskih i evropskih. To je mnogo bolje regulisano zakonom, i realno je da se može napraviti dobar dugoročni ugovor koji obezbeđuje poslovnu sigurnost. Prima je to brzo shvatila i za nekoliko godina povratila i svoj ulog, i gubitak na BB-u u Irskoj (malo duže je uzelo nego što se nadala, ipak je SEK ostavila traga i na turističkim putovanjima). Dobila je svoj penthouse u hotelu, i to je sasvim fino zamenilo željenu vilu...
Mr. Smith, izgleda da se nesto menja ali izgleda i dalje komplikovano
Vlasti Kube su saopštile da će od sutra dozvoliti kupovinu i prodaju nekretnina, što je najznačajnija reforma u nizu izmena koje omogućuju slobodu na tržištu. Zakon, koji sutra stupa na snagu, obuhvata , prema tekstu dnevnika Komunističke partije Kube "Granma", samo gradjane i stalno naseljene na karibskom ostrvu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...