Jump to content
IGNORED

Samo za iskusne investitore


Mr.Smith

Recommended Posts

probaj još 1 đir,pls
Mr. Smith, imaj srca, toliko nas lurkera uziva u ovim trilemama! Evo, ja sam za nekretninu odvojio na stranu mesecnu platu, valjda ce biti dovoljno bar da kaparisem cajnu kuhinju...
Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mr.Smith

    18

  • borris_

    7

  • UrosDC

    6

  • *edited by mod

    4

poshto nema vishe interesovanja za ovu vrstu zabave, daljih dilema nece biti...
E, pravi si narko diler... U sledećem postu ćeš lagano da predložiš nastavak zabave ali za $10.95 preko PayPal-a... <_< Ja čak mislim i da je bolje ako nas ima samo 5-6 jer ti to ostavlja vremena da za svakog napišeš post-analizu, kao sa Jian-om.Budi drug, predomisli se :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nema se vremena, valute idu gore dole, treba sve to propratiti ... OK, back by popular demand, nova dilema (ali, ako ne bude bilo najmanje 10 ozbiljnih ponuda, i poslednja)Elem, gospodo investitori (pod 'gospodom' uvek podrazumevam oba pola - vrlo često žene investitori imaji veće 'cohones' od nas)... Dakle, treća dilema je, kako je i bilo najavljeno, vezana za nekretnine.Vaš poznanik, real-estate agent poznate i renomirane svetske kuće, zove vas u neko nevreme i insistira da vam pokaže nekoliko 'veličanstvenih' nekretnina, rasutih širom sveta. Sve se prodaje ispod cene - catch? - nemate mnogo vremena za odlučivanje, ovo je do-or-die situacija, closing je za dva dana, 'ko hoće, biće bogat, ko neće, kajaće se', kako reče vaš poznanik ... Nije vam prijatno kada vas neko pritisne, ali, vi niste tu zato što niste reagovali kada je trebalo. Neki od vas su nedavno zaradili milione trgujući umetninama, zar ne? Mada, malo vam je čudno što vaš poznanik, koji vam je inače pre par godina prodao odličnu nekretninu u centralnoj Evropi, sada insistira ...možda čak previše insistira...u svakom slučaju, predstavlja vam ponude1. spanija.jpgVila na obali Sredozemnog mora, španija, 2006. procenjena na 2.2 miliona dolara, devet soba, bazen, prateći objekat, teren za tenis, circa 1980. ... sada se nudi za $1.95 miliona.2. irska_.jpgšarmantni pansion u Irskoj, 12 soba, bašta, XVIII vek, poslednje renoviranje 1974., potencijal za manji Bed-and-Breakfast 2005. nuđeno 1.1 milon USD, sada se prodaje za 1.3 miliona - razlog - Irski privredni bum je konzistentno podizao cene nekretnina poslednjih godina3. golf.jpg East Coast, golf teren koji podiže vrlo poznati (vrlo poznati) trgovac nekretninama, cena projekta $25 miliona, vaš udeo u investiciji je 4,25 miliona. Golf teren sa pratećim sadržajima se podiže na zemljištu koje je dobijeno od okružnih vlasti besplatno - catch - zemljište je deponija smeća. Investitor je našao kontraktora koji će jeftino sanitizovati deponiju. Kao i kod njavećeg broja golf terena ove vrste, procenjuje se da će profit biti veći od 100%.4. beachkuba.jpgParče raja, plaža na Kubi smeštena između dva hotela. Cena sitnica, $3 miliona dolara. Predviđa se otvaranje Kube prema inostranstvu i rast cena nekretnine na 8 do 10 miliona dolara.5. biloksi.jpgOld Southern Charmer, Biloksi, Misisipi, teško oštećen u uraganu Katrina (ovo je slika pre toga). Pre 6 godina procenjena na 2.7 miliona dolara, sada se prodaje za 700 hiljada. Da li je pomenuto da je sada ruinirana? Popravke su procenjene na 1.5 miliona dolara.Dakle, investitori, what's your fancy? Može jedna nekretnina, dve, tri, sve, nijedna ...ali mora da bude objašnjenje za svali potez

Link to comment

irski privredni bum slabi, a cena nekretnina zbog SEK-e ce jos da padaju. Pansion ne vredi 1.3 miliona USD, te nudim 500000 eura. A i ircima je verovatno preselo od njihove uzasne klime te ce i ako budu isli na odmore pre ici na malo toplije predele. A za Old Southern Charmer, Biloksi, Misisipi dajem 700000. Procenjena cena ulaganja ce da bude manja, te cu kucu kada se trziste nekretnina u Americi oporavi prodati za par miliona. Dakle ponuda je 500000e za Irsku i 700000USB za Misisipi.

Edited by djeneralche
Link to comment

... pazite samo da ne bidujete istu cenu kao prethodnik, ako ima vishe interesa za jednu nekretninu ... 'first come - first served', jer ste svi dobili bankovne garancije, pa ste u startu isti ... drugo, pazite da ne dajete nerealno niske bidove, jer cete mozhda izgubiti ako neko da bolju ponudu

Link to comment

1. Ako je svajcarki mali satnik savetovao Anu Ivanovic da iskesira skoro 3 meleona eura + adaptacija, onda sam i ja spreman za tu vrstu investicije. Cena u padu, a atraktivnost lokacije i samog objekta se nece menjati. Sacekacu da prodje kriza i na njoj zaraditi . Jos da mi je Anci prvi sused gde bi mi kraj bio. :rolleyes: Odmah kupujem.2. Irsku preskacem. ugostiteljstvo nije moja solja caja. A i mislim da ce hype oko te vrste turizma brzo da prodje. Mozda gresim.3. Golf terene kupujem i pokusavam da povecam svoj udeo u investiciji. Dobar PR ce tu investiciju dobro "oprati". Menjamo lose i ruzno, za nesto slatko i zdravo. Takodje ime poznatog investitora mi garantuje da ce se projekat realizovati i da ce se ici na velike igrace.4. Ma koliko sve to lepo izgledalo, Kuba mi ne uliva poverenje kao lokacija za investitore. Zaobilazim, iako sam tuzan zbog toga. Bolje ranjen no mrtav, tj. bolje ne zaraditi, nego debelo puknuti.5. Ovo u sirem luku zaobilazim i nije mi krivo zbog toga. Malo malo pa se tamo podigne neki val, a ja ne umem da surfujem. Pass.Dakle Spanija i golf teren. Tu je moj deo kolaca. <_< Valjda cu se izboriti za to, uz par niskih udaraca, u PPP konkurenciji.

Link to comment

1. Spanija je zemlja u kojoj je spekulativni rast cena uzeo najvise maha, i vrednost iz 2006 nikako ne bi trebalo uzimati kao relevantnu. Posto su se vec pojavili kupci sa cenama daleko iznad one koju bih izdvojio ne bih se tu zadrzavao...2. Povratak na investicije u hotele u britaniji bi trebao biti oko 6% (po mogucstvu iznad...), posto je objekat zadnji put renoviran 74, verovatno mu treba dodatno ulaganje. Ukoliko je to ulaganje minimalno 300k, na 12 stanova, dobijamo da bi pansion trebalo da bude pun svaki dan tokom godine sa minimalnom cenom od 22 evra (samo da pokrije investiciju, bez drugih troskova), i da bi se investicija vratila nakon 17 godina. Mozda se isplati, mada ima prostora za agresivnije investiranje u drugim ponudama.3. Ukoliko Vrlo Poznati Trgovac Nekretninama nije bankruptcy prone Donald Trump, ulazem u projekat.4. Kuba je macka u dzaku, ne bih se kladio da se Raul-a skinuti u skorije vreme, tako da nista od investicija.5. $800k moja ponuda. 2.7 million je procena uradjena pre real estate bubble-a.Dakle Biloksi primarno ulaganje, a golf tereni sekundarno.

Edited by UrosDC
Link to comment

1. Spanija mi nikako ne uliva povjerenje. Vila mi izgleda nekako zapusteno (i treba puno ulagati) i kad bi se opredjelio za mediteran, kupio bih nesto u Maroku.2. U ovaj pansion bi trebalo dosta uloziti a opredjelio bih se na skuplje sobe (znaci malo vise ulaganja), tako da mi ova cijena a i sama slika ne ulijevaju bas povjerenje. Glatko bih odbio ovu ponudu.3. Cim vidim ovu lijevu sliku odma prelazim na tacku 4. Ko je to vidio da se ciscenje terena od deponije moze uraditi po nekoj jeftinoj cijeni. 4. Kuba: ovdje bih se ipak zapitao da li me ovaj ne zafrkava i sta vec? 5. Ne poznajem bas cijene u USA ali bih ponudio recimo (kopiram UrosDC-a) $801k za moj ceif a ne za ulaganje. Ipak bih se malo vise raspitao o kakvim se zapravo radovima radi. Da li se treba zidati potpunova nova kuca ili samo popraviti stara.Za ulaganje u nekretnine bih ipak sacekao jos jedno godinu dana da vidimo gdje sve ovo ide.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...