Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

могао би прво да прочиташ чему је намењен овај топик.
dobro, nemoj da si na kraj srca.topik je po broju strana ko knjiga. vidim da ima i ovo i ono. ako imaš nešto od ovoga što tražim dojavi. a, moderacija neka prebaci ovaj moj topik tamo gde mu je mesto. sve najbolje.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba mi ime domaćeg filma. Ne znam kako se zove, znam da jednu od glavnih uloga (valjda) igra Ljuba Tadić (barem je prisutan u puno scena). Tema filma (tj. jedan od motiva filma, možda to nije tema) je Informbiro kriza 1948. a Tadić koliko sam shvatio igra jednog od agenata državne bezbednosti. Zanimljivi detalj filma je kada drže neki zbor lokalnog komiteta ili fabrike, gde se neka devojka pred okupljenima dere ka Staljinovoj slici "Nisi u pravu, druže Staljine", a slika tada pada sa zida i razbija se. Postoji i scena kada agenti udbe odvode nekog tipa na ispitivanje iz šminkernice, valjda je neki glumac ili šta. E da, može da pomogne i podatak da je film kolor, dakle nije crno-beo. Nažalost, od filma sam video samo inserte po nekim dokumentarcima, ne znam ništa više o njemu, a deluje zanimljivo.

Link to comment
Zanimljivi detalj filma je kada drže neki zbor lokalnog komiteta ili fabrike, gde se neka devojka pred okupljenima dere ka Staljinovoj slici "Nisi u pravu, druže Staljine", a slika tada pada sa zida i razbija se.
Visoki napon (Veljko Bulajić)http://hr.wikipedia.org/wiki/Visoki_napon_%281981.%29
Tema filma (tj. jedan od motiva filma, možda to nije tema) je Informbiro kriza 1948. a Tadić koliko sam shvatio igra jednog od agenata državne bezbednosti.
Ovo bi moglo biti Podne (Puriša Đorđević):http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5_%28%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC%29
Postoji i scena kada agenti udbe odvode nekog tipa na ispitivanje iz šminkernice, valjda je neki glumac ili šta.
???
Link to comment
Postoji i scena kada agenti udbe odvode nekog tipa na ispitivanje iz šminkernice, valjda je neki glumac ili šta.
Da nije ovaj film u pitanju? Ima i glumaca i šmikernica i Ljube a u boji je.
Link to comment
Jutro (Puriša Đorđević) nema nikakve veze sa inforbiroom.Podne je jedini film iz tog Purišinog serijala koji se bavi ovom temom.Miris poljskog cveća (Srđan Karanović)http://sr.wikipedia....с_пољског_цвећа :D
Sori, zbrka mi je sa Purišom, malo šta sam njegovo uspio odgledat u cugu. Možda ga nisam skonto ali uz njegove filmove sam se često uspavljivo ili odustajo od gledanja.Da sam na MPC mislio u opisu bi stajalo i -najbolja škembe čorba na Balkanu- :)
Link to comment
  • 4 weeks later...

Molim malu pomoć, ako neko zna da mi saopšti naziv filma. U pitanju je kineski (mislim) kung fu film, gledao sam ga negde krajem osamdesetih kao klinac, i to na domaćoj televiziji. Radnja ide otprilike ovako: grupica kineskih ratnika se bori protiv invazije (japanskih?) gusara na njihovu teritoriju. Sećam se da su nosili one široke bele kineske kape , dok su njihovi protivnici nosili crne, Standardna priča, dobri momci vs loši, nekolicina protiv mnoštva...završava se pobedom dobrih momaka, ali nekoliko njih gine.....Upečatljive su mi te njihove kape/šeširi, i po tome sam prevashodno zapamtio film. Voleo bih ako bi neko znao da mi kaže naziv filma.Unapred hvala.

Link to comment
Molim malu pomoć, ako neko zna da mi saopšti naziv filma. U pitanju je kineski (mislim) kung fu film, gledao sam ga negde krajem osamdesetih kao klinac, i to na domaćoj televiziji. Radnja ide otprilike ovako: grupica kineskih ratnika se bori protiv invazije (japanskih?) gusara na njihovu teritoriju. Sećam se da su nosili one široke bele kineske kape , dok su njihovi protivnici nosili crne, Standardna priča, dobri momci vs loši, nekolicina protiv mnoštva...završava se pobedom dobrih momaka, ali nekoliko njih gine.....Upečatljive su mi te njihove kape/šeširi, i po tome sam prevashodno zapamtio film. Voleo bih ako bi neko znao da mi kaže naziv filma.Unapred hvala.
Da li glavni junak (Kinez) u finalnom obračunu slučajno ubija svoju ženu? Neki od agresora baca šuriken na njega a ovaj ga odbija mačem i šuriken pogađa njegovu ženu u čelo. Edited by pogranicni
Link to comment

Bio klinac, mozda 11-12 godina: secam se jedne iz crno-belog filma scene gde covek trci niz spiralne stepenice neke zgrade, kamera snima odozgo pod pravim uglom pod zgrade i vidi se samo njegova ruka kako brzi klizi po spiralnom rugohvatu. Sledeca scena, on istrcava iz zgrade a kadar ostaje na coveku koji ga ocigledno osmatra po duznosti: secam se da ga prati pogledom a onda se saginje i sa betona uzima parce hrane (pita, sta li je) koje je nekome ispalo i stavlja u usta te zvace, sve gledajuci za covekom.Znam da sam bio opsednut tom scenom nekoliko godina al dgjbm taj film vise nikada nisam video.

Link to comment
Da li glavni junak (Kinez) u finalnom obračunu slučajno ubija svoju ženu? Neki od agresora baca šuriken na njega a ovaj ga odbija mačem i šuriken pogađa njegovu ženu u čelo.
Da, sećam se te scene....To je taj film, prikazivala ga je RTV Beograd u onim terminima zimskog/letnjeg bioskopa. Da li se sećaš naziva?
Link to comment
Da, sećam se te scene....To je taj film, prikazivala ga je RTV Beograd u onim terminima zimskog/letnjeg bioskopa. Da li se sećaš naziva?
Ne znam kako se zove taj film ali se sjećam da sam ga gledo nekoliko puta na 3K kad su krajem osamdesetih davali one filmske maratone. Uz Mogambo i Veliku Avanturu i taj film je obavezno tad puštan.Sad zanima i mene i baš bi mi leglo ponovno gledanje ali osim tih nekoliko scena ništa više o tom filmu ne pamtim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...